بازاریابی اپلیکیشن

 

بازاریابی اپلیکیشن به طور خلاصه به فرآیند ایجاد کمپین‌های بازاریابی برای جذب  کاربران و تعامل با آن‌ها در هر مرحله از قیف بازاریابی گفته می‌شود.  

می‌توان گفت این بازاریابی را در جستجوی اپلیکیشن، دانلود آن، تکمیل فرآیند معارفه و در ارتباط ماندن با کاربر خلاصه می‌شود. از این رو این بازاریابی باید شامل انگیزه‌هایی برای تعامل سریع با کاربر و در دسترس بودن اپلیکیشن در فروشگاه‌های دانلود باشد.

تفاوت بازاریابی اپلیکیشن با بازاریابی موبایلی 

بازاریابی اپلیکیشن ایجاد کمپین‌های بازاریابی است که در هر مرحله از چرخه زندگی با کاربران اپلیکیشن توسعه‌دهندگان ارتباط برقرار می‌کند. در حقیقت در این فرآیند توسعه‌دهنده رابطه‌ی خود را با کاربر از اولین بارگیری اپلیکیشن گرفته تا زمانی که به یک کاربر عادی و طرفدار و حامی تبدیل می‌شود و خریدهای درون برنامه‌ای زیادی انجام می‌دهد حفظ می‌کند. 

در حقیقت این بازاریابی برای جذب کاربران جدید، بهبود تعامل کاربر و حفظ رابطه و کاهش نرخ ریزش طراحی شده است. 

با این حال بازاریابی موبایلی هنر بازاریابی برای جلب نظر کاربران تلفن‌های همراه است. در حقیقت بازاریابی موبایلی شامل هر نوع تبلیغی است که در تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها یا سایر دستگاه‌های مرتبط با تلفن همراه نشان داده می‌شوند. به طور خلاصه می‌توان گفت بازاریابی موبایلی هر نوع فعالیت بازاریابی در بستر تلفن همراه است. 

قیف بازاریابی اپلیکیشن 

تفاوت قیف بازاریابی اپلیکیشن و بازاریابی‌های سنتی در استراتژی‌های بازاریابی است که در هر مرحله استفاده می‌شود. 

 • آگاهی 
 • توجه 
 • تبدیل 
 • ارتباط 
 • حفظ و نگهداری 

در مرحله آگاهی هدف توسعه‌دهندگان جذب کاربران هدفمند است. روش‌های مختلفی از جمله شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات پولی، فروشگاه‌های دانلود، وب‌سایت‌های بررسی اپلیکیشن و کدهای QR وجود دارد.  

لازم به ذکر است که بازاریابی را باید بر روی کانال‌هایی متمرکز کرد که کاربران هدف در آن فعالیت می‌کنند. به همین منظور می‌توان از ایده‌پردازی و آزمایش و سپس رتبه‌بندی برای رسیدن به کانالی با ظرفیت بالا برای اپلیکیشن خود استفاده کرد. 

تبدیل هنگامی رخ می‌دهد که کاربر پس از بارگیری اپلیکیشن یک حساب کاربری بسازد و سپس زمان استفاده از برنامه را افزایش دهد و در نهایت خرید درون برنامه‌ای انجام دهد. 

کاربران خون در جریان رگ‌های اپلیکیشن به شمار می‌آیند که اگر نتوان آن‌ها راضی نگه داشت بدون شک به سراغ سایر رقبا می‌روند. از این رو مرحله‌ی نگهداری را باید یکی از مهم‌ترین مراحل قیف بازاریابی اپلیکیشن دانست. برای حفظ ارتباط با کاربر می‌توان از پیام‌های درون برنامه‌ای، پوش نوتیفیکیشن، برنامه‌ی وفاداری و نظرسنجی استفاده کرد. بدیهی است که با گوش دادن به کاربر و برقراری ارتباط بیشتر با او منجر به استقبال بیشتر از پیشنهادهای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن خواهد شد. 

بازاریابی اپلیکیشن در اد تو اپ 

اتکا به تعداد دانلود در گوگل پلی و اپ استور یکی از اشتباه‌های بزرگ توسعه‌دهندگان است. در حقیقت ۱ میلیون دانلود ممکن است باعث برجسته شدن اپلیکیشن شود اما این تعداد دانلود با درآمد کم و بدون استراتژی برای حفظ کاربر بی‌فایده است. با توجه به اهمیت و نقش موثر بازاریابی اپلیکیشن تیم اد تو اپ تلاش می‌کند که از تمام ظرفیت‌های خود در این زمینه استفاده کند. 

فرآیند بازاریابی اپلیکیشن در اد تو اپ 

 • تحلیل اپلیکیشن و کاوش رقابتی: بدیهی است که قبل از وارد کردن اپلیکیشن به بازار باید آمادگی آن برای ورود به بازار بررسی و تحلیل شود. علاوه بر این با بررسی سایر رقبا می‌توان به درک درستی از چگونگی حفظ موقعیت رقابتی رسید. 
 • روابط عمومی: روابط با رسانه‌های گروهی، شبکه‌های تبلیغات و سایر توسعه‌دهندگان می‌تواند منجر به افزایش شانس موفقیت اپلیکیشن شود. 
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: با توجه به آمار و مشاهدات زمان استفاده از شبکه‌های اجتماعی امروزه نسبت به گذشته به مراتب بیشتر است. با استناد به همین آمار می‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده این زمان بیشتر هم خواهد شد. با توجه به نقش قابل انکار این شبکه‌ها در زندگی مردم بدون بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هر نوع کمپینی محکوم به شکست است. 
 • طراحی و خرید رسانه‌های تبلیغاتی:‌ اگر چه تبلیغات سنگ بنای افزایش آمار نصب و عضویت اپلیکیشن به شمار می‌آید اما تبلیغ‌کنندگان باید بدانند چه زمانی و در چه مکانی و به چه صورتی تبلیغ کنند. 
 • تعامل کاربر: نصب برنامه از طرف کاربر اولین قطعه‌ی بازاریابی اپلیکیشن است. تیم ما با بهره‌گیری از روش‌ها و تاکتیک‌های هوشمندانه پس از ایجاد رابطه با کاربر او را به آن وابسته و وفادار می‌کند. 
 • ویدیوگرافی: اگر چه تصاویر گرافیکی حاوی بسیاری از معانی هستند اما یک ویدیو از چندین تصویر تشکیل شده است که می‌تواند بسیار بهتر از یک تصویر عمل بکند. تیم ما قادر به آماده کردن ویدیوهای تبلیغاتی باکیفیت برای معرفی اپلیکیشن به کاربر است. 
 • گزارش نتایج کمپین‌: بدون در نظر گرفتن بودجه‌ کمپین تبلیغاتی نتایج کامل کمپین در اختیار تبلیغ‌کنندگان گذاشته می‌شود.

 

برای استفاده از خدمات فوق از راه های زیر با ما تماس بگیرید:


1- تماس و ارتباط از طریق واتساپ با شماره پشتیبان تبلیغات  > 09120189861

3- ارتباط  واتساپی مستقیم از طریق لینک مقابل > https://wa.me/989338844662

4- ارتباط تلگرامی مستقیم از طریق لینک مقابل > t.me/adtooappteam

5- پر کردن فرم زیر (همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت)

دقت کنید برای دریافت پاسخ از سمت ما، لطفا ایمیل حقیقی خود را وارد نمایید.