02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

6 تکنیک سئو کلاه‌سیاه که به هر قیمتی باید از آنها اجتناب کنید

سئو کلاه سیاه

کلاه‌سیاه، چرا و چگونه؟

با افزایش هر روزه تعداد مقالات و انتشارات آنلاین، ناشران به‌ناچار مجبور می‌شوند به دنبال روش‌های خلاقانه‌ای باشند تا رتبه مقالات خود را در گوگل افزایش دهند تا سفر مشتری را بهبود بخشند. خوشبختانه، اکثر آن‌ها حتی به استفاده از تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجوی کلاه‌سیاه (SEO) فکر هم نمی کنند، چرا که می‌تواند به معماری وب‌سایت آنها آسیب برساند و منجر به جریمه یا باعث قرارگرفتن در لیست سیاه شود. بااین‌حال، حتی افرادی که بهترین نیت‌ها را دارند نیز می‌توانند به طور تصادفی با استفاده از این تاکتیک‌ها، دستورالعمل‌های Google را نقض کنند.

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد آنلاین بدون خطر مسدودکردن یا جریمه کردن گوگل هستید، باید از اسپم کردن موتورهای جست‌وجو خودداری کنید. وقت آن رسیده است تا افرادی که از این تاکتیک‌های خلاف استفاده می‌کنند متوجه شوند که دیگر کار نخواهد کرد، به‌خصوص با شروع به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن که می‌تواند سایت‌هایی را که با تعداد زیادی از بک‌لینک‌های بی‌کیفیت پشتیبانی می‌شود شناسایی و جریمه کند.

تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه

تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه چیست؟

تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه رتبه‌بندی یا نتایج موتورهای جستجو را به روشی ناعادلانه، غیراخلاقی یا نامطلوب دست‌کاری می‌کنند.

شش تکنیک کلاه‌سیاه وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید:

1- مخفی کردن محتوا

اگر محتوایی بسازیم که هم‌رنگ پس‌زمینه سایت باشد و توسط گوگل دیده شود اما افراد عادی آن را نبینند از این تکنیک استفاده کردیم. یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های کلاه‌سیاه استفاده از «صفحات درگاهی یا doorway pages» هرزنامه‌ای است که فقط برای کلمات کلیدی طراحی شده‌اند و بنابراین، محتوای این صفحات ورودی هم از دید کاربران پنهان می‌شود. هدف اصلی صفحات ورودی فریب موتورهای جستجو است تا نتوانند وب‌سایت شما را برای عبارات یا کلمات کلیدی مترادف فهرست یا رتبه‌بندی کنند.

2- کی‌ورد استافینگ

پرکردن کلمات کلیدی یکی دیگر از تکنیک‌های کلاه‌سیاه است که شامل استفاده مکرر از کلمات کلیدی است. این روش در تلاش است تا موتورهای جستجو را از طریق استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی فریب دهد. این را می‌توان در انواع صفحات وب از جمله صفحه اصلی و متاتگ کلمات کلیدی انجام داد. این یک استراتژی سئوی اسپم است که شامل استفاده از کلمات کلیدی نامربوط در صفحه وب برای مرتبط‌تر نشان‌دادن آن برای کلمات کلیدی خاص است و کاربران را که به دنبال اطلاعات مفید برای رفع نیازهای خود هستند، گمراه می‌کند. البته گوگل در این زمینه پیشرفت کرده و این‌گونه عمل می‌کند که سایت‌های دیگر را بررسی می‌کند و میانگین کلمه کلیدی را در مقالات به دست می‌آورد و اگر شما از پرکردن کلمات کلیدی استفاده کنید توسط گوگل جریمه می‌شوید. پیشنهاد می‌کنیم در خصوص الگوریتم های گوگل مطالعه کنید.

3- ساخت PBN

مزرعه لینک زمانی انجام می‌شود که چندین صفحه یا وب‌سایت به وب‌سایت شما پیوند داده شوند. این روش کلاه‌سیاه برای کسب درآمد از طریق تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک ( PPC ) در این صفحات یا وب‌سایت‌ها انجام می‌شود. PBNها مانند شمشیر دو لبه عمل می‌کنند و اگر توسط الگوریتم پنگوئن شناخته شوند به سایت شما آسیب جدی وارد می‌کند، از طرف دیگر، استفاده اصولی و درست از بک‌لینک‌ها به افزایش رتبه سایت شما کمک شایانی می‌کند.

4- پنهان‌کاری

Cloaking زمانی است که محتوای مختلف را به کاربران و موتورهای جستجو نشان می‌دهید. کاربران وب‌سایت شما را همان‌طور که هست می‌بینند، اما به موتورهای جستجو محتوای متفاوتی نشان داده می‌شود که به محتوای واقعی مرتبط نیست.

5- Spamdexing

Spamdexing یک تکنیک کلاه سیاه است که شامل استفاده از نرم افزار برای اسپم کردن نتایج موتورهای جستجو با بک لینک است. هزاران بک لینک به وب سایت شما از طریق این ابزار می‌رسد و صرفاً برای افزایش رتبه صفحه یا رتبه بندی موتورهای جستجو انجام می شود.

6- تغییر مسیرهای موذیانه یا Sneaky Redirects

پیوند تغییر مسیر زمانی غیراخلاقی می‌شود که کاربر را به صفحه وب دیگری غیر از صفحه نشان‌داده‌شده در پیوند می‌فرستد. به‌عنوان‌مثال، اگر پیوندی دارید که کاربر را به سایت “XYZ” می‌برد، اما در عوض، کاربر را به “ABC” می‌برد، غیراخلاقی می‌شود. مثلاً فرد بر روی سایت دانلود فیلم کلیک می‌کند اما با سایت خرید عینک مواجه می‌شود. این کار به این دلیل انجام می‌شود که این پیوند کاربران را فریب دهد تا مسیری را که می‌خواهید طی کنند، حتی اگر به سایتی که در آن قرار می‌گیرند علاقه‌ای نداشته باشند. با این تفاصیل از این نوع سئو کلاه‌سیاه باید به هر قیمتی اجتناب کرد تا با خشم گوگل مواجه نشوید و اعتبار حضور آنلاین شما در گوگل حفظ شود.

کلاه سفید، خاکستری، سیاه

هدف اصلی سئو کلاه‌سیاه چیست؟

بهبود رتبه‌بندی صفحات سایت در موتورهای جستجو در سریع‌ترین زمان ممکن، هدف نهایی سئو کلاه سیاه است. هدف معمول افزایش ترافیک وب‌سایت و کسب رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو است.

تفاوت بین سئو کلاه سفید و کلاه‌سیاه چیست؟

سئو کلاه سفید به تمرین پیروی از دستورالعمل‌های موتور جستجو اشاره دارد. ناشران و صاحبان سایت در مورد کاری که انجام می‌دهند شفاف هستند، به این معنی که صفحات آن‌ها فریبنده یا گمراه‌کننده نیست. از سوی دیگر، سئو کلاه‌سیاه به استفاده از تکنیک‌های غیراخلاقی برای رتبه‌بندی موتورهای جستجو اشاره دارد که برخلاف دستورالعمل‌های موتور جستجو است. این شامل تاکتیک‌های سئوی اسپم است که موتورهای جستجو را دست‌کاری می‌کند.

آیا سئو کلاه‌سیاه کار می‌کند؟

بله و خیر. برخی از تکنیک‌های کلاه‌سیاه می‌توانند نتایج مثبتی را نشان دهند، اما دیر یا زود، گوگل به آن‌ها رسیده و سایت را جریمه می‌کند. فرض کنید تکنیک‌های کلاه سیاهی که استفاده می‌کنید بر شهرت یا تجارت وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد. این بدان معناست که زمان توقف فرارسیده است، زیرا در نهایت منجر به جریمه شدن وب‌سایت شما یا حذف از فهرست موتورهای جستجو می‌شود.

مدتی است که مردم از تکنیک‌های کلاه‌سیاه استفاده می‌کنند و گوگل مجبور شده با به‌روزرسانی‌های الگوریتم پنگوئن که می‌تواند وب‌سایت‌هایی را که از روش‌های اسپم استفاده می‌کنند جریمه کند، مقابله کند. همچنین، دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل دلیل اصلی ازبین‌رفتن سئو کلاه‌سیاه است.

اگر از تکنیک‌های سئوی اسپم استفاده می‌کنید، نه‌تنها از گوگل جریمه دستی دریافت می‌کنید، بلکه اگر برای همیشه از بین نرود، به‌دست‌آوردن رتبه خوب برای وب‌سایتتان در صفحات نتایج موتور جستجو یک رویا می‌شود.

با شناخت افزونه‌های سئو وردپرس پایه های سئوی سایت خود را قوی کنید.

اگر به دنبال تقویت تلاش‌های بازاریابی دیجیتال آنلاین سازمان خود هستید، ما در تیم ادتواپ با داشتن کارمندان مجرب و تیم متخصص و باتجربه به شما کمک می‌کنیم یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سفارشی و عملی متناسب با کسب‌وکارتان را ایجاد کنید. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می‌توانیم پتانسیل بازاریابی کسب‌وکار شما را به حداکثر برسانیم صحبت کنیم و بهترین استراتژی‌های سئو حتی سئو ویدئو را برای کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنیم.

هم‌اکنون کلیک کنید