02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

افزایش ممبر تلگرام با 11 روش تهاجمی

افزایش ممبر تلگرام

افزایش ممبر تلگرام بدون توجه به گسترش روزانه آن ممکن است بی‌اهمیت به‌نظر برسد. به تازگی تلگرام 700 میلیون کاربر را پشت سر گذاشته است. این موفقیت را می‌توان به راحتی با جذاب‌ترین ویژگی پیام‌رسان تلگرام یعنی حفظ حریم خصوصی و امنیت مثال زدنی آن توضیح داد. از آنجایی که رقیب اصلی تلگرام، یعنی واتس اپ، نمی‌تواند به عنوان یک برنامه با حریم خصوصی بالا در نظر گرفته شود، به دلیل اشتراک گذاری تمام اطلاعات و گفتگوها با فیس بوک، تلگرام بیشترین افزایش نصب‌های جدید را داشته است. این روند فراتر می‌رود و شکی نیست که تلگرام می‌تواند در آینده جدید همه رقبا را شکست دهد.

با افزایش محبوبیت تلگرام، کاربران می‌توانند موج جدیدی از علاقه را به کانال‌ها و گروه‌های تلگرام مشاهده کنند. حتی تلگرام نیز اعلام کرده است که قصد دارد از طریق فروش تبلیغات، درآمدزایی برای کانال‌های عمومی تلگرام را اضافه کند و نسخه تلگرام پریمیوم را عرضه کرده است. امروزه بزرگ‌ترین کانال‌های تلگرام در حال حاضر شامل 10 میلیون مشترک هستند. آیا این عدد در منظر نزدیک دو برابر خواهد شد؟ بله با احتمال زیاد.

ظهور گسترده کانال‌های جدید تلگرام مشکل جدیدی را ایجاد کرده است چگونه می‌توانید کانال تلگرام خود را راه اندازی کنید و اولین کاربران را جذب کنید؟ البته در ایران نسبت به کشورهای دیگر، تلگرام از محبوبیت زیادی برخوردار است و هنوز هم بعد از فیلترینگ آن، مخاطبان زیادی در آن حضور دارند. به خصوص اگر بودجه ندارید و رقابت در جایگاه شما بسیار زیاد است. بیایید چند فرصت را برای رشد کانال تلگرام بدون  پرداخت هزینه بررسی کنیم.

11 روش برای افزایش ممبر تلگرام

1- برای افزایش ممبر تلگرام دوستان را به صورت دستی دعوت کنید

برای افزایش ممبر تلگرام شما می‌توانید تا 200 کاربر را به کانال‌های تلگرام خود از لیست مخاطبین اضافه کنید. توصیه می‌کنیم در این مرحله، افزایش ممبر تلگرام را فقط با اضافه کردن مخاطب در بین دوستان، همکاران و اعضای خانواده خود شروع کنید. هنگامی که کانال افراد بیشتری را جذب کرد، دوستان شما در صورت تمایل می‌توانند کانال شما را ترک کنند. تنها عیب این روش همان‌طور که گفته شد محدودیت 200 عددی برای افزایش ممبر تلگرام است. با این حال، برخی از افراد حتی 200 مخاطب در تلگرام در بین دوستان و همکاران نخواهند داشت. ضمناً این محدودیت برای گروه‌های تلگرام اعمال نمی‌شود – در آنجا می‌توانید هر تعداد عضو را به صورت دستی اضافه کنید.

2- با اشتراک لینک دعوت بین دوستان، افزایش ممبر تلگرام را تجربه کنید

راه دیگر برای افزایش ممبر تلگرام این است که از دوستان خود بخواهید لینک شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. می‌توانید یک لینک عضویت عمومی به کانال خود اختصاص دهید یا یک پیوند خصوصی با یک URL دعوت منحصر به فرد ایجاد کنید. ممکن است برای برخی از کاربران معذب کننده به نظر برسد، اما هنوز یک روش افزایش ممبر تلگرام، کال تو اکشن است. درخواست از 10 دوست برای آوردن 10 دوست دیگر، می‌تواند 100 عضو رایگان به شما بدهد. اگر از قبل هزاران مشترک داشته باشید، زیاد نیست. اما اگر به تازگی کانال تلگرام خود را راه اندازی کرده‌اید کافی است.

3- با تشویق تبلیغات شفاهی، شاهد افزایش ممبر تلگرام در کانال خود باشید

اینکه در مورد کانال شما صحبت شود، راه آسانی برای افزایش ممبر تلگرام نیست، اما با ارزش است؛ بنابراین، چگونه می‌توانید مردم را تشویق کنید تا در مورد کانال تلگرام شما صحبت کنند؟ ساده‌ترین راه‌ها ایجاد مسابقات یا ارائه جوایز است. به‌عنوان‌مثال، اگر محتوای ممتاز را در کانال خود می‌فروشید (مثلاً سیگنال سهم بورسی، ارز دیجیتال و فارکس ارائه می‌دهید)، برای اینکه بیشترین تعداد افزایش ممبر تلگرام را به همراه داشته باشد، می‌توانید برای چند ماه اشتراک رایگان این کانال را برای جایزه یک مسابقه ارائه دهید. ایده اصلی این است که مشترکین محتوای شما را در میان دوستان و جوامع خود به اشتراک بگذارند. اگر احتمالاً مسابقات زیادی را در اینستاگرام یا سایت‌ها دیده‌اید، چرا از همین تکنیک‌ها در تلگرام استفاده نکنید؟ به آنچه می‌توانید به عنوان پاداش برای آوردن مشترکین رایگان جدید به اعضای خود ارائه دهید، فکر کنید.

مقاله مرتبط: ایده‌ها و مزایای گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

4- محتوای ویروسی ایجاد کنید

راه دیگر برای اینکه مردم در مورد کانال تلگرام شما صحبت کنند و به سرعت شاهد افزایش ممبر تلگرام خود باشید، ایجاد محتوای ویروسی است. احتمالاً این سخت‌ترین راه برای به دست آوردن مشترکین رایگان است، اما می‌تواند شما را فقط در یک روز محبوب کند. می‌توانید به TikTok نگاه کنید، جایی که تنها یک ویدئوی کوتاه می‌تواند شما را به یک فرد مشهور تبدیل کند. البته تلگرام مخاطب و حال و هوای متفاوتی دارد اما باز هم ارزش امتحان کردن را دارد. کلید تولید محتوای ویروسی، سازگاری در تولید محتوای اصلی و خلاقانه است. اگر فقط محتوای نویسندگان دیگر را کپی پیست کنید، ویروسی نخواهید شد. ریسک کنید، قالب‌های جدید را امتحان کنید، طنز اضافه کنید و مطمئن باشید روزی مورد استقبال اعضای تلگرام شما قرار خواهد گرفت.

حتماً مقاله محتوای ویروسی و ۶ راه عالی برای ساخت آن را بخوانید

5- محتوای ارزشمند ایجاد کنید

همان‌طور که در بالا گفته شد، افزایش ممبر تلگرام فقط با کپی پیست کردن محتوای ایجاد شده توسط افراد دیگر دشوار است. باید به مردم چیز جدیدی ارائه دهید، چیزی که قبلاً ندیده‌اند. بله، ممکن است ویروسی نشوید و هزاران مشترک رایگان دریافت نکنید. اما یک پست خوب می‌تواند باعث شود افراد دیگر آن را با سایر کاربران تلگرام به اشتراک بگذارند، محتوا سنگ بنای افزایش ممبر تلگرام است: می‌توانید مشترکین جدید تلگرام را به صورت رایگان به دست آورید یا حتی مشترکان موجود را از دست بدهید. با ارائه گام به گام محتوای ارزشمند می‌توانید یک جامعه و کامیونیتی قوی بسازید.

6- افزایش ممبر تلگرام با تبلیغات متقابل

هنگامی که مخاطبان مشخصی پیدا کردید، می‌توانید کانال تلگرام خود را با سایر مالکان کانال تلگرام تبلیغ کنید و اصطلاحاً تبادل مشترک انجام دهید. به این معنی که می‌توانید در ازای تبلیغ در کانال خود، در کانال تلگرام شخصی تبلیغ رایگان دریافت کنید و باعث افزایش ممبر تلگرام شوید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید: شما فقط می‌توانید کانال‌ها را در یک دسته بندی موضوعی خاص به صورت متقابل تبلیغ کنید.

اگر فقط 2000 عضو در کانال دارید، حتی امیدوار نباشید که در کانال با 12000 مشترک، تبلیغ متقابل انجام دهید. اگر به دنبال کانال‌هایی برای ارائه تبلیغات متقابل هستید، باید کانال‌هایی را با تعداد مشابهی از اعضا هدف قرار دهید. برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید استراتژیک فکر کنید و تبلیغات متقابل را به کانال‌هایی ارائه دهید که ممبرهای مد نظر شما را داشته باشد تا بتوانید مخاطبان هدف خود را پیدا کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر یک کانال تلگرامی در مورد معاملات سهام دارید، تبلیغ محتوایتان در کانالی که درباره سفر است ممکن است اتلاف وقت کامل باشد. بهتر است به دنبال کانال‌های مرتبط با اخبار مالی، اقتصاد، رمزنگاری یا ممکن است شغل، تحصیلات و غیره باشید.

تبلیغات تلگرام

7- وارد کاتالوگ‌های تلگرام و سایت‌های تبلیغ رایگان کانال شوید

یک راه افزایش ممبر تلگرام که معمولاً مغفول می‌ماند انتشار کانال در کاتالوگ‌های آنلاین تلگرام است و خبر خوب اینکه، رایگان است. بله، همه وب سایت‌های محبوب کاتالوگ رایگان هستند. می‌توانید لینک خود را در tlgrm، tgstat، telegramlist و سایر پلتفرم‌های ایرانی مشابه آن بگذارید. ترفند اصلی در اینجا ایجاد یک توضیح کانال جذاب و ارسال کانال خود در دسته بندی مناسب است (از ارسال کانال خود در دسته‌های شلوغ خودداری کنید). از این طریق می‌توانید روزانه حداقل 10 مشترک رایگان تلگرام به دست آورید.

8- پیوندی را در سایت‌ها و انجمن‌ها به اشتراک بگذارید

انجمن‌هایی مثل نی‌نی سایت، فروم سافت 98 و… بستر اصلی پرسش و پاسخ در اینترنت است و محبوب‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. هر هفته می‌توانید سؤالات جدیدی در رابطه با موضوعات مختلف پیدا کنید و کاربران را برای عضویت در کانال‌های مختلف راهنمایی کنید. آن‌ها می‌توانند به دنبال کانال‌های خاص (فیلم، سهام، سرگرمی و غیره) یا کانال‌های عمومی بگردند.

کلید دریافت ممبر رایگان تلگرام از انجمن‌ها این است که اولین نفری باشید که پاسخ را ارسال می‌کند؛ بنابراین، برای مثال، شخصی برای یافتن معاملات خرید بهترین کانال را می‌خواهد و شما چنین کانالی دارید. در پست مربوط به آن باید به مزایای خرید کانال‌های تلگرام و اینکه چه محتوای منحصر به فردی می‌توانید ارائه دهید اشاره کنید.

حتی می‌توانید تصاویر و اسکرین شات‌ها را اضافه کنید تا تبلیغات کوچک خود را متقاعد کننده‌تر کنید و یک افزایش ممبر تلگرام انفجاری را تجربه کنید. رایج‌ترین اشتباه صاحبان کانال‌های تلگرامی این است که فقط لینک کانال‌های خود را در پاسخ‌های  انجمن قرار می‌دهند و تبلیغات واضحی دارند.

9- برای افزایش ممبر تلگرام پیوندی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

تبلیغات کانال نباید فقط در بستر تلگرام متوقف شود. فراتر از پیام رسان بروید و اطلاعات کانال تلگرام خود را در رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام یا حتی یوتیوب منتشر کنید. می‌توانید پیوندها را در گروه‌ها و پروفایل‌های خود، در گروه‌هایی که توسط افراد دیگر ایجاد شده‌اند یا حتی برای جلب توجه به یک میکرو اینفلوئنسر ارائه دهید. اگر نمی‌دانید میکرو اینفلوئنسر چیست مقاله چگونه یک اینفلوئنسر شویم را بخوانید

10- انجمن‌های اختصاصی و کانال تبلیغات را به‌صورت ویژه دنبال کنید

به‌غیراز اشتراک گذاری لینک‌های تلگرام خود در انجمن‌های عمومی، می‌توانید به انجمن‌های دیگر مرتبط با موضوع کانال خود بپیوندید. انجمن‌های زیادی وجود دارند که به خرید، تجارت، ارزهای دیجیتال، ورزش، فیلم و غیره اختصاص داده شده است. بهترین استراتژی این است که به آنها بپیوندید، در بحث‌ها فعال باشید و به مردم پیشنهاد دهید برای محتوای منحصر به فرد به کانال تلگرام شما بپیوندند. اما توجه داشته باشید، بین دعوت از افراد برای عضویت در کانال تلگرام و ارسال هرزنامه مرز باریکی وجود دارد. کانال‌های ویژه‌ای در تلگرام برای تبلیغ وجود دارد که در آن همه آزادند تا لینک کانال‌های خود را به اشتراک بگذارند. با این حال، تردید زیادی در مورد کارایی این روش وجود دارد. این کانال‌ها مملو از هرزنامه هستند و اکثرا صاحبان کانال از آنها بازدید می‌کنند.

جذب مخاطب تلگرام

11- یک بررسی ویدئویی جذاب، افزایش ممبر تلگرام را تضمین می‌کند

بررسی ویدئویی برای کانال تلگرام روش محبوبی برای دریافت مشترک رایگان تلگرام نیست و معمولاً انتظار می‌رود که این کار صرفاً برای یوتیوب مناسب است. اما مطمئناً دست کم گرفته شده‌ترین روش افزایش ممبر تلگرام است. یوتیوب یک پلتفرم عالی برای جستجوی محتوای ویدئوی است. کاربران ابتدا چیزی را در YouTube جستجو کنند، قبل از اینکه حتی وارد گوگل شوند که این موضوع باعث بیشتر و بیشتر رایج شدن آن می‌شود. عجیب است که هنوز از یوتیوب هم به طور گسترده برای تبلیغ کانال‌های تلگرام استفاده نشده است؛ بنابراین، شما می‌توانید پیش‌گام این روش برای افزایش ممبر تلگرام باشید. فقط یک ویدئو ضبط کنید. اسکرین‌کست، نقد و بررسی، سخنرانی و آموزشی در مورد ارزش کانال‌های تلگرام در موضوعات مختلف ضبط کنید. با یک لینک دعوت راحت برای عضویت در کانال از افزایش ممبر تلگرام خود لذت ببرید.

بیشتر بخوانیم: واتساپ تجاری و ویژگی‌های مهم آن برای کسب و کارها

جمع بندی

ما تنها 11 راه را برای افزایش ممبر تلگرام بررسی کرده‌ایم، اما این روش‌ها خیلی بیشتر از این است. شما می‌توانید از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ سنتی و دیجیتال برای کانال تلگرام خود استفاده کنید، زیرا تفاوت چندانی با هیچ تجارت دیگری ندارد. اما توجه داشته باشید، دریافت مشترکین جدید به صورت رایگان کار سختی است که نیاز به ثبات و خلاقیت دارد. نباید انتظار هزاران نفر را در یک روز داشته باشید. شما باید تمام تلاش‌های خود را برای رشد جامعه ترکیب کنید: محتوای منحصر به فرد و احتمالاً ویروسی ایجاد کنید، پیوند خود را به صورت آنلاین در رسانه‌های اجتماعی و انجمن‌ها پخش کنید، از تبلیغات متقابل استفاده کنید و هرگز از جستجوی روش‌های جدید برای جذب مشترکین برای کانال خود دست نکشید.

افزایش ممبر پولی کانال تلگرام

با این حال، اگر در افزایش ممبر تلگرام با مشکل مواجه شدید، گزینه‌ای برای استفاده از تبلیغات پولی وجود دارد. راستش را بخواهید، دیدن 1000 ممبر در کانال تلگرام شما ممکن است سال‌ها طول بکشد. یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای تبلیغ کانال خرید فالوور تلگرام است. به این ترتیب اولین کاربران تلگرام خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با هدف گذاری کشوری خاص با قیمت مناسب به دست می‌آورید. تنها با واگذاری فعالیت‌های تبلیغاتی به فردی خارج از کسب و کارتان، در وقت شما صرفه جویی می‌کند و شانس بیشتری برای رشد استراتژیک جامعه می‌دهد. در مورد دریافت ممبر واقعی تلگرام با ادتواپ در ارتباط باشید. با ادتواپ می‌توانید استراتژی ورود به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خود را به بهترین شکل تعریف کنید. از همه پتانسیل کسب‌وکار خود در راه رسیدن به بهترین نتایج در زمینه افزایش فروش و کسب مشتری وفادار استفاده کنید.

هم‌اکنون کلیک کنید