۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

7 مورد از بهترین ابزارهای گوگل که بازاریابان دیجیتال باید از آنها استفاده کنند

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ گوگل

یکی از مهم‌ترین مواردی که هر بازاریاب دیجیتال در کنار دانش به آن نیاز دارد، ابزارها هستند. مهم‌ترین بخش فعالیت‌های یک دیجیتال مارکتر، افزایش رتبه سایت در گوگل است اما گوگل چیزی بیش از محبوب‌ترین موتور جستجو است. گوگل علاوه بر موتور جست‌وجوگر خود محصولات زیادی دارد و ابزارهای زیادی ارائه می‌دهد. اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید، ابزارهای گوگل یک منبع بسیار ارزشمند برای بازاریابی است. بسیاری از ابزارهای گوگل رایگان هستند که می‌توانید تنها با یک ثبت نام و یا ساخت حساب کاربری به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از ابزارهای گوگل برای بهبود عملکرد بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید. شاید شما از چند مورد از این ابزارها استفاده کرده باشید، اما ممکن است با تعداد زیادی از آن|‌ها آشنا نباشید.

گوگل ابزارهای رایگان زیادی برای کمک به بازاریابان دیجیتال دارد، ابزارهایی برای

  • این که آیا در تلاش برای بهبود عملکرد وب سایت خود هستید
  • یک شغل جدید در حوزه بازاریابی دیجیتال پیدا کنید
  • نرخ تبدیل خود را افزایش دهید
  • تجربه کاربری خود را در دسکتاپ و یا موبایل تغییر دهید
  • برند شخصی خود و برند سازمان خود را مدیریت کنید
  • در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه خود اطلاعات بیشتری کسب کنید
  • محتوا را بر اساس کلمات کلیدی پرطرفدار ایجاد کنید
  • از اسپم و سوء استفاده در وب سایت خود جلوگیری کنید

و هزاران مورد دیگر را به کمک ابزارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم می‌توانید بهبود دهید.

در اینجا 7 مورد ابزارهای گوگل که همه بازاریابان دیجیتال باید از آن‌ها استفاده کنند، آورده شده است. اینها برخی از بهترین ابزارهایی هستند که گوگل ارائه می‌دهد.

1- Google Page Speed ​​

سرعت صفحه گوگل یا گوگل پیج اسپید ​​ابزاری مفید برای اطمینان از سریع بودن صفحات وب شما در همه دستگاه‌ها (دسکتاپ یا موبایل) است. فقط آدرس وب سایت خود را وارد کنید. گوگل سایت شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و شما آنالیز مفیدی از آیتم‌های مورد نیاز برای بهبود سرعت وب‌سایت در نسخه‌های دسکتاپ و موبایل خود دریافت می‌کنید. ابزار GTmetrix که به تازگی ایرانیان را تحریم کرده است بسیار شبیه به گوگل پیج اسپید است و بهترین جایگزین آن می‌باشد.

همچنین توصیه‌هایی در مورد بهینه‌سازی‌ و حتی بهینه‌سازی‌هایی که قبلاً انجام داده‌اید به شما می‌دهد. برای موبایل و دسکتاپ به شما امتیاز می‌دهد تا وضعیت خودتان را نسبت به سایر سایت‌ها و رقبا بتوانید ارزیابی کنید. هنگامی که امتیاز خود را مشاهده کردید، می‌توانید ببینید که کدام قسمت‌ها نیاز به بهبود دارند.

گوگل پیج اسپید

2-  Google Mobile Friendly Test

امروزه افراد بیشتری از طریق دستگاه‌های تلفن همراه خود به وب دسترسی پیدا می‌کنند. برای همین ضروری است که به تجربه کاربری (UX) خود اهمیت زیادی دهید و علاوه بر ریسپانسیو بودن سایت، تجربه لذت بخشی را برای کاربران خود به ارمغان آورید.

این ابزار می‌تواند به شما نشان دهد که چگونه یک بازدیدکننده با گوشی تلفن همراه از صفحات وب شما استفاده می‌کند. شما URL خود را وارد می‌کنید و می‌بینید که امتیاز صفحه شما چگونه است.

3- گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتالی برای پرداخت به ازای کلیک (PPC) است. هنگامی که مردم چیزی را جستجو می‌کنند، تبلیغات شما نمایش داده می‌شود و اگر بر روی آن کلیک کنند مبلغ از حساب شما کم می‌شود. گزینه‌هایی برای تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدئویی  YouTube، تبلیغات جستجوی مبتنی بر متن یا تبلیغات درون برنامه‌ای وجود دارد.

اگر Google AdWords را به Google Analytics پیوند دهید، می‌توانید عملکرد تبلیغات و سایت را در Google Analytics مشاهده کنید. از قابلیت‌های بازاریابی مجدد گوگل استفاده کنید و داده‌های بهتری را در Google Analytics دریافت کنید. با گوگل ادوردز، می‌توانید تبلیغات و پیام‌های خود را با فرایند A/B Test آزمایش کنید تا متوجه شوید چه تبلیغ یا پیامی بهتر کار می‌کند. همچنین می‌توانید بفهمید چه چیزی درست کار نمی‌کند تا بتوانید تغییراتی سازنده ایجاد کنید.

4- Google AdWords Keyword Planner

یکی دیگر از ابزارهای گوگل برای تحقیق کلمات کلیدی، کی‌وردپلنر است. با گوگل کی‌وردپلنر، می‌توانید تحقیق درباره کلمات کلیدی خود را به خوبی انجام دهید، این ابزار به همراه پیشنهادهای گوگل و ابزار ترند، سه گانه جذابی برای همه بازاریابان دیجیتال است تا کمپین‌های Google AdWords خود را اصلاح کنند و مطمئن شوند که محتواهایشان بر اساس کلمات کلیدی مناسب و search intent است. در این برنامه‌ریز می‌توانید کلمات کلیدی جدید را کشف کنید، کی‌ورد گپ‌ها را پیدا کنید و تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید.

Google AdWords Keyword Planner به شما کمک می‌کند تا ببینید کلمات کلیدی چقدر جستجو می‌شوند و چگونه حجم جست‌وجو در طول زمان تغییر می‌کند. می‌توانید بیاموزید که کلمات کلیدی چقدر رقابتی هستند تا کلمات کلیدی خوبی را انتخاب کنید که رقابت کمتری دارند و شانس بیشتری برای رتبه بندی بالاتر دارند.

5- گوگل آنالیتیکس

Google Analytics بهترین ابزار گوگل در کنار سرچ کنسول است که اطلاعات مفیدی را برای برند شما فراهم می‌کند تا بتوانید ترافیک وب‌سایت را ردیابی، گزارش و تجزیه و تحلیل کنید.

این داده‌ها به شما کمک می‌کند تا پرسونا و رفتار مشتریان احتمالی خود را بهتر درک کنید؛ بنابراین، می‌توانید تجربه کاربری بهتری را به آن‌ها ارائه دهید. شما همچنین می‌توانید محتوای بهتری ایجاد کنید و ببینید که بازدیدکنندگان سایت بر روی کدام صفحات زمان بیشتری گذاشته‌اند و کدام صفحات عملکرد بهتری را ارائه می‌دهند. گوگل آنالیتیکس می‌تواند به شما کمک کند تا تلاش‌های بازاریابی خود را روی سودآورترین کانال‌های بازاریابی خود متمرکز کنید.

6- گوگل سرچ کنسول

کنسول جستجوی گوگل که قبلاً با نام‌های Google Webmaster Central و Google Webmaster Tools شناخته می‌شد، به شما کمک می‌کند عملکرد وب‌سایت خود را در فهرست جستجوی Google مشاهده کنید.

مجموعه‌ای از ابزارها و منابع را در اختیار شما قرار می‌دهد، مانند اینکه کدام صفحات در وب‌سایت شما محبوب‌ترین هستند. با این ابزار می‌توانید خطاها و پنالتی‌های وب سایت را پیدا کرده و رفع کنید، نقشه سایت بسازید و ارسال کنید و فایل robots.txt ایجاد کنید. گوگل سرچ کنسول برای یافتن اطلاعاتی مانند تعداد افرادی که از وب سایت شما بازدید می‌کنند مفید است. شما می‌توانید مشاهده کنید که آن‌ها چگونه سایت را پیدا می‌کنند و ببینید که بیشتر بازدیدکنندگان وب‌سایت شما از گوشی یا کامپیوتر هستند.

سرچ کنسول گوگل

7- Google Trends

به شما کمک می‌کند آخرین روندها، داده‌ها و میزان عبارات سرچ شده را ببینید. همچنین به شما نشان می‌دهد که هر چند وقت یکبار کدام عبارت در گوگل سرچ بیشتری دارد. می‌توانید دریابید که چه چیزی در کشور شما یا در نزدیکی شما ترند است و موضوعات را بررسی کنید و کلمات کلیدی را با یکدیگر مقایسه کنید. مثلاً اگر بین دوکلمه بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ سؤالی داشتید می‌توانید با ابزار ترند ببینید که دیجیتال مارکتینگ محبوبیت بیشتری دارد.

اگر درباره ابزارهای گوگل سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی دارید، با ما در ارتباط باشید.

هم‌اکنون کلیک کنید