02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

ساخت اپلیکیشن (ساخت برنامه) / بخش دوم

ساخت اپلیکیشن

در سری آموزش های ساخت اپلیکیشن به شما نشان خواهیم داد که چگونه ایده ی برنامه خود را اجرا کنید. در بخش اول از مقاله ی ساخت برنامه به موارد زیر پرداختیم:

 • ایده برنامه خود را ترسیم کنید
 • تحقیقات بازار انجام دهید
 • ماکت های برنامه خود را ایجاد کنید
 • انجام طراحی گرافیکی برنامه

اکنون مراحل باقی مانده که شامل موارد زیر هستند را توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

 • صفحه فرود برنامه خود را بسازید
 • برنامه خود را بسازید
 • برنامه را در App Store اجرا کنید
 • بازاریابی درست برای مخاطبان برنامه
 • برنامه خود را با استفاده از بازخورد کاربران بهبود بخشید

اگر به فکر طراحی اپلیکیشن برای راه‌اندازی کسب‌ و‌کارتان هستید و یا سوالی در خصوص دیجیتال مارکتینگ دارید، همین حالا با تیم ادتواپ تماس بگیرید.

 

صفحه فرود برنامه خود را بسازید

در حالت ایده آل حداقل باید یک صفحه فرود قبل از ساختن برنامه خودایجاد کنید. شما در این صفحه به طور خلاصه توضیح می دهید که برنامه شما چه کاری انجام می‌دهد، برای چه کسانی کاربرد دارد، چه نقاط قوتی دارد و چه مزیتی باعث برتری شما نسبت به رقیبانتان می‌شود. و همچنین لینک دانلود مستقیم برنامه شما. این فرصتی است برای ارتباط با کاربران احتمالی برنامه، قبل از اینکه برنامه شما در App Store قرار داده شود.

شما هنوز صفحه ای برای دانلود برنامه تان از App Store ندارید که به مردم نشان داده شود ، بنابراین داشتن صفحه فرود در وب سایت بسیار مهم است.

شما به عنوان توسعه دهنده برنامه می‌خواهید بین خود و یک مشتری احتمالی ارتباط برقرار کنید تا اطلاعاتی در رابطه با برنامه خود در اختیار آن‌ها قرار دهید. چنین حالتی می تواند منجر به این شود که یک کاربر برنامه شما را امتحان کند یا مشتری شود.
صفحه فرود برنامه شما به اجزای زیر نیاز دارد:

 • یک تیتر واضح در بالای صفحه
 • یک پاراگراف مقدماتی مختصر یا یک فیلم کوتاه توضیح دهنده
 • تصویر شبیه سازی شده ی برنامه شما
 • فراخوانی برای اقدام (یعنی نصب برنامه)
 • تجزیه و تحلیل ویژگی ها و مزایای برنامه
 • داستانی درباره سازندگان برنامه یا بخش “درباره ما”

می‌توانید ترتیب این موارد را تغییر دهید. بهتر است تیتر و دعوت به اقدام را در بالای صفحه قرار دهید. همچنین غیر عادی نیست که بعضی از این بخش هارا جابه‌جا کنید. می‌توانید بخش “درباره ما” را در بالای صفحه قرار دهید و ارتباط شخصی را با افراد ایجاد کنید.

این صفحه به عنوان یک نقطه مرکزی عمل می‌کند که می‌توانید افراد را در صورتی که علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه شما هستند به آن راهنمایی کنید. هوشمندانه است که در بخشی از این صفحه آدرس ایمیل آن‌ها را نیز بخواهید تا بتوانید آن‌ها را عضو خبرنامه خود کنید و به این بهانه ارتباط خود را با مخاطب حفظ کنید.

زمان: چند روز و یا نهایت یک الی 2 هفته بستگی به فردی که سایت شما را طراحی می‌کند دارد.
هزینه: هزینه ای که صرف خرید دامنه و هاست برای ایجاد وبسایت خود می‌کنید. و اگر خود دارای دانش ساخت وبسایت نیستید هزینه ای هم برای یک طراح وب سایت هم شامل آن می‌شود.

 

برنامه خود را بسازید

این مورد نیازمند دانش تخصصی است. امکان دارد که شما خودتان برنامه نویس اندروید و یا Xcode و هر زبان دیگری باشید و این توانایی را در خود ببینید که برنامه خود را بسازید. که این عالی است! اما در غیر این صورت شما باید باید یک برنامه‌نویس حرفه ای برای ساخت برنامه خود پیدا کنید. با توجه به اینکه می‌خواهید این برنامه مختص به گوشی آیفون باشد، یا اندروید و یا هر دو، این تخصص مورد نیاز متفاوت است.

شما صفحات طراحی شده برنامه خود، نحوه انجام عملیات ها در برنامه و محتوای آن را به برنامه نویس برنامه خود تحویل می‌دهید و بعد از زمان تعیین شده کار را آماده تحویل می‌گیرید.

برنامه خود را در App Store اجرا کنید

اکنون که برنامه را ساخته اید، وقت آن است که آن را در App Store راه اندازی کنید.

روند انتشار برنامه شما در App Store ساده است:

یک حساب Apple ایجاد کنید.

عنوان برنامه و توضیحات در باره ی برنامه ی خود را در App Store Connect وارد کنید.

آخرین نسخه برنامه خود را با Xcode در App Store بارگذاری کنید.

اپل با رعایت دستورالعمل های بازبینی فروشگاه App، برنامه شما را بررسی می کند.

هنگامی که برنامه شما تأیید شد، به صورت زنده در App Store منتشر می شود.
انجام شده! اکنون افراد می توانند برنامه شما را بارگیری و نصب کنند.

 

بعدش چی؟

وقتی برنامه خود را منتشر کردید، کار متوقف نمی‌شود. در واقع، این تازه شروع کار است! هنگامی که بازخوردهای اولیه کاربرانی که از اپ شما استفاده کرده اند را جمع آوری کردید، برای بهبود برنامه خود به قسمت طراحی اپلیکیشن برمی‌گردید. عیب های آن را رفع می‌کنید و حتی ویژگی‌های جدیدی را متناسب با تقاضای کاربران به آن اضافه می‌کنید.

همچنین باید برنامه خود را تبلیغ کنید. توصیه می کنم قبل از راه اندازی و ساخت برنامه، آن را تبلیغ کنید. قبل از نمایش دادن آن سر و صدا ایجاد کنید، تا جایی که می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید که به محض نمایش برنامه کاربران اقدام به نصب آن کنند.

در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • یک وبلاگ راه اندازی کنید و از بازاریابی محتوا برای اطلاع رسانی برنامه خود به مردم استفاده کنید.
 • برنامه خود را به سیستم عامل های تحت نظارت، مانند Product Hunt ارسال کنید.
 • تبلیغات آنلاین محلی داشته باشید و با افراد تأثیرگذار در زمینه خود ارتباط برقرار کنید.
 • یک کمپین آنلاین برای کاربران برنامه جدید ایجاد کنید.
 • ابتدا روی 1 کاربر، سپس 10، 1000، سپس 10.000 تمرکز کنید – سعی نکنید از ابتدا بر هزاران نفر تأثیر بگذارید. چون این کار شدنی نیست.
 • یک کمپین نصب برنامه در فیس بوک تنظیم کنید، یا از Search Ads در App Store استفاده کنید.
 • از SKStoreReviewController برای درخواست بازبینی از کاربران برنامه (که متعاقباً رتبه App Store شما را افزایش می دهد) استفاده کنید.
 • توضیحاتی که در رابطه با برنامه ی خود در app store نوشته اید و تصاویر صفحه برنامه خود را بهبود بخشید و از مزایای استفاده از برنامه خود به کاربران را بگویید (به جای لیست ویژگی ها)

هر کاری را که می خواهید انجام دهید: به آن پایبند باشید.
بازاریابی نیز همینطور است: ثبات مهم است!

زمان: چند ساعت…
هزینه: 99 دلار در سال برای انتشار در فروشگاه App store

بیشتر بخوانیم: 9 روش موثر برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن

برای دسترسی به افراد مناسب برنامه خود را به بازار عرضه کنید

توسعه دهندگان برنامه حلال مشکلات هستند. برنامه شما مشکلی را برای شخصی حل می کند و این چیزی است که او را متقاعد می کند تا برنامه شما را نصب و استفاده کند. اما آیا این همه چیز است؟

بازاریابی به ایجاد تغییرات کمک می کند. برای مثال تغییر از راه حل قدیمی به راه حل جدید. به عنوان توسعه دهنده برنامه، بخشی از کار شما کمک به مردم برای انجام این انتقال است.
توسعه دهندگان اغلب تصور می کنند که محصولات خوب نیازی به بازاریابی ندارند. وقتی به سوراخ 1/8 اینچی نیاز دارید، مته 1/8 اینچی را خریداری می کنید. منطقی است، درست است؟ برای چه به بازاریابی نیاز دارید؟

بیشتر محصولاتی که می خریم به اندازه قطعات مته ساده نیستند. چه چیزی باعث می شود مردم iPhone را به جای Android انتخاب کنند؟ چرا باید تسلا به جای فولکس واگن خریداری کرد؟ آیا مردم فقط به دلیل گرسنگی به رستوران 5 ستاره می روند؟

بازاریابی صدایی است که به مردم می گوید شما چه کسی هستید، چه چیزی را به آن‌ها عرضه می‌کنید و چرا نسبت به دیگر رقبا برتری دارید. بازاریابی باعث اعتماد، همدلی و ایجاد ارتباط با مردم می‌شود.
آیا به عنوان توسعه دهنده برنامه به تبلیغات شبکه های اجتماعی نیاز دارید؟ بله! آیا می خواهید ایده های شما گسترش یابد، درست است؟ محصول شما زمانی بهتر می شود که افراد مناسب از آن سود ببرند.


از کجا شروع می کنید؟ 3 سوال ساده بپرسید:


برنامه شما چه مشکلی را حل می کند؟
برنامه شما برای چه کسانی است؟
چگونه می توانید به آن افراد برسید؟

زمان: تا جایی که می توانید به مردم کمک کنید برنامه شما را کشف کنند.
هزینه: بازاریابی عالی رایگان و بی قیمت است.

برنامه خود را با بازخورد کاربر بهبود بخشید

بازخورد واقعی کاربران برای ایجاد یک برنامه مهم است. شما از تجربه و بازخورد کاربر برای بهبود برنامه خود استفاده می کنید. اما چگونه ؟
از تجزیه و تحلیل برنامه برای جمع آوری داده های کمی استفاده کنید.
برای به دست آوردن داده های کیفی از نظرسنجی ها و مصاحبه ها استفاده کنید.
مرتباً با کاربران خود صحبت کنید و یک ارتباط شخصی ایجاد کنید.

ساده‌ترین راه برای دریافت بازخورد از کاربران برنامه شما این است که به سادگی یک ایمیل شخصی برای آن‌ها ارسال کنید تا از آن‌ها در خصوص نحوه عملکرد و نحوه استفاده برنامه خود سوال کنید. شما به معنای واقعی کلمه می پرسید: “چگونه از برنامه من استفاده می کنید؟” نیازی به تجزیه و تحلیل پیچیده نیست!

خیلی کار را پیچیده نکنید! مواردی را که باید بهبود یابند بهبود بخشید و سریعاً نسخه جدیدی از برنامه خود را راه اندازی کنید.
کلید کار با بازخورد کاربران آزمایش اقدامات و نتایج است. هیچ کس نمی داند چه چیزی بهتر کار می‌کند تا زمانی که آن را آزمایش کرده و نتایج آن را اندازه‌گیری کند. هرچه سریعتر زمان شروع به کار در آزمایش ها و بهبود آن‌ها را افزایش دهید، برنامه شما سریعتر بهبود می‌یابد.

در انتها


اول، مهم این است که هیچ کار خلاقانه ای با پیروی گام به گام انجام نشده است. اکنون مراحل را می دانید، اما پیاده سازی آن مراحل چیزی است که در ساخت یک برنامه موفق مهم است.
دوم، شما باید با برنامه خود به عنوان یک تجارت رفتار کنید. هدف کسب‌و‌کاری است که ارزش را ارائه می دهد و توانایی ارائه ارزش را با پرداخت هزینه حفظ کند. به معنای دیگر شما برای مفید بودن دستمزد می‌گیرید و در نتیجه در تجارت باقی می‌مانید.

برای خواندن قسمت اول این مقاله کلیک کنید.

به پیشرفت خود ادامه دهید، شتاب ایجاد کنید، بینش کسب کنید و متوقف نشوید.

در ساخت برنامه خود موفق باشید.اگر به فکر طراحی اپلیکیشن برای راه‌اندازی کسب‌ و‌کارتان هستید و یا به فکر کسب درآمد بیشتر هستید، همین حالا با تیم ادتواپ تماس بگیرید.