02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

6 راه برای تبدیل شدن به بهترین کارشناس دیجیتال مارکتینگ

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

کارشناس دیجیتال مارکتینگ شغلی‌ است که تقاضا برای آن روز به روز بیشتر می‌شود اگر می‌خواهید از مزایای دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکار خود استفاده کنید و یا این شغل را انتخاب کنید، این متن برای شما نوشته شده‌است. با توجه ‌به اینکه تعداد زیادی از مردم مشغول بازی، کار و خرید آنلاین هستند، جای تعجب نیست که اینترنت در اولویت‌های یک بخش بازاریابی قرار دارد. برای حضور داشتن در ذهن مشتریان تا ساخت یک برند سودآور، سازمان‌ها زمان و پول زیادی را در دیجیتال مارکتینگ سرمایه‌گذاری می‌کنند. چه هدف شغلی خود را به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر در نظر گرفته باشید و چه بخواهید فقط مهارت‌های خود را ارتقا دهید، تاکتیک‌ها و گام‌های خاصی را می‌توان برای موفقیت در هر موقعیتی برداشت. چه به‌عنوان یک فریلنسر کار کنید و چه به دنبال یک موقعیت شغلی بازاریابی دیجیتال در شرکت خوب باشید، مشاغل زیادی برای بازاریابی بامهارت‌های مرتبط و به‌روز با دستمزدهای عالی برای کارشناس دیجیتال مارکتینگ وجود دارد.

برای بالا بردن اطلاعات خود می توانید از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ هم استفاده کنید.

بنابراین برای تبدیل‌شدن به دیجیتال مارکتر توانمند و پرتقاضا که شرکت‌ها به دنبال آن هستند، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ در اینجا هفت نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا حرفه خود را به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی کنید

دیجیتال مارکتر

1-در کنفرانس‌های دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید

اگرچه دانش و منابع لازم در مورد بازاریابی دیجیتال به طور گسترده از منابعی مانند پادکست‌ها، ویدئوها و مقالات آنلاین در دسترس است، اما سرمایه‌گذاری برای ثبت‌نام یا پیوستن به یک کنفرانس مزایایی را به شما ارائه می‌دهد که سایر منابع نمی‌توانند آن را برآورده سازند. در این رویدادها، شما این فرصت را دارید که به کارشناسان رشته خود گوش دهید، از بهترین متخصصان بازاریابی دیجیتال مشاوره بگیرید و از روندهای آینده در صنعت بازاریابی دیجیتال مطلع شوید. این نوع رویدادها همچنین دارای ارائه‌ها، کارگاه‌ها و درس‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های دیجیتال خود را بسازید و درک خود را از چرایی کاری که انجام می‌دهید گسترش دهید. کنفرانس‌های محلی یا بین‌المللی نه‌تنها می‌توانند مهارت‌های حرفه‌ای شما را اصلاح کنند، بلکه به شما این فرصت را می‌دهند که با همکاران و مربیان ارتباط برقرار کنید و با شبکه‌سازی، مسیر پیشرفت شغلی را هموار سازید.

2-از برندها و کارآفرینان بازاریابی دیجیتال بیاموزید

«متخصصان دیجیتال مارکتر و آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ» تجربه، تخصص و دانش لازم برای ایجاد محتوای قابل‌دسترسی برای مشتریان را دارند و ازآنجایی‌که اکثر این رهبران در صنعت خودشان دیجیتال مارکتر هستند، دقیقاً می‌دانند که چگونه محتوای خود را برای موتورهای جستجو و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به‌راحتی بهینه کنند. به‌احتمال زیاد قبلاً مقالات کارشناسانی مانند نیل پاتل و وبینارهای نیل شافر را دیده‌اید یا وبلاگ‌های سایت ماز MOZ و هاب‌اسپات HubSpot را خوانده‌اید. اگر این کار را انجام نداده‌اید، مطالعه روزانه این سایت، یک پیشنهاد عالی خواهد بود.

3-با همکاران و همفکران رشته خود ارتباط برقرار کنید

کامیونیتی فعال بازاریابی دیجیتال (آنلاین یا آفلاین) می‌تواند به شما کمک کند تا اهمیت کاری را که انجام می‌دهید را درک کنید. با ترندها یا مسائل کلانی که در این حوزه شغلی تشکیل شده است آشنا شوید. به‌عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا عضو DMI، یا با داشتن صفحه‌ای در لینکدین، می‌توانید بخشی از یک جامعه بازاریابی دیجیتال جهانی باشید که در آن می‌توانید در انجمن‌ها پست ارسال کنید، شبکه‌سازی کنید، همکاری کنید و شناخته شوید.

4-در یک دوره کارآموزی یا آموزشی دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید

یک دوره کارآموزی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما زمانی که توسط تیم مناسب احاطه شده باشید، می‌توانید از اشتباهات و موفقیت‌های آنها درس بگیرید. نه‌تنها کارآموزی می‌تواند به گسترش تجربه بازاریابی دیجیتال شما کمک کند، بلکه می‌تواند شما را برای چالش‌های عملی این حوزه آماده سازد. از آنجایی‌که جنبه‌های بسیاری از بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می‌تواند از چشم شما پنهان بماند، راهنمایی همکارانتان در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود. همچنین با همکاری در یک کمپین جدید برای بازاریابی یک محصول یا خدمات جدید، مهارت‌های خود را افزایش می‌دهید و به شما کمک می‌کند تا چالش‌های روزانه بازاریابان که با آن مواجه هستند را درک کنید.

به‌عنوان یک پیشنهاد عالی می‌توانید در سایت جابینجا و شغل یابی ثبت‌نام کنید و آگهی‌هایی که استخدام کارآموز دیجیتال مارکتینگ با حقوق دارند را بیابید یا اگر هم خواستید در دوره‌های دیجیتال مارکتینگ معروف داخلی مثل دوره عادل طالبی یا جان بقوسیان شرکت کنید یا اگر زبان انگلیسی خوبی دارید در دوره‌های خارجی مثل مبانی دیجیتال مارکتینگ گوگل، شرکت کنید

5-از وضعیت روز بازاریابی دیجیتال آگاه باشید

همان‌طور که اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به تکامل خود ادامه می‌دهند، بازاریابان دیجیتال نیز باید در این برنامه‌ها با مخاطبان تعامل داشته باشند. خبر خوب این است که همگام شدن با صنعت، کار سختی نیست. پادکست‌های بازاریابی دیجیتال آموزنده به طور گسترده در دسترس هستند، و وب‌سایت‌هایی مانند HubSpot مطالب واضح و کاملاً تحقیق شده را در مورد هر چیزی که می‌خواهید در مورد این موضوع بدانید منتشر می‌کنند تا شما را به‌روز نگه دارند.

6-هرگز یادگیری را متوقف نکنید

اگرچه آموزش می‌تواند دارایی ارزشمندی برای هر کارشناس دیجیتال مارکتینگ باشد، اما یادگیری زمانی که دوره آموزشی یا کارآموزی تمام می‌شود متوقف نمی‌شود. سرمایه‌گذاری در آموزش در طول حرفه خود به شما کمک می‌کند تا به یک بازاریاب دیجیتال برجسته بامهارت‌های متنوع و مورد تقاضا تبدیل شوید. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، صنعت بازاریابی دیجیتال به طور مداوم در حال پیشرفت است، بنابراین دانش صنعت شما نیز باید تغییر کند. همه ما می‌دانیم که اگر دیجیتال مارکتینگ رشته‌ای باشد که به آن علاقه دارید، احتمالاً دوره‌های جدید یا گواهینامه معتبر این حرفه را دنبال می‌کنید. آیا کنجکاو هستید که بدانید PPC یا SEO بهتر است؟ بهترین معیارهای بازاریابی ایمیلی چیست؟ یا اینکه تبلیغات در شبکه های اجتماعی ارزش دارد؟ خوشبختانه دوره‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌تواند به شما در پاسخ به این سؤالات و موارد دیگر کمک کند. از سرمایه‌گذاری روی خود و شغلتان نترسید.

در گذشته، داشتن دانش تخصصی در یکی از زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ کفایت می‌کرد، اما امروزه با گسترش این کار باید دانش حداقلی در زمینه‌های زیر داشته باشید؛

بازاریابی توسط موتور‌های جستجو SEM، بهینه‌سازی برای موتور‌های جستجو (سئو)، بازاریابی محتوا، بازاریابی درون‌گرا، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، استراتژی محتوا، تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)، اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات بنری و تبلیغات همسان، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ، بازاریابی از طریق همکاری در فروش، تولید محتوا، بازاریابی ویروسی دیجیتال، تبلیغات هدفمند و سفارشی شده و تبلیغ مستقیم.

چه بخواهید یک کسب‌وکار آنلاین موفق راه‌اندازی کنید و چه بخواهید به یک موقعیت شغلی در دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنید، این صنعت پر از فرصت‌ برای کسانی است که زمان می‌گذارند تا مهارت خود را ارتقا دهند. با یادگیری اصول و طرح بازاریابی دیجیتال همراه با تخصص‌هایی مانند تجزیه‌وتحلیل کمپین‌های تبلیغاتی، استراتژی فروش، بهینه‌سازی وب‌سایت و افزایش جذب ترافیک هدفمند و دعوت به اقدام‌های مناسب آینده شغلی خود را تضمین کنید.