۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

7 استراتژی منحصر به فرد برای افزایش نصب اپلیکیشن

۷ استراتژی منحصر به فرد برای افزایش نصب اپلیکیشن

آیا این روزها می‌توان بدون داشتن استراتژی مشخص به افزایش نصب اپلیکیشن امیدوار بود؟ بدون شک خیر! مخاطبان شما روزانه با حجم بسیار زیادی از اطلاعات بمباران می‌شوند. به این ترتیب، به نظر می‌رسد جلب توجه برای آن‌ها غیرممکن است. از آنجایی که هدف نهایی شما این است که آن‌ها را به سمت دانلود و نصب اپلیکیشن خود هدایت کنید این کار بسیار سخت‌تر هم می‌شود. 

کلید موفقیت اپلیکیشن‌های موبایلی در کیفیت و مفهوم خود برنامه است. با این حال امروزه دفن شدن ایده‌های شگفت‌انگیز به دلیل فقدان یک استراتژی خوب برای ترویج نصب آن غیرمعمول نیست. 

در این یادداشت ۷ استراتژی منحصر به فرد برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی به منظور افزایش نصب اپلیکیشن را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. در ادامه با ادتواپ همراه باشید. 

۱. قیف کامل 

اپلیکیشن‌های مختلفی در زمینه‌ی مد، آموزش، بازی و ده‌ها صنعت دیگر وجود دارند. علاوه بر این هر اپلیکیشن صرف نظر از اینکه در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرد دارای نقشه‌ی سفر مشتری منحصر به فردی است.

شاید چند دقیقه بیشتر برای یک کاربر طول نکشد تا یک بازی را انتخاب و نصب کند. با این حال مخاطبین هدف اپلیکیشن‌های آموزش زبان به طور معمول به چند روز یا حتی چند ماه برای تصمیم‌گیری نیاز دارند. 

با وجود اینکه هیچ راه‌حل یکسانی برای هماهنگی استراتژی تبلیغات شما با قیف بازاریابیتان وجود ندارد، اما مراحلی را که مشتری احتمالی طی دو دقیقه یا چند ماه طی می‌کند یکسان است: 

 • آگاهی 
 • توجه 
 • نصب اپلیکیشن (تبدیل) 
 • نگهداری 

در صورتی که سفر مشتری کوتاه باشد می‌توان با کمک یک کمپین قوی، مشتری احتمالی را از طریق این قیف به سمت انتهای قیف هدایت کرد، اما برای سایر اپلیکیشن‌ها این روش جواب نمی‌دهد. 

اشتباه رایجی که اغلب بازاریابان مرتکب می‌شوند این است که تبلیغات را به عنوان راهی برای افزایش نرخ تبدیل در نظر می‌گیرند و به همین دلیل است که آن‌ها به ندرت نتایج چشمگیری را رقم می‌زنند. 

با کمک استراتژی قیف کامل یعنی اجرای کمپین‌های جداگانه برای افراد در مراحل مختلف سفر مشتری، اپلیکیشن خود را در اختیار مخاطبان کاملا جدید قرار داده و آن‌ها را به سمت مرحله‌ی نصب هدایت می‌کنید. به این ترتیب این استراتژی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای افزایش نصب اپلیکیشن باشد.

۲. تبلیغات همسان 

پای خود را فراتر از کانال‌های تبلیغاتی سنتی بگذارید و برای افزایش نصب اپلیکیشن خود کانالی را انتخاب کنید که هنوز مخاطب شما در آنجا از دیدن تبلیغات موبایلی سیر نشده است. 

تبلیغات همسان یکی از انواع تبلیغات به شمار می‌آید که تبلیغ شما کاملا در آن با محیط صفحه‌ی میزبان مطابقت دارد. برخلاف تبلیغات نمایشی این تبلیغ‌ها هیچ آسیبی به تجربه‌ کاربر نمی‌رسانند. در حقیقت شما بدون ایجاد وقفه در فعالیت کاربر تبلیغ خود را در معرض دید او قرار می‌دهید. این ویژگی منحصر به فرد، تبلیغات همسان را به یکی از گزینه‌های جذاب برای افزایش نصب اپلیکیشن تبدیل کرده است.

تبلیغات همسان نه تنها مقرون به صرفه هستند بلکه جایگزین موثری برای برخی از کانال‌های تبلیغات پولی به شمار می‌آیند. برای مثال آمارها و شواهد نشان می‌دهند که این تبلیغات مشتری راغب بیشتری از تبلیغات فیس‌بوک ایجاد می‌کنند. از این رو با پیاده‌سازی یک کمپین تبلیغات همسان می‌توانید تعداد نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید. 

نحوه استفاده از تبلیغات همسان برای افزایش نصب اپلیکیشن 

تبلیغات همسان می‌تواند به راحتی خود را با استراتژی تبلیغاتی شما تطبیق دهد و درباره‌ی محتوای کمپین بهتر است بیش از هر چیزی زمان و انرژی خود را به فرمت‌ها و قالب‌هایی اختصاص دهید که برای تبلیغات همسان مناسب هستند. برای مثال می‌توانید از داستان‌های جذاب، آزمون‌ها، پرسش‌نامه‌ها و فیلم‌ها استفاده کنید. 

این قالب‌ها به شما کمک می‌کنند افراد بیشتری را جذب کنید. از آن گذشته با کمک این قالب‌ها می‌توانید مطمئن باشید که کلیک‌های شما به مشتری راغب (لید) و نصب اپلیکیشن تبدیل می‌شوند. 

بیشتر بخوانید: 

تبلیغات همسان هیچ آسیبی به تجربه کاربر نمی‌رسانند.

 پیدا کردن کانال‌های غیرمتداول برای تبلیغ اپلیکیشن

ما نمی‌خواهیم شما را با تبلیغات همسان محدود کنیم. در حقیقت یک استراتژی مارکتینگ زمانی اثربخش است که بتوان تمام تلاش و فعالیت‌های تبلیغاتی خود را در یک راستا قرار داده و از هر کانال حداکثر استفاده را ببرد. 

با این حال بهتر نیست به جای صرف کردن هزینه‌های زیاد به منظور کسب جایگاه در پلتفرم‌های تبلیغاتی محبوب در مکان‌هایی با رقابت کمتر سرمایه‌گذاری کرد؟

از آن گذشته قوانین دست و پا گیر فیس‌بوک و گوگل می‌تواند دلیل خوبی برای استفاده از سایر پلت‌فرم‌ها و محک زدن شانس خود در فضاهایی با رقابت کمتر باشد. 

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چه چیزی می‌تواند جایگزین غولی به نام گوگل شود؟ در ادامه به ۳ کانال غیرمتداول اشاره می‌کنیم که می‌توانید برای افزایش نصب اپلیکیشن خود از آن‌ها استفاده کنید. 

کورا (Quora) 

کورا یک پلت‌فرم پرسش و پاسخ به شمار می‌آید که این روزها در بین بازاریابان، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این پلت‌فرم شما می‌توانید با جست‌وجوی سوال‌ها و پاسخ به آن‌ها محصول یا محتوای خود را به افراد علاقه‌مند معرفی کنید. 

این تاکتیک به زمان زیادی نیاز دارد و شما نمی‌توانید افراد زیادی را با کمک آن جذب کنید. برای حل این مشکل می‌توانید از تبلیغات کورا استفاده کنید. 

فرآیند تبلیغات در کورا بسیار ساده است. شما می‌توانید بر اساس سوال‌هایی که مخاطبان هدفتان می‌پرسند یا موضوع‌هایی که آن‌ها در این وب‌سایت بررسی می‌کنند را هدف قرار دهید. 

علاوه بر این، امکان هدف‌گذاری مجدد بر اساس رفتار مخاطبان هدفتان در وب‌سایت شما هم وجود دارد. با این حال تبلیغات کورا برای تمام صنایع مناسب نیست. از این رو قبل از ایجاد کمپین به بررسی تاپیک‌های مرتبط با اپلیکیشن خود بپردازید. اگر تاپیک‌های فعال زیادی وجود داشت می‌توانید از کورا برای افزایش نصب اپلیکیشن خود استفاده کنید. 

ردیت (Reddit) 

ردیت کانال غیرمتداول بعدی است که کمتر از سایر کانال‌ها دیده شده است. با این حال در این وب‌سایت شما با افراد زیادی روبرو خواهید شد که بر اساس علایق خود گرد هم آمده‌اند.  

اگر خوش‌شانس باشید ممکن است مخاطبان هدف خود را در این کانال پیدا کنید. در صورت پیدا کردن مخاطبان هدف خود فرصت را از دست ندهید و اپلیکیشن خود را جلوی چشم‌ آن‌ها قرار دهید.  

ردیت برای افرادی که به دنبال افزایش نصب اپلیکیشن با بودجه‌ی کم هستند بسیار مناسب است. 

توییتر  

توییتر نسبت به ردیت و کورا شناخته‌شده‌تر است. این پلت‌فرم مانند فیس‌بوک این امکان را به شما می‌دهد تا کمپین‌های تبلیغاتی اختصاصی خود را اجرا کنید.  

شما می‌توانید از قالب‌های مختلف و متنوعی در توییتر برای هدف قرار دادن مخاطبان خود استفاده کنید. از آن گذشته به دور از رقابت دیوانه‌کننده‌ی سایر کانال‌ها می‌توانید به یک شبکه‌ی بزرگ دست پیدا کنید. از این رو می‌توانید از توییتر برای افزایش نصب اپلیکیشن استفاده کنید.

۴. عبور از صفحه‌های فرود (لندینگ پیج) سنتی 

به طور معمول در صفحه‌های فرود درباره‌ی اپلیکیشن صحبت و مزیت‌های آن برای مخاطب هدف برجسته می‌شود. این روش شاید بتواند نتایج خوبی را رقم بزند اما شما می‌توانید بهتر از این عمل کنید. 

از آنجایی که کاربران به تبلیغات رنگارنگ نسبت به گذشته کمتر اعتماد دارند، قبل از نصب اپلیکیشن باید تحت تاثیر تجربه‌ی سایر کاربران قرار گیرند. در حقیقت شما باید تجربه‌ی کاربران قبلی خود را درباره‌ی برند، تخصص و همچنین مزیت‌های اپلیکیشنتان در اختیار آن‌ها بگذارید. 

برای جلب توجه مشتریان احتمالی خود و سپس هدایت آن‌ها به مرحله‌ی نصب اپلیکیشن می‌توانید از روش‌های زیر به صورت جداگانه یا با یکدیگر استفاده کنید: 

 • همکاری با اینفلوئنسرها 
 • آموزش مشتریان احتمالی 
 • نشان دادن عملکرد اپلیکیشن 
 • تجربه‌های کاربران 

همکاری با اینفلوئنسر 

اگر به دنبال افزایش نصب اپلیکیشن خود هستید نمی‌توانید اینفلوئنسرها را نادیده بگیرید. این روزها محتوایی که به علاقه‌ی اینفلوئنسرها اشاره می‌کند راه بسیار عالی برای افزایش دیوانه‌وار نرخ تبدیل به شمار می‌آید. 

آموزش مشتری احتمالی 

بسته به مدت زمان سفر مشتری ایده‌ها و محتواهای متفاوتی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند. با توزیع محتوای آموزشی می‌توانید در مرحله‌ی آگاهی یا مرحله‌ی توجه به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید. 

ترفندها و راهنماها می‌توانند با ارائه‌ی راه‌حل برای یک مشکل خاص توجه‌ مشتریان را جلب کنند. در حقیقت شما ابتدا مشکلی را مطرح می‌کنید که ممکن است مخاطب شما حتی به آن فکر هم نکرده نباشد. سپس اپلیکیشن خود را به عنوان راهی برای حل این مشکل معرفی می‌کنید. آموزش می‌تواند به خوبی در افزایش نصب اپلیکیشن به شما کمک کند.

نشان دادن عملکرد اپلیکیشن 

محتوای این نوع صفحه‌های فرود هم در دسته‌ی محتوای آموزشی قرار می‌گیرند اما هدف از ارائه‌ی آن‌ها متفاوت است. محتواهای این صفحه‌ها برای مراحل توجه و نصب اپلیکیشن (تبدیل) بسیار مناسب هستند. در حقیقت این صفحه‌ی فرود برای زمانی مناسب است که کاربر پیش از حضور در آنجا می‌داند به چه چیزی نیاز دارد و به دنبال انتخاب بهترین گزینه است. ارائه‌ی محتوای مناسب و مرتبط در این مراحل می‌تواند منجر به افزایش نصب اپلیکیشن شما شود.

تجربه‌های کاربران 

ارائه‌ی نظرات کاربران فعلی در صفحه‌های فرود ضروری است. از تجربه‌های خوب کاربران برای داستان‌سرایی و به تبع آن برای افزایش نصب اپلیکیشن استفاده کنید.

کمپین بعدی خود را بر اساس تجربه‌ی یکی از کاربران خود ایجاد کنید. در حقیقت محتوای خود را به چگونگی حل مشکل کاربر با اپلیکیشن خود اختصاص دهید. شما خواهید دید که مخاطبان هدفتان نسبت به صفحه‌های فرود تکراری قبلی با روی باز از این صفحه استقبال می‌کنند. 

از تجربه‌های خوب کاربران برای داستان‌سرایی استفاده کنید.

۵. تبلیغات درون برنامه‌ای 

اجرای تبلیغات درون برنامه‌ای کار آسانی نیست اما به دلیل نتایج شگفت‌انگیزی که برای شما در پی خواهد داشت ارزش تلاش را دارد. تبلیغات درون برنامه‌ای در اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه ارائه می‌شوند و می‌توانند برای افزایش نصب اپلیکیشن مفید باشند. لازم به ذکر است اپلیکیشن میزبان باید به یکی از شبکه‌های تبلیغات، پیوسته باشد. 

این تکنیک فرصتی منحصر به فرد برای بازاریابان فراهم می‌کند تا کاربرانی که به دنبال کشف چیزهای جدید هستند را جذب کنند. از آنجایی که این تبلیغات باعث حواس‌پرتی کاربران نمی‌شود مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد. 

قالب‌های تبلیغات درون اپلیکیشنی عبارتند از: 

 • تبلیغات بنری 
 • تبلیغات بینابینی 
 • تبلیغات همسان 
 • تبلیغات ویدیویی 

با اینستاگرام، ادموب، این‌موبی یا هر پلت‌فرم دیگری که با اهداف و بودجه‌ی شما هم‌خوانی داشته باشد می‌توانید کمپین‌های پرداخت به ازای نصب خود را اجرا کنید.  

هر پلت‌فرم دارای شبکه و ویژگی‌های منحصر به فردی است. به عنوان مثال گوگل ادز به شما اجازه می‌دهد تا بر اساس موضوع، اپلیکیشن‌ها را هدف قرار دهید و مخاطبین مرتبط و واجد شرایط را به راحتی جذب کنید. 

بیشتر بخوانید: 

۶. بخش‌بندی مخاطبان برای افزایش نصب اپلیکیشن 

شما می‌خواهید تعداد نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید. از این رو می‌دانید که قرار نیست صفحه‌های فرود اپلیکیشن خود را برای کاربران دسکتاپ طراحی کنید. این اولین گام برای بخش‌بندی مخاطبان است. با این حال بخش‌بندی مخاطبان تنها در کاربران تلفن‌های همراه و کاربران دسکتاپ خلاصه نمی‌شود.  

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید برای افزایش نصب اپلیکیشن خود نباید تمام کاربران دسکتاپ را نادیده بگیرید. در صورت استفاده از استراتژی قیف کامل شما به هر دو کمپین موبایلی و دسکتاپی برای ترویج و تبلیغ محتوای بالا و میانه‌ی قیف نیاز دارید.  

با این حال شما باید به خاطر داشته باشید که مخاطبین خود را بر اساس نوع دستگاه ‌آن‌ها تقسیم‌بندی کنید. این نه تنها به شما اجازه می‌دهد تا هر بخش از کمپین خود را به طور اختصاصی طراحی کنید بلکه به شما کمک می‌کند تا از بودجه‌ی خود بهینه استفاده کنید. 

علاوه بر این هزینه‌های هر کلیک در دسکتاپ، آی‌اواس و اندروید بسیار متفاوت است. از آنجایی که ترافیک آی‌اواس به طور معمول نسبت به دسکتاپ و اندروید گران‌تر است پیشنهاد قیمت بالا در اندروید مقرون به صرفه نیست. بنابراین علاوه بر جدا کردن کاربران تلفن‌های همراه و دسکتاپ برای افزایش نصب اپلیکیشن توصیه می‌شود که کاربران آی‌اواس و اندروید را نیز در دو دسته‌‌ی متفاوت قرار دهید. 

گیمیفیکیشن و مسابقه‌ها راه‌های خلاقانه‌ای برای تشویق کاربران به منظور افزایش نصب اپلیکیشن به شمار می‌آیند. در صورتی که کاربر بداند به ازای نصب اپلیکیشین و فعالیت‌ خود پاداشی می‌گیرد نسبت به یادگیری یک زبان جدید، استفاده از یک رژیم غذایی یا شرکت در یک دوره‌ی کدنویسی مشتاق‌تر می‌شود. 

+Nike 

نایک با ارائه‌ی طیف گسترده‌ای از محتواها و مسابقه‌های مختلف که در آن‌ها کاربران می‌توانند نشان یا جایزه دریافت کنند مشتریان خود را تشویق می‌کند تا از برنامه‌ی +Nike استفاده کنند. این مسابقه‌ی مجازی به عنوان مشوق افرادی عمل می‌کند که نه تنها مایل به نصب اپلیکیشن ورزشی برای تمرین هستند بلکه می‌خواهند عضو جامعه‌ای متشکل از ورزشکاران هم شوند. 

این اپلیکیشن همچنین قابلیت اتصال به شبکه‌های اجتماعی را دارد. از این رو کاربر پس از پیوستن به Nike+ می‌تواند نتایج تمرین‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. این امر منجر به حضور آنلاین برند و جذب مشتریان جدید می‌شود. 

Lingoda 

Lingoda کمپین‌های تبلیغات همسان را برای تبلیغ چالشی که افراد را به شرکت کردن در دوره‌های خود تشویق می‌کند به کار گرفته است. با در نظر گرفتن جایزه‌ی سفر به وین، لندن، پاریس و مادرید کاربران بیشتری را برای شرکت در مسابقه‌ی خود وسوسه می‌کند. در حقیقت آن‌ها برای افزایش نصب اپلیکیشن خود سفرهای جذاب و هیجان‌انگیزی هر چند گران در نظر گرفته‌اند.

از چه استراتژی برای افزایش نصب اپلیکیشن استفاده کنیم 

تبلیغات موبایلی یکی از موضوع‌هایی است که می‌توان سال‌ها درباره‌ی آن صحبت کرد. در این یادداشت تلاش کردیم بهترین نکته‌ها و استراتژی‌هایی را که منجر به افزایش نصب اپلیکیشن می‌شود در اختیار شما بگذاریم.  

با این حال تبلیغات شما به همین جا ختم نمی‌شود. در مرحله‌ی بعد شما باید راه‌هایی برای افزایش فروش و همچنین افزایش نرخ تعامل پیدا کنید. از این رو دوباره به یک استراتژی تبلیغاتی قدرتمند و مناسب نیاز پیدا خواهید کرد. 

بسته به موضوع اپلیکیشن خود، مخاطب هدفتان و از همه مهم‌تر هدف کسب و کارتان می‌توانید از یکی از استراتژی‌های اشاره شده استفاده کنید. برای افزایش بازدهی کمپین‌های خود بهتر است از ترکیبی از این استراتژی‌ها بهره ببرید. 

با این حال اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید نیاز نیست نگران باشید زیرا ما در ادتواپ می‌دانیم که چگونه تعداد نصب اپلیکیشن شما را افزایش دهیم. از این رو شما می‌توانید از خدمات پرداخت به ازای نصب و بازاریابی اپلیکیشن که تیم ما ارائه می‌کند استفاده کنید.

 برای افزایش نصب اپلیکیشن خود با کارشناسان ما در تیم ادتواپ تماس برقرار کنید تا با ارزیابی اپلیکیشن شما بهترین راه را پیش روی شما بگذارند.