02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

بازاریابی فلایویل: راهنمای کامل و عملی

فلایویل

بازاریابی فلایویل چرا به وجود آمد؟ اگر از شما بخواهیم بهترین دارایی بازاریابی خود را نام ببرید، چه می‌گویید؟ وب‌سایت شما؟ قیمت‌های شما؟ کمپین‌های ایمیل مارکتینگ شما؟ در حالی که همه این عناصر به موفقیت کسب و کار کمک می‌کنند، ولی اصلی‌ترین دارایی بازاریابی شما در واقع مشتریان شما هستند و با شناسایی نیاز مشتری و مصورسازی داده‌ها می توانید اطلاعات خوبی بدست آورید.

مشتریان شما هر بار که خریدی انجام می‌دهند از شرکت شما حمایت می‌کنند و نقش کلیدی در رشد و موفقیت شرکت شما ایفا می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، رهبران بازاریابی باید اطمینان حاصل کنند که هر کاری که انجام می‌دهند منجر به احساس رضایت مشتریان از تجربه خریدشان می‌شود. با افزایش تعداد مشتریان خوشحال، کسب و کار شما با سرعت خیلی زیادی رشد خواهد کرد.

اگر بتوانید همزمان با رضایت مشتری، آنها را در لیست مشتریان خود نگه دارید و بر روی خریدهای قبلی و جدید آن ‌ها تمرکز کنید (بازاریابی بازگشتی) به زبان ساده شما برنده شده‌اید.

حتما در خصوص بازاریابی هوش مصنوعی شنیده‌اید، قطعا در خصوص موارد یاد شده می توان از آن‌ها کمک گرفت، البته نباید از نرم افزارهای هوش تجاری نیز غافل شد.

نگاهی به تاریخچه بازاریابی فلایویل: پیدایش قیف فروش

قبل از اینکه به مدل فلایویل بپردازیم لازم است درباره قیف فروش صحبت کنیم. قیف فروش ده‌ها سال است که وجود داشته است، و استعاره‌ای بصری درباره فروش برای بازاریابان در سراسر جهان بوده است. اما اکنون، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تغییرات رفتار مصرف کننده را در نظر بگیریم و قیف فروش را بهینه‌تر کنیم.

همچنین بخوانید: رفتار مصرف کننده؛ علم متقاعدسازی و چگونگی تاثیر گذاری بر آن

مشکل با قیف

همه ما با قیف بازاریابی سنتی و سفر مشتری آشنا هستیم. غریبه‌ها به بازدیدکنندگان تبدیل می‌شوند، بازدیدکنندگان به سرنخ‌ها تبدیل می‌شوند و سرنخ‌ها مشتری می‌شوند. بزرگ‌ترین مشکل قیف این است که در همین جا متوقف می‌شود. بعد از خرید چه اتفاقی می‌افتد؟ ظاهراً هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

همچنین بخوانید: قیف تبدیل؛ بهینه‌سازی از بالای قیف تا پایین آن

اما در زندگی واقعی، ما می‌دانیم که راضی نگه داشتن مشتریان چقدر مهم است. مشتریان خوشحال تبدیل به مشتریانی مکرر می‌شوند و مشتریان جدیدی را جذب می‌کنند که ممکن است خودشان به مشتریان تکراری تبدیل شوند. مدیران اجرایی هر سه ماه را به عنوان واحدهای مجزا در نظر می‌گرفتند. آن‌ها یک کمپین سه‌ماهه ایجاد می‌کردند، تمام انرژی خود را در آن می‌ریختند و سپس سه‌ماهه بعدی را بدون هیچ ارتباطی با کمپین قبلی از نو شروع می‌کردند.

اما اکنون، شرکت شما دارایی مهمی است. شما محتوای مختلفی در سایت و شبکه‌های اجتماعی خود دارید. مجموعه‌ای روبه‌رشد از بک‌لینک‌ها، دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی، و برندی با شهرت و مشتریانی حمایتگر روبه‌رو هستید. اگر یک ماه مرخصی می‌گرفتید، همچنان سرنخ‌های جدید و مشتریان جدید خواهید داشت. این مفهوم شتاب است و این همان چیزی است که “فلایویل” در مورد آن صحبت می‌کند.

بازاریابی فلایویل

درست همان‌طور که قیف فروش از شکل یک قیف واقعی استفاده می‌کرد. یعنی تعداد زیادی از غریبه‌ها به تعداد کمی از مشتریان تبدیل می‌شوند. چرخ فلایویل فروش نیز بر اساس یک چرخ لنگر واقعی است. فلایویل‌ها از زمان اختراع موتور بخار در بیش از 200 سال پیش در ماشین آلات وجود داشته‌اند و مکانیسم عملکرد آن ساده است.

خود چرخ طیار یک چرخ بزرگ و سنگین است که با اعمال نیروهای مختلف تا سرعت بالایی می‌چرخد. هرچه نیروهای بیشتری اعمال شوند و این نیروها بزرگ‌تر باشند، چرخ طیار سریع‌تر می‌چرخد. در ابتدا نیروی زیادی برای به حرکت درآوردن فلایویل نیاز است؛ اما بعد از حرکت، حتی وقتی این نیروها از بین می‌روند، چرخ طیار تا مدت زیادی به چرخش ادامه می‌دهد. اصطکاک سرعت چرخ فلایویل را کند می‌کند، بنابراین ماشین آلاتی که از فلایویل استفاده می‌کنند سعی می‌کنند اصطکاک را به حداقل برسانند.

تا اینجا متوجه شدیم که فلایویل وسیله‌ای مکانیکی است که از تکانه برای چرخش استفاده می‌کند که به آن اثر فلایویل می‌گویند. در حالی که بازاریابان از اوایل دهه 2000 در مورد مدل‌های فلایویل می‌دانستند، HubSpot این مفهوم را در سال 2018 احیا کرد. این شرکت ایده گرفتن چرخ فلایویل و استفاده از آن را در استراتژی‌های فروش و بازاریابی توضیح داد. از آن زمان،HubSpot  مدل چرخ لنگر را اتخاذ کرده و استراتژی‌های بازاریابی ورودی خود را متناسب با آن تغییر داده است.

اساساً بازاریابی فلایویل مشتری را در مرکز خود نگه می‌دارد. مراحل دیگر بازاریابی درون‌گرا (جذب، مشارکت و لذت) مشتری را احاطه کرده است. از آنجایی که چرخ طیار یک دایره بی پایان است، هیچ آغاز یا پایان روشنی برای چرخه فلایویل بازاریابی وجود ندارد. یک مشتری راضی با ارجاع دیگران به کسب و کار شما، شتاب ایجاد می‌کند و چرخ طیار را در چرخش نگه می‌دارد.

چگونه مشتریان بر چرخ بازاریابی فلایویل شما تأثیر می‌گذارند

بازاریابی فلایویل از روش سنتی نگاه کردن به مشتریان به عنوان نرخ تبدیل فاصله می‌گیرد. این موضوع، به بازاریابان قدرت می‌دهد تا مشتریان را به عنوان دارایی ببینند و مشتریان را در رشد برند درگیر نگه دارند. در حالی که قیف بازاریابی سنتی در درجه اول بر جذب مشتری متمرکز است، هدف کلیدی بازاریابی فلایویل استفاده از مشتریان برای گسترش و توسعه کسب و کار است. جایی که مدل‌های دیگر مشتریان را به عنوان یک ورودی برای فروش می‌بینند، مدل چرخ لنگر آن‌ها را به عنوان یک شتاب دهنده در نظر می‌گیرد و آن‌ها را به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما تبدیل می‌کند.

همچنین بخوانید: 10 نکته برای کاهش نرخ پرش (bounce rate بانس‌ریت) و افزایش نرخ تبدیل

همان‌طور که گفته شد، تجارب ضعیف مشتری یا سکسکه در سفر خریدار می‌تواند باعث اصطکاک در چرخ فلایویل شود. ناراحتی‌های مشتری (مانند زمان انتظار طولانی برای پست محصول یا ناامیدی از تحویل محصول نهایی) باعث نارضایتی می‌شود. به عنوان یک نیروی منفی، این اصطکاک سرعت حرکت چرخ طیار شما را کاهش می‌دهد و مانع رشد کسب و کار می‌شود.

با این حال، پیروی از یک مدل بازاریابی فلایویل به شما این امکان را می‌دهد که افت سرعت را کنترل کنید و مناطق اصطکاک را شناسایی کنید. از آنجا می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید:

 • مشخص کنید که چرا برای مشتری‌های شما نارضایتی رخ می‌دهد.
 • برنامه‌ای برای کاهش اصطکاک تا حد امکان ایجاد کنید.
 • یک تجربه خرید فراموش نشدنی برای مشتری ایجاد کنید.
 • مدل‌های بازاریابی فلایویل در عمل

هنگامی که بازاریابی فلایویل معرفی شد، برایان هالیگان در HubSpot  روش‌شناسی بازاریابی درون‌گرای خود را از مدل قیف فروش به فلایویل تغییر داد. شما می‌توانید در 3 مرحله بازاریابی درون‌گرا را در مدل چرخ فلایویل خود اعمال کنید تا تجربه خرید بی نظیری را برای مشتریان با نام تجاری خود ایجاد کنید.

مدل بازاریابی فلایویل

مرحله 1: فاز جذب در بازاریابی فلایویل

به عنوان یک بازاریاب، باید محتوای مفید و ارزشمندی ایجاد کنید که بازدیدکنندگان جدیدی را به سمت برند جذب کند. همان‌طور که بازدیدکنندگان با محتوا تعامل می‌کنند، اطلاعات بیشتری درباره شرکت شما به دست می‌آورند. نوع محتوای ایجاد شده برای مخاطب به هدف و رفتار مصرف کننده، بستگی دارد. می‌توانید مواد بازاریابی محتوا مانند وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، آموزش‌های ویدئویی و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی را برای جذب بازدیدکنندگان جدید ایجاد کنید.

این مرحله تماماً در مورد متقاعد کردن مشتریان بالقوه در مورد ارزش محصول یا خدمات شما است. یکی از بهترین استراتژی‌ها برای این کار، راه‌اندازی یک وب‌سایت با تبدیل بالا برای نشان دادن تخصص خود، ارائه موارد استفاده از محصول، و ارائه نکات مفید و ارزش افزوده است. راه‌های دیگر شامل ارائه نسخه‌های آزمایشی رایگان یا طرح‌های با ارزش و رایگان است.

مرحله 2: پذیرش یا درگیر شدن در بازاریابی فلایویل

هنگامی که مشتریان بالقوه جدیدی را جذب کردید، وقت آن است که با آن‌ها روابط خوبی برقرار کنید. برای افزایش فروش، استراتژی بازاریابی محتوای شما باید شامل تقسیم‌بندی بازدیدکنندگان بر اساس ویژگی‌های مشترک باشد. سپس، برای آن بخش‌ها تبلیغات شخصی یا محتوای متناسب با نیازهای آن‌ها را ارسال می‌کنید.

یادآوری: این بخش از فرایند را به عنوان تبدیل سرنخ‌ها به فروش تلقی نکنید. در عوض، تلاش کنید روابط مستمری با بازدیدکنندگان داشته باشید. شتاب حاصل از این روابط نقش کلیدی در به حرکت درآوردن فلایویل شما و بهبود رشد کسب‌و‌کار خواهد داشت.

همچنین در این مرحله باید روی افراد غریبه تمرکز کنید تا به افراد آشنا به برند تبدیل شوند. این‌گونه افراد شروع به تسلط بر محصولات یا خدمات شما می‌کنند و به دنبال ارزش‌های پیشنهادی بیشتری هستند که شما ارائه می‌دهید.

با استفاده از بازاریابی چریکی راه‌های جدید و جالبی را برای جذب مشتریان جدید پیدا کنید و آن‌ها را وادار کنید برای مدت بیشتری برگردند و در عین حال این احساس را ایجاد کنید که محصول شما دقیقاً همان چیزی است که آن‌ها نیاز دارند. برخی از راه‌های انجام این کار به شرح زیر است:

 • محصول را به‌صورت دقیق و جزئی معرفی کنید و توضیحات کاملی را ارائه دهید
 • ویژگی‌های جدید یا نادیده گرفته شده محصول را برجسته کنید
 • به مقایسه خود با سایر رقبا پرداخته و بر روی مزیت رقابتی تمرکز کنید
 • نیچ مارکتینگ را انجام دهید و کارهایی که دیگران قادر به ارائه آن نیستند را انجام دهید

فاز لذت در بازاریابی فلایویل

مرحله لذت تماماً در مورد موفقیت مشتری و احساس خرسندی او است. هدف شما این است که هر کاری که می‌توانید برای توانمندسازی مشتریان خود برای رسیدن به اهدافشان انجام دهید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • استفاده از نظرسنجی و دریافت بازخورد مشتریان پس از خرید.
 • ایجاد تغییرات طراحی UX در وب سایت خود بر اساس بازخورد مشتریان.
 • اضافه کردن چت بات‌های خدمات مشتری به وب سایت.
 • ایجاد یک برنامه وفادارسازی و ساخت پایگاه مشتریان
 • استفاده از توصیفات سایر خریداران، بررسی‌ها و محتوای تولید شده توسط کاربر

در اینجا، مشتریان راضی اکنون به شما کمک می‌کنند تا افراد جدیدی را جذب کنید، به افزایش آگاهی افراد غریبه و هدایت آن‌ها برای خرید محصول جدید کمک می‌کنند. بازاریابی دهان به دهان و وایرال شدن محصول در این قسمت اتفاق می‌افتد. این همان تکانه و شتابی است که در فلاویل درباره آن صحبت کردیم.

اگر در مبحث دیجیتال مارکتینگ سوال و یا ابهاماتی دارید بهتر است از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

بازاریابی درون‌گرا

آیا بازاریابی فلایویل واقعاً کار می‌کند؟ بیایید از آمازون بپرسیم

در سال 2001، جیم کالینز، استاد دانشگاه استنفورد شاگرد سابقش، جف بزوس صاحب آمازون را ملاقات کرد. کالینز در کتاب خود، خوب به عالی، توضیح می‌دهد که چگونه به بزوس کمک کرد تا رشد آمازون را با معرفی مفهوم فلایویل به تیم مدیریت آن تسریع بخشد. ظاهراً، بزوس حتی یک پیش‌نویس از آنچه که اکنون با عنوان مدل چرخ فلایویل می‌شناسیم بر روی یک دستمال ترسیم کرده بود. از آنجا، بزوس تصمیم گرفت که شرکت آمازون بر ایجاد تجربیات مثبت مشتری تمرکز کند. او احساس می‌کرد که اگر این کار را انجام دهد، ترافیک وب سایت را افزایش می‌دهد و برندهای بیشتری را برای فروش محصولات از طریق سایت ترغیب می‌کند.

آیا این تغییر استراتژی کار کرد؟ خوب، ما مطمئناً این‌طور فکر می‌کنیم، زیرا اینترنت کسب و کار (IoB) گزارش می‌دهد که آمازون در حال حاضر دومین شرکت با ارزش جهان – درست پس از اپل – است و ارزش سهام آن در بازار بیش از 760 میلیارد دلار است.

شکست قیف فروش در مقابل بازاریابی فلایویل

معرفی بازاریابی فلایویل منجر به بحثی شد که کدام بهتر است: چرخ طیار یا قیف بازاریابی؟ به طور سنتی، بازاریابان سفر خریدار را به عنوان یک قیف تجسم می‌کنند. تمرکز بر این است که روی استراتژی‌هایی سرمایه گذاری کنید که به شما امکان می‌دهد سطح بالای قیف خود را گسترش دهید و تا حد امکان مشتری جذب کنید تا نرخ تبدیل مناسبی را به دست آورید. هنگامی که علاقه یک مشتری بالقوه را جلب کردید، می‌توانید آن‌ها را از طریق قیف پرورش دهید و در نهایت، فروش ایجاد کنید.

مدل قیف بازاریابی بر روی فروش تمرکز می‌کند. اما مشکل این است که تیم‌های فروش و بازاریابی در نهایت مقدار زیادی از زمان، پول و انرژی را برای نرخ تبدیل اختصاص می‌دهند. این منجر به هزینه‌های بالای جذب مشتری می‌شود (از مشتری‌های جذب شده برای جذب مشتری جدید استفاده نمی‌کنند). علاوه بر این، این مدل به قدری بر تبدیل سرنخ‌ها به فروش تمرکز می‌کند که به بازاریابان زمان یا منابع لازم برای ایجاد روابط مداوم و تبدیل خریداران به مشتریان تکراری را نمی‌دهد.

در مقابل، مدل فلایویل بر تجربه مشتری تمرکز دارد. آن‌ها همان چیزی هستند که انرژی تولید می‌کنند که به چرخ فلایویل شما شتابی برای ادامه حرکت می‌دهد. بازاریابی فلایویل راه جامع و یکپارچه‌تری را برای جذب مشتریان بالقوه، ایجاد فروش و توسعه مشتریان مادام‌العمر ایجاد می‌کند.

بازاریابی فلایویل به مشتریان اجازه می‌دهد تا رشد کسب و کار را افزایش دهند

مشتریان کمتر به کسب و کارها اعتماد می‌کنند، به این معنی که تغییر از بازاریابی قیفی به چرخ لنگر هرگز تا این حد حیاتی نبوده است. تحقیقات HubSpot نشان داد که:

81 درصد از مصرف کنندگان به توصیه‌های دوستان و خانواده خود، بیشتر از توصیه‌های تبلیغاتی و تجاری اعتماد دارند.

فلایویل و قیف فروش

65 درصد از مصرف کنندگان به تبلیغات پولی اعتماد ندارند و 71 درصد ادعا می‌کنند که به تبلیغات شبکه های اجتماعی حمایت شده اعتماد ندارند.

55 درصد از مصرف کنندگان موافق هستند که به اندازه گذشته به کسب‌و‌کارها اعتماد ندارند.

نکته اولیه: مشتریان راضی که از برند شما حمایت می‌کنند، قدرت زیادی در فروش دارند. این افراد می‌توانند در سراسر کشور نقش نمایندگی شما را داشته باشند سعی کنید از همه پایگاه‌هایی که مشتریان شما در آن حضور دارند استفاده کنید. می‌تواند لیست شما شامل این موارد باشد:

وب سایت‌های شخص ثالث: شامل پلتفرم‌های بررسی مانند  ویرگول، نینی سایت و … .

اینستاگرام: مردم می‌توانند از هشتگ‌هایی که شما برای محصولاتتان تعریف می‌کنید استفاده کنند.

فیس بوک: نه تنها مصرف کنندگان می‌توانند درباره تجربیات برندها در فیس بوک پست بگذارند، بلکه پلتفرم رسانه اجتماعی نیز دارای ویژگی است که در آن کاربران می‌توانند از شبکه خود برای توصیه محصول بپرسند .

دوستان و خانواده: سایت semrush  گزارش می‌دهد که 88٪ از مردم سطح اعتماد بیشتری به یک نام تجاری دارند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده آن را توصیه کند .

نکته اصلی این است که مشتریان می‌توانند بر تصمیمات خرید آینده دیگران تأثیر بگذارند. با انتقال از رویکرد بازاریابی قیفی به بازاریابی فلایویل، می‌توانید مشتریان خود را در مرکز استراتژی بازاریابی خود نگه دارید و هر چه مشتریان بیشتری از خدمات شما راضی باشند و به برند شما ایمان داشته باشند، جذب مشتریان بالقوه جدید و تسریع رشد کسب و کار برای شما آسان‌تر خواهد بود.

چگونه یک مدل بازاریابی فلایویل راه اندازی کنیم

برای تغییر از بازاریابی قیفی به چرخ لنگر، باید فرایندهای یکپارچه‌ای ایجاد کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا نقاط تماس مشتری را به طور مؤثر پیگیری کنید. به یاد داشته باشید، تجربه مشتری چیزی است که چرخ فلایویل شما را نیرو می‌دهد؛ بنابراین، تمام تلاش‌های بازاریابی شما باید حول محور ایجاد فرایندهای خرید یکپارچه و ایجاد تعاملات مثبت با برند شما باشد.

“تجربه مشتری چیزی است که به چرخ فلایویل شما نیرو می‌دهد.”

همان‌طور که گفته شد، نرم افزار بازاریابی می‌تواند به شما کمک کند به عنوان فروشنده به طور مؤثر مشتریان خود را ردیابی کنید، ناراحتی‌ها را شناسایی کنید و در مورد تجربیات آن‌ها بازخورد جمع آوری کنید. این نوع ابزارهای دیجیتال عبارت‌اند از:

 • CRMهای فروش
 • نرم افزار اتوماسیون بازاریابی
 • پلتفرم‌های CMS
 • ابزارهای بازخورد مشتری و تولیدکنندگان بررسی

سایت‌ها و نرم‌افزارهای سوشال لیسنینگ که می‌توانند همه پیام‌های مربوط به برند شما را در رسانه‌های مختلف مانند تلگرام، اینستاگرام و… جمع آوری کنند و در اختیار شما قرار دهند.

علاوه بر این، هنگام ایجاد یک مدل بازاریابی چرخ لنگر، باید بهترین شیوه‌های بازاریابی درون‌گرا را در ذهن داشته باشید:

 • 3 حوزه اصلی تمرکز بازاریابی درون‌گرا (جذب، مشارکت و لذت) را درک کنید و از آن‌ها برای هدایت مشتریان در چرخه خرید استفاده کنید.
 • معیارهایی را برای هر مرحله تنظیم کنید – مانند هزینه هر خرید، نرخ نگهداری و ثبت نام ایمیل.
 • نقاط تماس مشتری را برای اصطکاک زیر نظر بگیرید و برای رفع نگرانی‌ها اقدام فوری انجام دهید.
 • نتایج خود را ارزیابی کنید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود مستمر چرخه باشید.
 • و مهم‌تر از همه، در هر مرحله از مدل بازاریابی چرخ فلایویل، تجربه مشتری را در هسته اصلی هر کاری که انجام می‌دهید حفظ کنید .

استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید و رشد کسب و کار خود را تماشا کنید

در حالی که جهش از قیف فروش به مدل فلایویل می‌تواند دلهره‌آور باشد، قطعاً ارزشش را دارد. با اجازه دادن به تجربه مثبت مشتری، تلاش‌های بازاریابی شما مؤثرتر عمل می‌کند. شما شبکه‌ای از مشتریان وفادار ایجاد خواهید کرد که از حمایت برندتان احساس خوبی دارند. نتیجه چه می‌شود؟ کسب و کار شما مشتریان بالقوه‌های جدید را جذب می‌کند، مشتریان وفاداری ایجاد می‌کند که به حمایت از برند شما ادامه می‌دهند و در نهایت درآمد شما را افزایش می‌دهند .

چند نکته کاربردی در استفاده از فلایویل

 • چند KPI مناسب برای اندازه گیری فلایویل داشته باشید
 • اکنون که مناطقی را که باید انرژی خود را متمرکز کنید، درک کردید، معیارها و اهداف خاصی را برای هر مرحله از چرخ طیار تعیین کنید.
 • با استفاده از همان مثال مدل بالا، معیارهای شما در هر مرحله باید شامل موارد زیر باشد:
 • فعال کردن: سرنخ‌های واجد شرایط محصول؛ ثبت نام آزمایشی جدید یا فروش اولیه در ماه
 • پذیرش: چند مشتری با برند ارتباط برقرار کرده‌اند (در مقابل تعداد کل مشتریان جدید). نرخ‌های نگهداری، متوسط ​​درآمد هر کاربر (ARPU)، ارزش طول عمر هر مشتری(LV) را حساب کنید
 • مدافع: سرنخ‌های جدید جذب شده توسط مشتریان فعلی، افلیت مارکتینگ و گیمیفیکیشن

مرحله 4: آزمایش‌های CRO را انجام دهید

بهینه سازی نرخ تبدیل همیشه یک فرایند لازم برای کسب و کار شما خواهد بود. چند عنصر اصلی وجود دارد که باید آن‌ها را به طور مداوم بررسی، آزمایش و بهینه سازی کرد.

ایجاد آزمایش‌های مختلف و مکرر CRO را به یک عادت و عملیات غیر قابل چشم پوشی در کسب‌و‌کار خود تبدیل کنید. ببینید کدام کمپین‌ها برای افزایش فروش یا پرورش مشتریان فعلی یا حتی تشویق مشتریان به ارجاع کسب‌و‌کار بهترین عملکرد را دارند.

باید همیشه به مراحل چرخ لنگر خود رجوع کنید و روی آن KPIها و مناطق اصطکاک احتمالی که قبلاً ارزیابی کرده‌اید تمرکز کنید.

بیشتر بخوانیم: بازاریابی مشارکتی یا Affinity Marketing و بهترین روش پیاده‌سازی آن

تعویض قیف فروش با فلایویل

نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که ما نمی‌توانیم فلایویل را جایگزین قیف فروش ببینیم، بلکه مکملی است که قیف تبدیل را غنی می‌کند.

قیف‌های فروش همچنان ابزاری عالی برای شناسایی چالش‌هایی هستند که در طول فرایندهای تجاری رخ می‌دهند و اقداماتی برای اصلاح آن‌ها انجام می‌دهند. در عوض، مفهوم فلایویل ما را دعوت می‌کند تا کل کسب و کار را به عنوان یک چرخ طیار ببینیم نه به عنوان یک قیف. قیف‌ها می‌توانند در فرایندهای مختلف فلایویل برای اندازه‌گیری اثربخشی و سوخت‌رسانی به آن‌ها وجود داشته باشند. نکته مهم این است که به جای تمرکز بر بهبود معیارهای فروش در یک قیف، به تسریع چرخش چرخ فکر کنید. امیدواریم مقایسه ما بتواند به شما در تعیین مدل مناسب برای کسب و کارتان کمک کند. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، لطفاً بپرسید.

با تمام موارد گفته شده، ذکر این نکته ضروری است که این آخرین بار نیست که استراتژی‌های بازاریابی برای افزایش سودآوری تکامل یافته‌اند. با مشترک شدن در ادتواپ، مطمئن شوید که در جریان آخرین به‌روزرسانی‌های دنیای بازاریابی قرار می‌گیرید .

هم‌اکنون کلیک کنید