۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

آیا بازاریابی هوش مصنوعی گام بعدی برای کسب و کار شماست؟

بازاریابی هوش مصنوعی

بازاریابی هوش مصنوعی به احتمال زیاد اصطلاحی نیست که با آن ناآشنا باشید. چرا که یکی از نوآوری‌های این قرن بوده است که در مورد آن بسیار صحبت شده است. بسیاری از مشاغل در حال حاضر با ربات‌های هوش مصنوعی جایگزین شده‌اند. بیشتر این مشاغل در زمینه تولید یا تدارکات هستند، اما بازاریابی چطور؟ آیا در آینده دیجیتال مارکتینگ را یک هوش مصنوعی به جای یک بازاریاب انجام می‌دهد؟ و آیا این یک چیز بدی است یا فقط تکاملی است به سمت نوع جدیدی از بازاریابی؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟
 • مزایا و معایب بازاریابی هوش مصنوعی
 • نمونه‌هایی از نرم افزارهای بازاریابی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند
 • آیا باید در بازاریابی هوش مصنوعی برای کسب‌وکار خود سرمایه گذاری کنید؟

در مقاله امروز بازاریابی هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ و موارد ذکر شده را مورد بحث قرار خواهیم داد. بیایید به دنیای هوش مصنوعی وارد شویم.

بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

سوءتفاهم‌های زیادی از بازاریابی هوش مصنوعی وجود دارد. بسیاری از بازاریابان حتی تفاوت بین بازاریابی هوش مصنوعی و اتوماسیون بازاریابی را نمی‌دانند، بله تفاوت قابل توجهی بین این دو وجود دارد؛ بنابراین، مهم است که ابتدا روی هوش مصنوعی زوم کنیم. AI مخفف چیست؟ در ادامه به آن می ‌پردازیم و پس از آن، ما می‌توانیم مفهوم بازاریابی هوش مصنوعی را به درستی درک کنیم.

استفاده از هوش مصنوعی برای مشاغل

هوش مصنوعی مخفف عبارت Artificial Intelligence است. AI مخفف هوش مصنوعی یا هوش به نمایش گذاشته شده توسط ماشین‌ها است. هوش مصنوعی برخلاف هوش طبیعی است که در انسان و حیوانات وجود دارد. در اصل، هوش مصنوعی سیستم‌هایی است که محیط‌ها را تحلیل می‌کنند و برای دستیابی به حداکثر نتایج عمل می‌کنند. هوش مصنوعی یک فناوری است که برای مدت طولانی مورد توجه قرار گرفته است. اولین آزمایش‌های با هوش مصنوعی در سال 1956 توسط دانشمندان خوش‌بین آغاز و مصورسازی داده انجام شد، اما با ناامیدی دنبال شد؛ زیرا هیچ نتیجه‌ای دریافت نکردند. علاوه بر این، به دلیل عدم نتیجه، بودجه‌ای برای پروژه‌ها دریافت نشد.

در اوایل قرن بیست و یکم، هوش مصنوعی با حل موفقیت‌آمیز مسائل بسیاری مانند ریاضی برای صنایعی مانند تولید و تدارکات، به صحنه بازگشت. یک عامل مهم برای این نتایج، تحولات پیرامون ابرکامپیوترها بود. این نیروگاه‌ها سیستم هوش مصنوعی را قادر می‌سازد تا مسائل دشوار را با سریع‌ترین سرعت حل کند. امروزه تأثیر هوش مصنوعی در زندگی روزمره ما عادی شده است. ما ممکن است همیشه از این واقعیت آگاه نباشیم، اما فقط به اطراف خود نگاه کنید. گوگل از هوش مصنوعی برای بهینه سازی تبلیغات خود استفاده می‌کند، نتفلیکس از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا سریال تلویزیونی بعدی شما را پیدا کند، رانندگی خودکار تسلا یا حتی ابزارهای ترجمه از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

بزرگ‌ترین سوء تفاهم در مورد هوش مصنوعی در این ایده نهفته است که تنها یک شکل از هوش مصنوعی وجود دارد. اما در واقع، اشکال بی‌شماری از هوش مصنوعی وجود دارد، مانند حل مسئله، یادگیری، برنامه‌ریزی، نمایندگی، اخلاقی (بله، هوش مصنوعی اخلاقی هم داریم)، یا تفسیر زبان. این موضوع همچنین بر بازاریابی تأثیر می‌گذارد؛ زیرا می‌توانید از هوش مصنوعی برای اهداف مختلف استفاده کنید. تا قبل از اینکه وارد دنیای هوش مصنوعی شویم، برای ارائه کمی ساختار، 4 نوع هوش مصنوعی را تشریح می‌کنیم:

همچنین بخوانید: ۵ نرم‌افزار برتر هوش تجاری برای بازاریابان دیجیتال

4 نوع هوش مصنوعی [مدل]

اشکال زیادی از هوش مصنوعی وجود دارد که باید در نظر گرفت. مشخص نبود که هوش مصنوعی چه کاری می‌تواند و چه کاری نمی‌تواند برای بشریت انجام دهد. به ویژه در میان سیاستمداران و شهروندان نگران، نیاز به درک توانایی‌های هوش مصنوعی وجود داشت. تفاوت‌ها، محدودیت‌ها و تهدیدات بالقوه هوش مصنوعی چیست؟ به همین دلیل است که کارشناسان 4 نوع هوش مصنوعی را ارائه کرده‌اند. این مدلی است که سیستم‌های هوش مصنوعی را طبقه‌بندی می‌کند و یک نمای کلی واضح ایجاد می‌کند.

انواع هوش مصنوعی

ماشین‌های راکتیو

ماشین‌های واکنشی رایج‌ترین نوع هوش مصنوعی هستند. این سیستم‌ها بسیار ابتدایی هستند و توانایی به خاطر سپردن نتایج خود یا استفاده از تجربیات گذشته برای یافتن بهترین راه حل ممکن را ندارند. آن‌ها صرفاً بر مبنای واکنشی کار می‌کنند، به این معنی که به جای یادگیری، سازگار می‌شود. برای مثال، Deep Blue IBM  برنده معروف شطرنج در نبرد با کاسپارف. یک هوش مصنوعی بود که می‌توانست بهترین حرکات شطرنج را هم برای خودش و هم برای حریف پیش‌بینی کند. این حرکات صرفاً بر اساس احتمالاتی که می‌دید محاسبه می‌شد. نمی‌توانست از تجربیات قبلی استفاده کند یا خاطره‌ای در مورد سبک بازی حریف ایجاد کند.

حافظه محدود

این سیستم‌های هوش مصنوعی توانایی یادگیری از تجربیات قبلی را دارند، اما فقط از تجربه‌ای که لحظاتی پیش اتفاق افتاده است. یک مثال خوب برای این موضوع محدودیت سرعت خودروهای خودران است. ماشین خودران می‌تواند در آن لحظه با سرعت ماشین‌های دیگر نگاه کند، از آن درس بگیرد و سرعت را تطبیق دهد. با این حال، این فعالیت‌های یادگیری محدود است. این تجربیات را برای طولانی مدت ذخیره نمی‌کند. فقط به آنچه در آن لحظه اتفاق می‌افتد نگاه می‌کند و با آن سازگار می‌شود. برای همیشه در حافظه یا کتابخانه بزرگ ذخیره نمی‌شود.

نظریه ذهن

اکنون، این احتمالاً بخشی است که ممکن است کمی ترسیده باشید. تئوری ذهن نظریه روان‌شناختی است که انسان و حیوانات می‌توانند شکل دهند و افکار و احساساتی داشته باشند که رفتار آن‌ها را تغییر می‌دهد؛ بنابراین، تئوری ذهن هوش مصنوعی می‌تواند افکار و احساساتی را شکل دهد که بر اساس آن‌ها عمل خواهد کرد. در حال حاضر، این نوع از هوش مصنوعی کمیاب هستند و توسعه چندانی ندارند. معلوم نیست در مورد توسعه این مدل از هوش مصنوعی چه فکری کنید. اگر هوش مصنوعی بتواند با رفتار انسان ارتباط برقرار کند می‌تواند مفید باشد، اما در عین حال می‌تواند با احساسات خشم، ترس و غیره نیز مرتبط باشد. آیا عاقلانه است که این نوع احساسات را به ابررایانه‌های قدرتمند بدهیم؟

مطالعه بیشتر:

خودآگاهی

و مرحله آخر خودآگاهی است. با خودآگاهی، ماشین‌ها می‌توانند یاد بگیرند که موقعیت خود را شناسایی کرده و بر اساس آن عمل کنند. این تحول بعدی پس از نظریه ذهن است. با تئوری ذهن، هوش مصنوعی می‌تواند احساسات و افکار را تشخیص دهد و آن‌ها را در خود داشته باشد. با این حال، آن‌ها هنوز قادر به آگاهی از وضعیت خود نیستند.

محققان هوش مصنوعی به این 2 نوع آخر هوش مصنوعی علاقه زیادی دارند. برای آن‌ها یادگیری و درک اینکه ماشین چگونه احساسات را ایجاد می‌کند و چگونه واکنش نشان می‌دهد بسیار جذاب است. اما ممکن است نگرانی‌هایی برای مردم وجود داشته باشد.

چرا باید به ابرکامپیوترهای قدرتمند احساسات بدهیم؟ به زندگی خودتان نگاه کنید، چند بار عصبانی شده‌اید؟ اگر این اتفاق با یک ابر کامپیوتر رخ دهد چه می‌شود؟ چه کاری می‌توانست انجام دهد؟ آیا هوش مصنوعی می‌تواند بازاریابی بازگشتی انجام دهد؟به عنوان یک بازاریاب، ممکن است فکر کنید دو نوع اول هوش مصنوعی جالب هستند و می‌توانند به ما در ایجاد فردایی بهتر کمک کنند.

حال به این موضوع می‌رسیم، بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟

اکنون که می‌دانید هوش مصنوعی به علاوه اشکال مختلف آن چیست، وقت آن است که این دانش را در بازاریابی به کار ببرید. بازاریابی هوش مصنوعی چیست؟ بازاریابی هوش مصنوعی تمام فعالیت‌های بازاریابی است که توسط یک سیستم هوش مصنوعی انجام یا پشتیبانی می‌شود. به‌عنوان‌مثال، پلتفرم‌های تبلیغاتی مختلف مانند گوگل و بینگ از هوش مصنوعی برای شناسایی بهترین حرکت‌های ممکن در رابطه با تبلیغات استفاده می‌کنند. این هوش مصنوعی واکنشی را توسط حافظه کوتاه در پیشرفته‌ترین شکل خود ایجاد می‌کند. در حال حاضر، گوگل از نظریه ذهن یا سیستم‌های هوش مصنوعی خودآگاهی برای تبلیغات استفاده نمی‌کند. با این حال، شواهد زیادی وجود دارد که آن‌ها این مراحل را آزمایش می‌کنند. به خصوص در حال حاضر آن‌ها در حال ساخت کامپیوتر کوانتومی خود هستند. علاوه بر برنامه‌های کاربردی بسیار پیشرفته هوش مصنوعی، ارائه دهندگان نرم افزار بازاریابی نیز وجود دارند که از هوش مصنوعی واکنشی استفاده می‌کنند. یک مثال Sendinblue است.

آیا هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین بازاریابی شود؟

ما این سؤال را زیاد دریافت کرده‌ایم. با این حال، این سؤال کاملاً درست نیست؛ زیرا هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین یک فرایند شود. بازاریابی به معنای تمام فعالیت‌هایی است که برای ترویج یا پروموت یک محصول یا برند برای فروش بیشتر انجام می‌شود؛ بنابراین، سؤال درست این خواهد بود: آیا هوش مصنوعی می‌تواند بازاریابی را از حرفه‌ای‌ها بگیرد؟ و پاسخ مثبت است.

بازاریابان و هوش کامپیوتری

در تئوری، هوش مصنوعی می‌تواند بازاریابی را در اختیار بگیرد زیرا می‌آموزد بهترین راه برای تبلیغ یک محصول از طریق کانال‌های مختلف چیست. به‌مرور زمان می‌توانست از تمام برخوردهای قبلی درس بگیرد و استراتژی خود را بهینه کند. با این حال، همه این‌ها هنوز تئوری است. در عمل، هوش مصنوعی صرفاً یک ابزار ثانویه است که برخی از حجم کاری بازاریابان را از بین می‌برد. به خودی خود، هوش مصنوعی قادر به ارائه کمپین‌های بازاریابی با عملکرد بالا نیست. عمدتاً به این دلیل که بازاریابی شامل بسیاری از عوامل روانی، عوامل فرهنگی است و این عوامل را نمی‌توان با عقل یا منطق سنجید؛ بنابراین، هوش مصنوعی برای درک معنای آن تلاش می‌کند.

این بدان معناست که برای آینده قابل پیش‌بینی ما نباید نگران شغل خود باشیم. با این حال، همه چیز ممکن است در آینده تغییر کند، همان‌طور که در بخش تولید تغییر کرد. در آن زمان، مردم ماشین‌ها را با دست می‌ساختند، اما ماشین‌ها جایگزین آن‌ها شدند. کارگران از کارگر به ناظر تبدیل شدند و انتظار می‌رود همین اتفاق برای بازاریابان بیفتد. زمان زیادی طول خواهد کشید تا هوش مصنوعی بتواند واقعاً از هر جنبه جایگزین یک بازاریاب شود.

همچنین بخوانید: ۷ مورد از بهترین ابزارهای گوگل که بازاریابان دیجیتال باید از آنها استفاده کنند

مزایا و معایب بازاریابی هوش مصنوعی

بازاریابی هوش مصنوعی مزایای زیادی دارد، زیرا فعالیت‌های بازاریابی ما را بر اساس داده‌ها و تجربیات قبلی بهبود می‌دهد. با این حال، به همان اندازه علامت سؤال در مورد بازاریابی هوش مصنوعی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، آیا استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف بازاریابی اخلاقی است؟ در این فصل، شما را با مزایا و معایب بازاریابی هوش مصنوعی و اینکه چرا این موضوع برای کسب و کار شما اهمیت دارد، آشنا خواهم کرد.

خطر استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی

معایب اتوماسیون

1- از نظر اخلاقی

چند موضوع وجود دارد که نیاز به بحث بیشتر توسط صنعت بازاریابی و جامعه دارد. اولین موضوع اخلاق است. آیا استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف بازاریابی اخلاقی است؟ همان‌طور که هوش مصنوعی دقیقاً می‌داند که چگونه بر اساس آموخته‌های خود روی مردم تأثیر بگذارد. آیا این نوع بازاریابی منصفانه است؟ انحصار و تراست ایجاد می‌کند یا تعادل بازار را بهم می‌ریزد؟

2- طبیعی نبودن

ثانیاً در این لحظه، پیام‌های هوش مصنوعی غیرطبیعی به نظر می‌رسند. چت بات‌ها و سایر اشکال نرم افزار ارتباطی هوش مصنوعی آزمایش شده است. ایجاد مکالمات طبیعی و ارتباط واقعی با نیاز مشتری نداشتند. خدمات واقعی به مشتری باید توسط یک انسان انجام شود و هنوز نمی‌توان آن را با هوش مصنوعی جایگزین کرد.

3- عدم اعتماد مشتریان

عدم برخورد درست و احساسی با مشتری منجر به مشکل سوم می‌شود. به دلیل این مکالمات غیرطبیعی، مشتریان احساس می‌کنند که مشکلات آن‌ها را جدی نمی‌گیرید. این موضوع باعث عدم اعتماد و اطمینان می‌شود. حتی ممکن است اعتمادی که قبلاً با آن‌ها ایجاد کرده‌اید را از بین ببرد. مردم از شما قدردانی می‌خواهند و می‌خواهند که شما عواطف و احساسات آن‌ها را درک کنید.

4- هزینه‌های زیاد

در نهایت، اگر بازاریابی هوش مصنوعی را نادیده بگیرند، نمی‌توانید رقبا را شکست دهید. ابزارهای اتوماسیون بازاریابی (اتوماسیون نه هوش مصنوعی) زیادی وجود دارد که وظایف بازاریابی را خودکار می‌کند. این نرم افزار برای شما زمان می‌خرد. به دلیل زمان اضافی که اکنون برای دنبال کردن مشتریان دارید، مزیت رقابتی بسیار زیادی به سراغ شما می‌آید. با این حال، این نرم افزارها قیمت‌های زیادی دارند. قیمت‌هایی که برای فریلنسرها یا آژانس‌های کوچک مقرون به صرفه نیست.

به طور خلاصه:

 • آیا استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف بازاریابی اخلاقی است؟
 • در این لحظه، پیام‌رسانی با هوش مصنوعی بسیار غیرطبیعی است
 • عدم اعتماد به دلیل هوش مصنوعی و اتوماسیون
 • هزینه‌های هوش مصنوعی

این سؤالات باید توسط ارائه دهندگان نرم افزار بازاریابی و همچنین جامعه ما پاسخ داده شود. چه چیزی را قابل قبول می‌دانیم؟ فناوری فقط بیشتر پیشرفت خواهد کرد و بنابراین به احتمال زیاد در تعدیل رفتار مشتری کارآمدتر خواهد بود.

مزایای هوش مصنوعی

مزایای هوش مصنوعی

ما در مورد معایب هوش مصنوعی صحبت کرده‌ایم. اکنون در مورد نقطه قوت هوش مصنوعی صحبت می‌کنیم. با استفاده از بازاریابی هوش مصنوعی، می‌توانید کارآمدتر کار کنید که به شما امکان می‌دهد زمان بیشتری را برای انجام کارهای دیگر داشته باشید. نتایج شما بهتر خواهد بود؛ زیرا از داده‌های نرم افزار بازاریابی یاد می‌گیرید که بهترین زمان برای هر کاری چه زمانی است. هدف دستیابی به دسترسی بیشتر و افزایش نرخ تبدیل است، بنابراین سودآوری به حداکثر می‌رسد.

علاوه بر این، با کمک ربات‌های چت می‌توانید مطمئن شوید که کسب و کار شما 24 ساعته در حال اجرا است. به‌عنوان‌مثال، اجازه دهید ربات به بیشتر سؤالات پرسیده شده پاسخ دهد. همین امر در مورد فرایند فروش محصولات و ارسال محصولات در سراسر جهان صدق می‌کند. همه این موضوعات می‌تواند به صورت خودکار و در بهترین زمان و مکان برای هر گروه هدف توسط بازاریابی هوش مصنوعی انجام شود.

علاوه بر این، می‌توانید تبلیغات آنلاین را بهتر انجام دهید، هوش مصنوعی می‌تواند نوسانات قیمت را تشخیص دهد و در نتیجه، می‌توانید بودجه تبلیغاتی خود را بهتر خرج کنید، به این معنی که دسترسی بیشتری دارید و احتمالاً مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد. علاوه بر این، سیستم ریتارگتینگ در حال هوشمندتر شدن است، به جای اینکه هدف گذاری مجدد روی یک سرنخ با کیفیت پایین انجام شود که در واقع هیچ علاقه‌ای به محصول شما ندارد، می‌توانید سرنخ‌های با کیفیت بالا را هدف‌گیری کنید و فروش بیشتری داشته باشید. . مثلاً اگر تبلیغات بنری مبتنی بر رفتار را دیده باشید، با توجه به سرچ‌های اخیر شما پیام تبلیغات متناسب نمایش داده می‌شود.

بازاریابی هوش مصنوعی کامل تضمین می‌کند که شرکت شما به یک ماشین بازاریابی کارآمد تبدیل می‌شود که مشتریان را در سراسر ایران جذب می‌کند، می‌فروشد و 24 ساعته سود می‌کند.

هوش مصنوعی در انواع دیجیتال مارکتینگ چگونه به نظر می‌رسد

چند نمونه از آموزش تبلیغات و بازاریابی هوش مصنوعی را می‌توانید در صنعت ما مشاهده کنید؟ ما در حال بررسی 5 ارائه دهنده نرم افزار بازاریابی مختلف هستیم که از بازاریابی هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. برخی از آن‌ها از هوش مصنوعی واکنشی ساده استفاده می‌کنند و برخی دیگر دارای سیستم‌های هوش مصنوعی با حافظه پیشرفته هستند. دسترسی به برخی از این ابزارها در ایران به‌خاطر مشکلات تحریمی کمتر است.

سنندین بلو، میل‌چیمپ، میلرالایت

این سه برنامه در واقع برنامه بازاریابی هوش مصنوعی ایمیل مبتنی بر Al برای مشاغل هستند. این برنامه‌ها به شما کمک می‌کند تا با یک کلیک ایمیل‌ها را به (صدها) هزار نفر خودکار و ارسال کنید. همچنین از یک سیستم بازاریابی هوش مصنوعی برای یافتن بهینه‌ترین زمان برای ارسال ایمیل (ایمیل مارکتینگ)شما به مخاطبان استفاده می‌کنند. این زمان بر اساس داده‌های باز کردن و پاسخ به ایمیل‌های قبلی شما محاسبه می‌شود؛ بنابراین، سیستم هوش مصنوعی برنامه‌های ارسال ایمیل، نمونه کاملی از یک سیستم هوش مصنوعی واکنشی است.

یوتیوب

این برنامه از یک سیستم هوش مصنوعی بسیار پیشرفته استفاده می‌کند. یوتیوب بخشی از گوگل، پادشاه سیستم‌های هوش مصنوعی است. درست مانند نتفلیکس، یوتیوب می‌خواهد نوع ویدئوهایی را که دوست دارید تجزیه و تحلیل کند و نوع مناسب ویدئو را به شما پیشنهاد دهد. این موضوع، کار بیشتری از یک سیستم هوش مصنوعی واکنشی ساده می‌خواهد. هوش مصنوعی گوگل باید درک کند که هنگام تماشای ویدئوها چه احساسی دارید و چگونه می‌تواند آن احساس را بازتولید کند؛ بنابراین، هوش مصنوعی یوتیوب یک نظریه ذهنی از نوع هوش مصنوعی است که می‌تواند احساسات و افکار را درک کند و این امکان را می‌دهد تا ویدئوهای مشابه را پیدا کند.

هوت سوئیت

Hootsuite یک ارائه دهنده نرم افزار بازاریابی شبکه‌‌های اجتماعی است. این برنامه به شما امکان می‌دهد پست‌ها را در چندین پلتفرم به صورت خودکار توزیع کنید. از هوش مصنوعی واکنشی برای یافتن بهترین زمان برای ارسال پست برای پلتفرم‌های مختلف استفاده می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند به شما کمک کند ایده بگیرید، اما این موضوع فقط بر اساس محبوبیت است که نشان‌دهنده یک سیستم هوش مصنوعی واکنشی است. نه به زیبایی یوتیوب، اما همچنان بسیار مؤثر و یک برنده قطعی برای استراتژی رسانه‌های اجتماعی شماست.

سلس‌فورس

SalesForce هوش مصنوعی خود را به نام آلبرت انیشتین نام‌گذاری کرده است، این برنامه انیشتین ویژن نامیده می‌شود. این یک سیستم هوش مصنوعی است و داده‌های خود را از پایگاه داده بزرگ SalesForce استخراج می‌کند. انیشتین ویژن چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

 • فراگیری ماشین
 • پردازش زبان
 • تشخیص گفتار
 • تشخیص و نمایش اشیا

با Salesforce Einstein Vision، هوش مصنوعی برای بسیاری از توسعه دهندگان برای ساخت برنامه‌ها و نرم افزارهای بهتر قابل دسترسی شد.اولین پذیرنده فناوری‌های هوش مصنوعی و بازاریابی هوش مصنوعی بود، بنابراین یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه است.

SalesManago

یک پلت فرم پایگاه داده مشتریان هوش مصنوعی است. راه‌حل‌های مختلف اتوماسیون بازاریابی را ارائه می‌دهد که توسط سیستم هوش مصنوعی آن ردیابی می‌شود تا به شما کمک کند داده‌های ارزشمندی مانند بهترین زمان ارسال، افزایش تولید سرنخ یا بهینه‌سازی تبلیغات آنلاین را به دست آورید. سیستم هوش مصنوعی SalesManago بهتر از Sendinblue و Hootsuite توسعه یافته است؛ اما به اندازه SalesForce پیشرفته نیست.

آیا در حال حاضر باید روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنید؟

بله شما باید همین الان در بازاریابی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنید. چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​هوش مصنوعی آینده بازاریابی و تجارت است. ما می‌توانیم با بهینه‌سازی فعالیت‌های بازاریابی و توزیع پیام خود به مشتریان ایده‌آل خود از کارایی هوش مصنوعی بهره ببریم. بعید نیست که در آینده دور، نیازی به بازاریابان نداشته باشیم تا استراتژی‌ها را ارائه کنند و کار مارکتینگ را انجام دهند. آن‌ها به احتمال زیاد به عنوان نگهبان نرم افزار هوش مصنوعی عمل می‌کنند و نرم افزارهای هوش مصنوعی مختلف را در مقابل یکدیگر محک می‌زنند.

با این حال، این‌ها تحولاتی هستند که در آینده در انتظار ما هستند. امروزه بسته به هوش مصنوعی بازاریابی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اما اکنون هوش مصنوعی حتی به درک پیچیدگی عوامل روانی و فرهنگی که بازاریابان باید هر روز با آن دست و پنجه نرم کنند، نزدیک نیست. چرا؟ ازآنجاکه بازاریابی همیشه منطقی نیست، بلکه تکانشی است و بنابراین محاسبه الگوها دشوار است.

بنابراین، اقدام عاقلانه چیست؟ برای ادامه بازاریابی هوش مصنوعی فقط از آن به عنوان یک ابزار ثانویه برای تقویت کسب‌و‌کار خود استفاده کنید. چت بات‌ها، تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی، یا زمان‌های بهینه برای ارسال، ابزارهای فوق‌العاده‌ای هستند که باید از آن‌ها بهره‌مند شوید. آن‌ها را در کسب و کار خود پیاده کنید! اما، توجه داشته باشید که تجربه کاربری مشتری خود را بر اساس آن‌ها ایجاد نمی‌کنید. پشتیبانی مشتری باید با افراد واقعی و به‌صورت احساسی و انسانی صورت بگیرد. در حال حاضر، مشتری هرگز نباید احساس کند که با یک هوش مصنوعی صحبت می‌کند. اعتماد مهم‌ترین عامل در برندهاست؛ بنابراین انسان ماندن بسیار مهم است. چهره‌ای با نام داشته باشید و با مشتری خود رابطه ایجاد کنید.

هم‌اکنون کلیک کنید

اگر سؤالی دارید، لطفاً دریغ نکنید و نظر خود را در زیر بنویسید!