02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

هرآنچه باید در مورد الگوریتم اینستاگرام در سال 2022 بدانید

الگوریتم اینستاگرام

مهم نیست که چه مدت در این پلتفرم بوده‌اید، به‌احتمال زیاد حداقل یک بار با شخصی که در مورد الگوریتم اینستاگرام صحبت می‌کند مواجه شده اید. این افراد درباره ایجاد پست ویروسی یا وایرال توضیحاتی می‌دهند، مواردی که باعث می‌شود پست شما در اکسپلور دیده نشود را می‌گویند و درباره بسیاری از موضوعاتی که برای مردم درباره اینستاگرام و افزایش درآمد و فروش سؤال است،مطالبی می‌سازند مانند استراتژی‌های رشد انگیجمنت یا درگیری مخاطبان و افزایش فالوورها، افزایش بازدید روزانه پست‌ها و استوری‌ اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا تعامل خود را در پست‌های خود بهبود بخشید، به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید و حتی فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید. اما حقیقتاً، بسیاری از بازاریابان، مشاغل و کاربران اینستاگرام نمی‌دانند یا درک نمی‌کنند که این الگوریتم چگونه کار می‌کند. امروز قصد داریم زمانی را صرف صحبت در مورد الگوریتم اینستاگرام کنیم تا ببینید که الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می‌کند و چرا اصلاً این کارها را انجام می‌دهد. این نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را تنظیم کنید، بلکه می‌توانید مخاطبان خود را با دانش جدیدی که در این مقاله به دست می‌آورید تحت‌تأثیر قرار دهید.

الگوریتم اینستاگرام چیست و چرا وجود دارد؟

بیایید با یکی از شگفت‌انگیزترین حقایق شروع کنیم. الگوریتم اینستاگرام در واقع یک الگوریتم واحد نیست. در عوض، الگوریتم‌ها، طبقه‌بندی‌کننده‌ها و فرایندهای مختلفی هستند که باهم کار می‌کنند تا محتوای مناسب را در زمان مناسب در مقابل افراد مناسب قرار دهند. در پایان روز، این همان کاری است که الگوریتم انجام می‌دهد. انگیزه پنهانی ندارد و نمی‌خواهد به کسب‌وکار، پست‌ها و دسترسی شما کمک کند یا به آن آسیب برساند.

هدف اینستاگرام (و در نتیجه الگوریتم) این است که اطمینان حاصل کند که کاربران از وقت خود در برنامه لذت می‌برند و زمان بیشتری را در آنجا می‌گذرانند. ازاین‌گذشته، آنها زمان بیشتری را صرف جست‌وجو می‌کنند و تبلیغات بیشتری را می‌بینند و این به نوبه خود به معنای افزایش کسب درآمد از اینستاگرام است؛ بنابراین، الگوریتم اینستاگرام برای نگه‌داشتن کاربران در پلتفرم و مشاهده محتوایی که می‌خواهند ببینند کار می‌کند تا وسوسه نشوند که برنامه را ترک کنند. از نظر اینستاگرام بدترین چیز این است که کاربر از محتوایی که می‌بیند خسته شود.

اینجاست که الگوریتم وارد بازی می‌شود. این الگوریتم اطمینان حاصل می‌کند که کاربران آنچه را که می‌خواهند ببینند می‌بینند. در برخی موارد، این موضوع با نشان‌دادن پست‌های دوستان نزدیک، ارتباطات و کاربرانی که به طور منظم با آنها در تعامل هستند نمایان می‌شود. برای دیگران، این موضوع به‌صورت نشان‌دادن پست‌هایی است که اینستاگرام فکر می‌کند دوست دارند یا علاقه‌مند به دیدن آن‌ها هستند. به‌این‌ترتیب آنها به افزایش دیده‌شدن پست‌های خاص کمک می‌کنند. اشاره کردیم که اینستاگرام چندین الگوریتم و فرایند دارد، پس بیایید کمی عمیق‌تر به آنها بپردازیم.

بیشتر بخوانیم: تاثیر ویروس کرونا در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی؛ ۱۰ کاری که باید انجام دهید

نکات الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در سال 2022 چگونه کار می‌کند؟

الگوریتم‌های اینستاگرام به سه دسته کلی مختلف تقسیم می‌شود. به‌طورکلی، افراد از بخش‌های مختلف اینستاگرام به طور متفاوتی استفاده می‌کنند، بنابراین فرایندهای الگوریتم در هر یک از این بخش‌ها به شیوه متفاوتی عمل می‌کند. یک فرایند الگوریتمی برای فید و استوری‌ها، یکی برای صفحه اکسپلور و دیگری برای ریلز وجود دارد. بیایید نگاهی عمیق به هر یک بیندازیم.

الگوریتم برای استوری و داستان

اینستاگرام مشخص کرده است که مردم می‌خواهند در درجه اول پست‌های دوستان خود را در فید و استوری خود ببینند. برای اهداف الگوریتم، این بدان معناست که پست‌های افرادی را که می‌شناسید و دنبال می‌کنید را به شما نشان دهد و از آخرین پست‌هایشان این کار را شروع می‌کند. الگوریتم بر چند مجموعه اطلاعات متکی است:

داده‌های مربوط به پست (تعداد لایک، زمان ارسال، مکان و غیره)

اطلاعات مربوط به انگیجمنت (چقدر افراد اخیراً با این شخص ارتباط برقرار کرده‌اند)

فعالیت شما (چند پستی که لایک کرده‌اید، کامنت گذاشتید و غیره)

سابقه شما با یک شخص خاص (میزان ارتباط، درگیری و زمانی که روی پست‌های یکدیگر گذاشتید)

الگوریتم تمام این اطلاعات را می‌گیرد و پیش‌بینی می‌کند. عمدتاً، آنها سعی می‌کنند پیش‌بینی کنند که چه مدت به یک پست نگاه می‌کنید، آیا با آن درگیر می‌شوید یا نه و اینکه آیا از آن پست به پروفایل سازنده‌اش می‌روید یا نه. فراتر از آن، الگوریتم تمایل دارد از نمایش تعداد زیادی پست از یک شخص در یک ردیف اجتناب کند.

یک نکته مهم: ازآنجایی‌که اینستاگرام همچنان بر اطلاعات دقیق تاکید می‌کند، پست‌هایی را که توسط افراد دیگر به‌عنوان نادرست علامت‌گذاری و ریپورت شده‌اند را رتبه‌بندی می‌کند. اگر تعداد زیادی پست شما علامت‌گذاری و ریپورت شود، این الگوریتم یافتن محتوای آن شخص را در برنامه بسیار دشوارتر می‌کند.

اکسپلور اینستاگرام

الگوریتم برای اکسپلور

برخلاف استوری و داستان‌ها که در آن افراد تمایل دارند پست‌های افرادی را که می‌شناسند ببینند، صفحه کاوش معمولاً مملو از پست‌ها و حساب‌هایی است که ممکن است شخصی علاقه‌مند به دیدن آنها باشد. این امر مستلزم مجموعه متفاوتی از الگوریتم‌ها است، زیرا بسیاری از اطلاعاتی که در بالا گفتیم (مانند سابقه شما با یک شخص خاص) اعمال نمی‌شوند.

برای شروع، الگوریتم به پست‌هایی که شما دوست داشته‌اید و به آن نگاه کرده‌اید و به‌طورکلی با آن درگیر شده‌اید نگاه می‌کند تا ببیند چه چیزی باعث علاقه شما شده است. آنها در حال بررسی نام حساب‌ها، هشتگ‌ها، مکان‌ها و کلمات کلیدی هستند که در پست‌ها، شما به طور مداوم با آنها درگیر و آن ها را مشاهده می‌کنید. این الگوریتم پست‌هایی را که مشابه آن‌ها هستند یا به پست‌های دیگری که سایر کاربران نیز آن ها را مشاهده و ارتباط برقرار کرده اند، به شما پیشنهاد می دهد. ازآنجایی‌که شما هم به پست‌های یکسانی نگاه کرده‌اید و هم با آن‌ها درگیر شده‌اید، ممکن است به پست‌های دیگری که آن کاربران نیز مشاهده کرده‌اند علاقه داشته باشید.

الگوریتم صفحه اکسپلور به چند بخش از اطلاعات نگاه می‌کند:

داده‌های پست (چقدر سریع دیگران با آن درگیر می‌شوند و غیره)

سابقه تعامل شما با حساب کاربری فرد (اگر قبلاً با این حساب تعامل داشته‌اید، اینستاگرام آن را در نظر می‌گیرد)

فعالیت شما (نحوه تعامل شما با پست‌ها در صفحه اکسپلور درگذشته)

داده‌های مربوط به پروفایل (چقدر افراد با این حساب تعامل داشته‌اند)

همه این اطلاعات به اینستاگرام کمک می‌کند پست‌هایی را که به طور بالقوه برای شما جالب هستند رتبه‌بندی کند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید، اینستاگرام از تبلیغ پست‌های بالقوه ناراحت‌کننده یا توهین‌آمیز در برگه اکسپلور اجتناب می‌کند و سعی می‌کند از پست‌هایی که حاوی مطالب مفید و ارزشمندی است استفاده کند.

ریلز اینستاگرام

الگوریتم برای ریلز

در نهایت اجازه دهید در مورد الگوریتم Reels صحبت کنیم. ریلز برای سرگرمی در رقابت با تیک‌تاک ساخته و طراحی شده‌ است و شباهت زیادی به الگوریتم‌های صفحه اکسپلور دارد. به‌هرحال، اکثر ریلزهای پیشنهادی از حساب‌هایی هستند که احتمالاً آنها را دنبال نمی‌کنید. اینستاگرام از مردم می‌پرسد که چه ریلز‌هایی را دوست دارند، آیا آن را خنده‌دار می‌دانند یا مناسب سرگرمی. ریلزهایی که در این سؤالات رتبه بالایی دارند به‌احتمال زیاد به دیگران نشان داده می‌شوند.

ریلز در اینستاگرام

این الگوریتم پیش‌بینی می کند که چقدر احتمال دارد که یک کاربر Reel را تا انتها تماشا کند و با آن درگیر شود. همچنین اینستاگرام به دنبال این است که آیا به صفحه سازنده مرتبط با آن Reel بروید یا نه طبق معمول، این الگوریتم به دنبال اطلاعات خاصی است:

فعالیت شما (که اخیراً آنها را مشاهده کرده‌اید و با آنها درگیر بوده‌اید)

سابقه تعامل شما با حساب کاربری (هرگونه داده در مورد رفتارهای شما برای اینستاگرام مهم است)

اطلاعات مربوط به ریلز (زمان، محبوبیت، و غیره)

اطلاعات مربوط به پروفایل (محبوبیت و غیره)

همانند برگه اکسپلور، اینستاگرام دستورالعمل‌هایی برای آنچه در Reels تبلیغ می‌شود دارد. پست‌های سیاسی، ویدئوهای دارای واترمارک، و ریلز‌هایی با وضوح پایین شانس کمی برای دیده‌شدن دارند.

از نوشتن کپشن اینستاگرام غافل نشوید. چرا که ممکن است همین کپشن جذاب برای شما کامنت و لایک فراهم کند.

برای اینستاگرام مارکتینگ و دریافت مشاوره:

هم‌اکنون کلیک کنید