02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

4 تفاوت بین پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی و اس ام اس تبلیغاتی؟!

تفاوت پوش نوتیفیکیشن و اس ام اس تبلیغاتی

پوش نوتیفیکیشن ها واس ام اس های تبلیغاتی ابزارهای اصلی برای جذب مخاطب هستند اما از نظر اهداف ارتباطی شما و روش ارائه آنها بسیار متفاوت است. در این پست، ما تفاوت های کلی بین پوش نوتیفیکیشن ها واس ام اس های تبلیغاتی را بررسی می کنیم تا بتوانید تعیین کنید که کدام یک برای مشتریان موردنظر خود بهترین استفاده را دارد.

بیایید با معرفی سریع اس ام اس تبلیغاتی شروع کنیم.
به طور خلاصه، یک اس ام اس تبلیغاتی به کاربران امکان می دهد تا پیام های متنی حداکثر تا 160 کاراکتر را از طریق یک سرویس گیرنده متن ارسال کنند. بسیاری از مشاغل و سازمان ها از پیامک برای ارسال پیام یادآوری، ارائه کد، تخفیف ویژه فروش و موارد دیگر استفاده می کنند.

پوش نوتیفیکیشن یک پیام یا هشدار کوتاه است که از طریق یک برنامه به گیرندگان که آن برنامه را نصب کرده اند “نمایش داده میشود”. برای دریافت اعلان، لازم نیست برنامه باز باشد.

تفاوت اهداف ارتباطی پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی و اس ام اس تبلیغاتی:

پوش نوتیفیکیشن ها، پیام های یک طرفه و کوتاهی هستند که از یک برنامه تلفن همراه سرچشمه می گیرند تا محتوای مناسب و به موقع را ارائه دهند که کاربر را تشویق می کند تا برنامه را باز کند. پس از نصب اپلیکیشن ، از پوش نوتیفیکیشن ها برای ترغیب کاربران برای باز کردن معمول برنامه به کاربر نمایش داده میشوند. به عنوان مثال، یک خرده فروش به کاربران در مورد فروش هشدار می دهد، بنابراین آنها در برنامه خرید می کنند.

این کار می تواند برای افزایش نصب اپلیکیشن به شما نیز کمک کند.

مشاغلی که کاملاً مبتنی بر اپلیکیشن هستند بهتر است برای تعامل با کاربران به پوش نوتیفیکیشن ها تکیه کنند. به عنوان مثال، یک شرکت مدیتیشن مبتنی بر اپلیکیشن می تواند نوتیفیکیشن ارسال کند تا به کاربران یادآوری کند که وقت جلسات مدیتیشن روزانه آنها فرا رسیده است.

با این حال ، یک پیام متنی نیازی به دریافت کننده ندارد که برنامه ای را بارگیری کند ، زیرا همه تلفن های ما دارای برنامه پیامک پیش فرض هستند. و ارسال پیامک به مشاغل انعطاف پذیری بیشتری در مورد نحوه ارتباط آنها با مشتریان ارائه می دهد. نمونه ها شامل پیام های متنی بازاریابی و تبلیغات موبایلی ، پیام متنی هشدار یا یادآوری ، خدمات متنی به مشتریان و موارد دیگر است. پیام متنی از این نظر که از یک دستگاه به دستگاه دیگر از یک برنامه ارسال پیامک ارسال و دریافت می شود متفاوت است و می تواند یک تجربه مکالمه دو طرفه بین دو یا چند گیرنده را ارائه دهد.

حال، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به چهار تفاوت بین پوش نوتیفیکیشن و اس ام اس تبلیغاتی بیندازیم.

دریافت

برای دریافت پیامک، گیرندگان باید عبارت خاصی را به یک شماره خاص پیامک کنند. وقتی مشتری این عبارت را ارسال می کند، او به طور رسمی از کمپین ها و تبلیغات بازاریابی متنی کسب و کار استفاده کرده است. در پیام های متنی جمعی، یک ابزار فوق العاده قدرتمند با استفاده از لیستی از کاربران که به صورت هدفمند انتخاب شده اند متنی با ارزش محتوایی بالا ارسال میکند.

برای دریافت پوش نوتیفیکیشن، گیرندگان فقط باید برنامه ای را بارگیری کرده، روی دکمه ای کلیک کرده و اجازه ارسال اعلان را بدهند.

تحویل


یک اس ام اس تبلیغاتی مستقیماً به صندوق ورودی کاربران ارسال می شود. گیرندگان برای دسترسی به این پیام ها نیازی به بارگیری برنامه خاصی ندارند. علاوه بر این، گیرندگان می توانند در هر زمان به این پیام ها دسترسی داشته باشند.
در پوش نوتیفیکیشن ها، پیام ها بدون توجه به اینکه برنامه باز است یا خیر، به دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه گیرنده تحویل داده می شود. در برخی موارد، بسته به میزان نوتیفیکیشن هایی که گیرنده دریافت می کند، ممکن است پوش نوتیفیکیشن از دست رفته یا نادیده گرفته شوند.

میدان دید

هنگامی که گیرندگان پیامک SMS دریافت می کنند، معمولاً پیام متنی را درست از صفحه قفل گوشی یا در صندوق ورودی متنی خود مشاهده می کنند. علاوه بر این، با استفاده از سیستم های ارسال اس ام اس تبلیغاتی جدید میتوانید ببینید که اکثر پیام های متنی در چند دقیقه اول پس از دریافت باز می شوند!


در مورد پوش نوتیفیکیشن ها، بسته به حجم اعلان، ممکن است این پیام ها نادیده گرفته شوند. علاوه بر این، پس از مشاهده پوش نوتیفیکیشن ها، و رد کردن آنها گیرندگان دیگر نمی توانند به عقب برگردند و پیام را مجدد ببینند.

محتوا

نوع و طول محتوا نیز در هر رسانه متفاوت است. پوش نوتیفیکیشن ها کوتاه هستند، در حالی که پیام های متنی دارای طول انعطاف پذیر هستند و می توانند شامل پیامهای بازاریابی و اطلاعاتی برای مشارکت مشتریان باشند.
اعلان های فشار محدودیت کاراکتری دارند تا پیام شما بتواند به درستی روی صفحه گیرنده شما نشان داده شود. پیام ها برای Android باید حدود 60-90 و کمتر از 120 برای iOS باشد. و هرچه کوتاهتر بهتر: اعلان های فشاردهی که 10 کلمه یا کمتر دارند بهترین نرخ کلیک را دریافت می کنند.

پیام های متنی به کسب و کار شما آزادی عمل بیشتری در زمینه محتوا می دهد. پیامک ها دارای محدودیت 160 کاراکتر هستند، اما اگر از نرم افزار ارسال پیامک تجاری برای ارسال پیام به مشتریان خود استفاده می کنید ، این محدودیت می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد.

اگر برای کسب و کار خود نیاز به تبلیغات درون اپلیکیشنی، بازاریابی اپلیکیشن و تبلیغات موبایلی مبتنی بر مکان دارید با تیم ما در تماس باشید.