02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

چگونه اینستاگرام به برندسازی شما کمک می‌کند (6 نکته کاربردی)

برندسازی

ارزش برند شما موفقیت بلندمدت کسب‌و‌کار شما را تعیین می‌کند. داشتن برند قوی به رشد شرکت شما در مواجهه با چالش‌ها و دریافت توجه برای کالاها یا خدمات به شما کمک می‌کند. استفاده از اینستاگرام برای برندسازی یک استراتژی عالی است زیرا افراد زیادی روزانه وقت خود را در اینستاگرام می‌گذرانند. بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه و 895 میلیون مخاطب تبلیغاتی در جهان دارد.

به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل از اینستاگرام برای ایجاد آگاهی از برند استفاده می‌کنند. در واقع، طبق یک مطالعه Social Media Examiner، 72 درصد از بازاریابان از اینستاگرام برای برندسازی کسب‌وکار خود از آن استفاده می‌کنند. این مطالعه همچنین متوجه افزایش استفاده از اینستاگرام توسط بازاریابان از سال 2015 شد. اگر از رسانه‌های اجتماعی برای برندسازی و رشد برند خود استفاده نکنید، چیزهای زیادی را از دست خواهید داد.

حدود 63 درصد از کاربران مصاحبه شده نیز روزانه از اینستاگرام بازدید می‌کنند. اگر برند شما در این پلتفرم حضور نداشته باشد، این مخاطبان را از دست خواهید داد؛ بنابراین اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای ایجاد و افزایش اعتبار برند شماست .

اما چگونه می‌توانید در اینستاگرام برندسازی کنیم؟

در اینجا راه‌هایی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانید برندسازی کنید و ارزش برند خود را با استفاده از اینستاگرام افزایش دهید.

همچنین بخوانید: مزایا و معایب ربات اینستاگرام

برندسازی در اینستاگرام

1-یک استراتژی برای برندسازی در اینستاگرام ایجاد کنید

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما در رشد برندتان کمک کنند، اما بدون استراتژی برندسازی، نمی‌توانید آن را به طور مؤثر رشد دهید؛ بنابراین، باید با تعیین یک هدف برای ساخت برند اینستاگرام شروع کنید که با استراتژی کلی رسانه‌های اجتماعی شما همسو باشد.

هدفی که تعیین می‌کنید به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های خود را برای رسیدن به آن هدایت کنید. در همان زمان، می‌توانید دریابید که برای اندازه‌گیری پیشرفت خود، چه معیارهایی را باید پیگیری کنید.

در مرحله بعد، مخاطبان، باشگاه مشتریان و رقبای هدف خود را مشخص کنید. شما می‌توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب برای شناسایی مخاطبان خود و دسته‌بندی آن بر اساس جمعیت شناسی، علایق و مکان استفاده کنید.

۵ نرم‌افزار برتر هوش تجاری برای بازاریابان دیجیتال

تحقیق درباره رقبای شما، استراتژی‌هایی را که آن‌ها برای ساختن برند خود استفاده می‌کنند، آشکار خواهد کرد. سپس می‌توانید از این بینش‌ها برای بهبود استراتژی خود استفاده کنید.

استراتژی شما باید شامل بیو اینستاگرامتان نیز باشد. اطمینان حاصل کنید که بیو اینستاگرام شما، ارزش‌های برند، ارزش پیشنهادی شما و سایر عناصر کلیدی که می‌خواهید مخاطبان شما بدانند را مشخص می‌کند.

به‌عنوان‌مثال، پیج اینستاگرام ادتواپ ارزش‌های شرکت را از طریق بیو اینستاگرام خود به نمایش می‌گذارد. «هم مسیری در فروش چند برابری» یکی از ارزش‌های برند ادتواپ است تا زمانی که به اهداف بازاریابی و تبلیغاتی خود برسید. برطرف ساختن «همه نیازهای دیجیتال مارکتینگ» شعار دیگری است که در بایو پیج مشاهده می‌کنید.

کلمه کلیدی اصلی، نام شرکت، یک کال تو اکشن و یک URL قابل کلیک به‌صورت UTM را اضافه کنید. URL به شما کمک می‌کند تا ترافیک را به وب‌سایت خود هدایت کنید و UTM به شما کمک می‌کند تا در گوگل آنالیتیکس بدانید چه میزان از کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند از اینستاگرام است.

2-یک استراتژی برندسازی بصری ثابت داشته باشید

اینستاگرام یک پلت فرم نمایشی است، بنابراین داشتن یک استراتژی برندسازی تصویری برای بهبود ارزش برند شما ضروری است. نام تجاری اولیه مستلزم این است که شما در تمام پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت خود تصاویری ثابت داشته باشید.

لوگو، بیو و پالت رنگ شما باید همخوانی داشته باشند. مخاطبان شما باید بتوانند برند شما را از صفحه نمایه و تصاویری که در اینستاگرام آپلود می‌کنید تشخیص دهند.

هنگام ارسال تصاویر، فیلم‌ها و گرافیک‌ها باید سعی کنید از رنگ‌ها و فونت‌های مشابه استفاده کنید. با گذشت زمان، سازگاری برای فالوورهای شما آشکار خواهد شد. آن‌ها برند شما را حتی بدون دیدن لوگو یا نام تجاریتان تشخیص خواهند داد. این نوع شناخت برند می‌تواند به برندسازی شما کمک کند و ارزش برند شما را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: 

3- لحن و صدای برند خود را حفظ کنید

برند شما در اینستاگرام باید دارای شخصیت باشد. آیا آموزنده، سرگرم کننده یا طعنه‌آمیز هستید؟

اگر قبلاً صدای برندی در سایر پلتفرم‌ها یا وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دارید، آن را به حساب اینستاگرام خود گسترش دهید. شخصیت ثابت در بین کانال‌ها می‌تواند به شما کمک کند که دنبال‌کنندگانی به دست آورید زیرا مخاطبان شما می‌توانند بلافاصله برند شما را بشناسند.

لحن و صدا شامل عبارات مهم شرکت، زبان، شخصیت، واژگان خاص، و ویژگی‌های شخصیتی است. این‌ها می‌توانند به شرکت شما کمک کنند تا متمایز شوید و تأثیر ماندگاری بر روی مخاطبان و برندسازی بگذارید. آن‌ها برند شما را در اینستاگرام انسانی می‌کنند به طوری که مخاطبان شما احساس می‌کنند با یک شخص واقعی آنلاین در ارتباط هستند.

داشتن صدای برند و لحن نیز به شما کمک می‌کند تا با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید، ایجاد اعتماد و ارتباط برقرار کنید. به نوبه خود، مصرف کنندگان بیشتر احتمال دارد که پست‌های شما را به اشتراک بگذارند، لایک کنند و نظر بدهند.

بازاریابی اینستاگرام + ۵ ایده، نکته و مثال

4-برای محتوای خود ارزش قائل شوید

محتوای باکیفیت ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید که ارزش ارائه دهد و احساسات خاصی را در مخاطبان شما برانگیزد. این محتوا باید در حین ارائه پیام برند شما، اطلاعات، سرگرمی، آموزش و الهام بخش باشد. مطالب باکیفیت و با ارزش با احتمال بیشتری درگیری ایجاد می‌کند که می‌تواند به برندسازی شما کمک کند.

تعامل بالاتر سیگنالی برای الگوریتم اینستاگرام خواهد بود که شما محتوای ارزشمندی دارید. سپس پست‌های شما در فیدهای فالوورهای شما بالاتر نشان داده می‌شود که منجر به بازدید بیشتر می‌شود.

برای ارائه ارزش، باید چند چیز را درک کنید:

  • مخاطب شما چه می‌خواهد؟
  • چرا دنبال کنندگان فعلی شما برند شما را دنبال می‌کنند؟
  • چه چیزی برند شما را از سایرین در جایگاه شما متمایز می‌کند؟
  • چرا محتوای شما به اشتراک گذاشته می‌شود؟
  • مأموریت برند شما چیست؟
  • آیا استراتژی اینستاگرام شما با ارزش‌های برند شما همخوانی دارد؟
  • آیا می‌توانید ارزش ثابتی را در محتوایی که با مخاطب به اشتراک می‌گذارید حفظ کنید؟

هنگامی که این موارد را درک کردید، می‌توانید محتوای مورد نظر مخاطبان خود را ایجاد کنید.

انواع مختلفی از داستان‌ها را به اشتراک بگذارید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. به آن‌ها راه حل‌های واقعی ارائه دهید و از توصیفات و مطالعات موردی استفاده کنید تا به آن‌ها نشان دهید که محصولات شما چگونه برای دیگران کار می‌کنند.

کاربران همچنین تمایل به محتوای جدید در اینستاگرام دارند. برای ارضای این نیاز، با اینفلوئنسرها و برندهایی که با ارزش‌های شما همسو هستند همکاری کنید. محتوایی که آن‌ها پست می‌کنند، برند شما را در معرض مخاطبان بیشتری قرار می‌دهد و به برندسازی یا رشد ارگانیک برند شما کمک می‌کند.

۳ مهارتی که یک ادمین اینستاگرام باید داشته باشد

5- حمایت کارکنان و نقش آن در برندسازی

شما می‌توانید استراتژی برند خود را با تشویق کارکنان به حمایت از برند خود تقویت کنید.

اطمینان حاصل کنید که کارمندان تجربه خوبی از کار برای شرکت شما دارند. انجام این کار آن‌ها را تشویق می‌کند تا چیزهای مثبتی درباره شرکت شما در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند.

همچنین باید آن‌ها را تشویق کنید که از طریق اکانت اینستاگرام خود درباره برند پست بگذارند. وقتی آن‌ها تجربیات مثبتی با برند شما داشته باشند، احتمال وفاداری و سفیر شدن برای برند شما را افزایش می‌دهد.

هرآنچه باید در مورد الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ بدانید

6-از ابزارهای داخلی اینستاگرام برای برندسازی استفاده کنید

اینستاگرام ابزارهایی در دسترس دارد که می‌توانید از

آن‌ها برای بهبود پست‌های خود و سنجش عملکرد خود استفاده کنید. مثلاً:

ابزارهای ویرایش دارای طیف وسیعی از فیلترها و جلوه‌های ویژه برای بهبود حالت و رنگ تصاویر شما هستند. فقط به یاد داشته باشید که ثابت بمانید تا مخاطبان شما آن‌ها را بشناسند.

برای افزایش دسترسی به پست‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید. می‌توانید هشتگ‌های محبوب را دنبال کنید تا آن‌هایی را که به برند شما مرتبط هستند، پیدا کنید.

محتوای باکیفیت تولید کنید تا به اکسپلور وارد شوید، با این کار هم به برندسازی و هم به افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک کرده‌اید و در این حالت می‌توانید به کسب درآمد از اینستاگرام خود نیز تکیه کنید.

از Instagram Insights برای دریافت اطلاعات عمیق درباره دسترسی، کلیک‌های وب‌سایت، بازدیدها، برداشت‌ها، کلیک‌های ایمیل و موارد دیگر استفاده کنید. همچنین بینش‌هایی در مورد مخاطبان خود، مکان آن‌ها، و زمان‌ها یا روزهایی که بیشترین فعالیت را دارند دریافت می‌کنید.

ابزارهای اینستاگرام

نتیجه

برندسازی و افزایش ارزش برند شما یک پروژه بلندمدت است که تداوم برند شما را تضمین می‌کند. به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی موجود، باید از اینستاگرام برای افزایش ارزش برند خود استفاده کنید.

یک استراتژی بازاریابی قوی در اینستاگرام، همراه با یک استراتژی برندسازی تصویری ایجاد کنید. این‌ها به شما کمک می‌کنند تا تلاش‌های خود را به سمت هدف نهایی خود یعنی برندسازی هدایت کنید.

محتوای ارزشمندی را برای مخاطبان خود فراهم کنید و صدای برند خود را در سراسر پلتفرم حفظ کنید. همچنین باید از حمایت کارمندان استفاده کنید و از ابزارهای موجود در اینستاگرام برای تبلیغ بیشتر برند خود استفاده کنید.

به بهینه‌سازی استراتژی خود ادامه دهید تا زمانی که برند خود را در اینستاگرام ایجاد کنید.

موفقیت‌ها و شکست‌های شما به هدایت استراتژی ساخت برند شما کمک می‌کند و شرکت شما را در حال رشد نگه می‌دارد. تلاش‌های امروز شما باعث می‌شود تا فردا نامی آشنا در صنعت خود داشته باشید، بنابراین به کار روی آن ادامه دهید.

از چه تاکتیک‌هایی در اینستاگرام برای افزایش ارزش برند خود استفاده می‌کنید؟ در بخش نظرات به ما بگویید. برای ارتباط بیشتر کلیک کنید

هم‌اکنون کلیک کنید