02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

5 راه برای کسب درآمد از طریق دیجیتال مارکتینگ

کسب درآمد با دیجیتال مارکتینگ

دورانی که کسب درآمد از طریق کار سنتی به‌صورت روزانه انجام می‌شد، گذشته است. اکنون فرصت‌هایی در وب برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد. بازاریابی دیجیتال راهی عالی برای کسب درآمد آنلاین بدون بیرون رفتن از خانه است. خوب، اکنون حتماً از خود می‌پرسید که چگونه با بازاریابی دیجیتال درآمد کسب کنیم؟

قبل از این، باید اصطلاح بازاریابی دیجیتال را درک کنید و اگر با آن ناآشنا هستید، روی صفحه دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید.

چگونه با دیجیتال مارکتینگ درآمد کسب کنیم؟

راه‌های مشخصی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان از طریق بازاریابی دیجیتال درآمد کسب کرد، مانند:

  • بازاریابی محتوا
  • وبلاگ‌نویسی
  • سئو
  • بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی
  • بازاریابی موبایلی

کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوا:

این نوع بازاریابی به ایجاد و انتشار محتوای رایگان و ارزشمند باهدف تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص گفته می‌شود. این پل ارتباطی بین مصرف‌کننده و فروشنده است. از بازاریابی محتوا برای رتبه‌گیری در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. فلوچارت ساده برای درک روش خرید مردم در این دوره به‌صورت زیر است.

جستجو در گوگل، در روند فعلی، مردم تمایل دارند هر موضوع را در اینترنت جستجو کنند.

تحقیق، سپس در مورد یک موضوع و دانستن ارزش فعلی بازار، قیمت و … مقالات مختلف وب‌سایت و صفحات اینستاگرامی را بررسی می کنند.

مقایسه، سپس مصرف‌کننده کیفیت و قیمت‌های مختلف را مقایسه می‌کند و قیمت مناسب را انتخاب می کند.

خرید، در اینجا نتیجه نهایی محصول خریداری می‌شود. ( سعی کنید با در نظر گرفتن نیازهای مشتری،سفر خریدار خوبی رقم بزنید)

اگر شما صفحات خودتان را به‌خوبی سئو کنید و در نتایج جستجوی گوگل SERP از رتبه خوبی برخوردار شوید هم می‌توانید محصول خودتان را بفروشید و هم با تولید محتوا برای سایت‌های دیگر از آن‌ها کسب درآمد کنید. اگر قلم خوبی دارید، این یکی از راه‌های کسب درآمد از بازاریابی دیجیتال است.

وبلاگ‌نویسی:

وبلاگ‌نویسی چیزی جز نظر شخصی نویسنده در مورد هر موضوعی نیست. وبلاگ‌های زیادی وجود دارند که میزبانی رایگان نظرات را ارائه می‌دهند.

اما نیاز اساسی وبلاگ این است که همیشه با ترندها همراه باشد. همچنین می‌توانید با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مانند Google Adsense  از وبلاگ خود کسب درآمد کنید. برای هر تبلیغی که در وبلاگ خود قرار می‌دهید، می‌توانید درآمد بیشتری کسب کنید.

در وبلاگ می‌توانید با محتوای ثابت و اصیل خواننده را جذب کنید، در ازای آدرس ایمیل آن‌ها یک پیشنهاد رایگان ارائه دهید، اعتماد آن‌ها را جلب کنید و سپس محصولی را در وبلاگ خود تبلیغ کنید که واقعاً برای خواننده مفید باشد و از وبلاگ خود به‌عنوان لینک خرید محصول استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از نقش‌های وبلاگ‌نویسی، استفاده از آن در طراحی مزرعه لینک یا PBN است

سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو):

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یک روش بسیار ساده برای کسب درآمد آنلاین پس از آشنایی با جزئیات است. هدف اصلی سئو افزایش دید سایت شما در زمینه جستجو است.

هر موتور جستجو بر اساس کلمات کلیدی خاص یا عبارات کلیدی تایپ شده در کادر، نتیجه‌ای را ارائه می‌دهد و مرتبط‌ترین نتیجه در بالای صفحه قرار می‌گیرد. قرار گرفتن در این کادرها توسط متخصص سئو انجام می‌شود که به بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت با بیشترین کلمات کلیدی و عبارات کلیدی کمک می‌کند تا از حداکثر دید وب‌سایت استفاده شود.

شما می‌توانید با ساخت لینک یا نوشتن محتوای سئوشده که باهدف جذب ترافیک موتورهای جستجو نوشته شده است درآمد کسب کنید. شما باید محتوا را با استفاده از کلمات کلیدی، عبارات، و بک‌لینک‌های مناسب بنویسید و شانس قرارگرفتن وب‌سایت در بالای نتایج جستجو را افزایش دهید. انواع مختلفی از نوشتن محتوای سئو وجود دارد:

کسب درآمد با بازاریابی دیجیتال

کسب درآمد با رسانه‌های اجتماعی

همان‌طور که از نام آن پیداست، بازاریابی دیجیتالی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی انجام می‌شود. امروزه جمعیت انبوهی، اوقات فراغت خود را برای سرگرم شدن در رسانه‌های اجتماعی و گفتگو با افراد همفکر خود استفاده می‌کنند.

اکثر شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی ابزارهای تجزیه‌وتحلیل داده‌های خود را دارند که به ایجاد و تبلیغات کمپین‌های بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

شما می‌توانید یک کمپین بازاریابی در حساب رسانه‌های اجتماعی خود ارسال کنید و به‌ازای تعداد کمپین‌های ارسال شده در حساب خود و تعداد بازدیدهایی که از دوستان خود دریافت می‌کنید درآمد کسب کنید و میزان موفقیت کمپین شما تضمین می‌کند که درآمد آنلاین سودآوری داشته باشید. همچنین می‌توانید یک پست در مورد نحوه کسب درآمد از طریق بازاریابی دیجیتال برای جذب بازدیدهای بیشتر در رسانه‌های اجتماعی و استفاده از این دیدگاه‌ها برای تبلیغ محصول به اشتراک بگذارید. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند تولید محتوا، طراحی پست، نمایش تبلیغات و … یکی از کارهای دیجیتال مارکتینگ است که نسبت سختی کار، حقوق خوبی دارد اما باید اشتباهات دیجیتال مارکتینگ را بشناسید و از آنها دور بمانید.

تبلیغات موبایلی:

این نوع بازاریابی روشی نوآورانه در بازاریابی دیجیتال است. راه‌های مختلفی برای موبایل مارکتینگ وجود دارد مانند:

بازاریابی پیامکی، این بازاریابی توسط سرویس پیام کوتاه یا پیامک انجام می‌شود. قبل از ظهور عصر اینترنت، محصولات به این شکل تبلیغ می‌شدند.

اعلان‌های فشاری یا پوش نوتیفیکیشن، این قابلیت در سال 2009 توسط اپل معرفی شد و بعداً در سال 2013 با سرویس پیام‌رسان ابری گوگل جایگزین شد. اعلان فشاری چیزی نیست جز پیامی که بر روی صفحه موبایل ظاهر می‌شود و بیننده می‌تواند پیام را با یک ضربه ببیند.

بازاریابی مبتنی بر اپلیکیشن، توسعه اپلیکیشن موبایل به روشی پرسود برای کسب درآمد از طریق بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است.

هنگام انجام یک بازی آنلاین، تبلیغات آنلاین درون برنامه ای زیادی به صورت پاپ‌آپ مشاهده می‌کنیم، اگر روی آن‌ها کلیک کنید، به وب‌سایت شخص ثالث منتهی می‌شوند که کاربر را به خرید یا دانلود برنامه یا بازی ترغیب می‌کند.

کدهای QR  این کدها توسط دوربین موبایل اسکن می‌شوند و URL به طور خودکار در تب مرورگر وارد می‌شود و کاربر می‌تواند به‌راحتی و بدون دردسر به محصول دسترسی پیدا کند.

تبلیغات موبایلی

نتیجه:

در بالا لیستی از روش‌های کسب درآمد از طریق انواع دیجیتال مارکتینگ و تکنیک‌های SEO و راهنمای کسب درآمد آنلاین با بازاریابی دیجیتال آورده شده است.

عصر اینترنت راحتی کسب درآمد از خانه‌های ما را به ارمغان آورده است و صنعتی است که به‌سرعت درحال‌رشد است و با فرصت‌های فراوان و پتانسیل‌های دست‌نخورده‌ای که برای کسب درآمد دارد اگر به‌درستی از آن استفاده شود، فضای بسیار زیادی برای یادگیری و کسب درآمد دارد. این یک بازی برد، برد است. اگر شما صاحب کسب‌وکار باشید استفاده از ابزار و آگاهی  از تغییرات آینده دیجیتال مارکتینگ و استخدام شرکت تبلیغاتی یا متخصص در این زمینه امر ضروری است، اگر هم صاحب کسب‌وکار نباشید، با تکنیک‌های گفته شده می‌توانید به کسب درآمد برسید. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

هم‌اکنون کلیک کنید