۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۰۲۱-۶۶۳۴۲۹۹۸

7 نکته پیشرفته برای افزایش نصب برنامه

شما یک برنامه موبایل حرفه‌ای ساخته‌اید! این یک برنامه بی‌نظیر، کاملاً کاربردی و مفید است که به یک نیاز واقعی می‌پردازد. شما کاملاً معتقدید که برنامه شما در بازار جایگاهی دارد و مطمئناً افراد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اکنون، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید، رشد برنامه و افزایش نصب خود را به طور ارگانیک تماشا کنید و در بالای نمودارهای برنامه قرار بگیرید، درست است؟ نه

بیشتر بخوانیم:

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که هنگام توسعه یک اپلیکیشن موبایل با آن مواجه می‌شوید، در واقع بخش پس از ایجاد آن است. استراتژی راه‌اندازی و تبلیغات شما برای اطمینان از موفقیت برنامه شما کاملاً ضروری است.

افزایش دانلود و نصب برنامه آسان نیست!

افزایش نصب برنامه

طبق گزارش Sensor Tower Intelligence Store، هزینه‌های کاربران جهانی در App Store و Google Play Store در سه ماهه سوم سال 2018 بالغ بر 18.2 میلیارد دلار بوده است. این نشان دهنده افزایش 22.7 درصدی نسبت به 14.8 میلیارد دلاری است که در هر دو فروشگاه در سه ماهه سوم سال 2017 هزینه شده است. .

در همان زمان، اپل پیشتازی خود را در کسب درآمد از برنامه‌ها نسبت به گوگل افزایش داده است، به‌طوری‌که اپ‌استور در سه‌ماهه سوم سال 2018 تقریباً 94 درصد بیشتر از Google Play درآمد کسب کرده است که بیشترین اختلاف درآمد حداقل از سال 2014 بین این دو پلتفرم است.

برای اینکه برنامه خود را موفق کنید، باید در استراتژی‌های جذب و حفظ کاربر خود خلاق باشید. شما واقعاً باید برای بهبود قابلیت شناسایی برنامه خود در فروشگاه‌های برنامه تلاش کنید.

نحوه افزایش دانلود اپلیکیشن

در اینجا 7 نکته وجود دارد که می‌توانید در استراتژی بازاریابی اپلیکیشن خود استفاده کنید.

نکته شماره 1: نام برنامه خود را خلاقانه بگذارید

برنامه خود را فقط به‌خاطر کاربرد آن نام‌گذاری نکنید. یک نام به‌یادماندنی می‌تواند کسانی را که در صفحه فروشگاه اپلیکیشن شما قرار می‌گیرند و آن را دانلود می‌کنند ترغیب کند. برنامه شما باید به‌راحتی قابل به‌خاطر سپردن باشد. به تمام برنامه‌های موفقی که در زندگی روزمره ما جا خوش کرده‌اند فکر کنید.

به عنوان مثال، اسنپ. مردم نمی گویند “رزرو تاکسی”، آنها اغلب می گویند “سفارش اسنپ”. بنابراین نام باید منحصر به فرد و متناسب با هدف برنامه باشد تا در ذهن مخاطبان باقی بماند.

هنگام مفهوم‌سازی یک نام، مراحل زیر را دنبال کنید:

هرگز از نام‌هایی که از قبل وجود دارند استفاده نکنید. قبل از تصمیم‌گیری در مورد نام و پابلیش کردن برنامه، به طور گسترده جستجو کنید

نام برنامه شما باید کوتاه، املای آسان و به‌یادماندنی داشته باشد. از منحصربه‌فرد بودن غافل نشوید و در نهایت نام پیچیده‌ای را که کاربران قادر به تلفظ آن نیستند، انتخاب نکنید.

نامی را انتخاب کنید که ارزش پیشنهادی برنامه شما را مشخص کند که کاربران بالقوه را ترغیب کند حداقل صفحه فروشگاه برنامه شما را برای جزئیات بیشتر کاوش کنند.

نکته شماره 2: یک لوگو برنامه منحصربه‌فرد ایجاد کنید

در بازار شلوغ امروزی، برنامه‌ها اگر نماد منحصربه‌فردی نداشته باشند گم می‌شوند. نماد برنامه‌ای را انتخاب کنید که شما را نه‌تنها از همه نمادها بلکه از رقبایتان متمایز کند. تشخیص و یادآوری آن را آسان کنید.

در اینجا چند ایده برای منحصربه‌فرد کردن نماد برنامه شما وجود دارد:

یک شخصیت یا پرسونا برای برنامه خود بسازید و آن را به‌عنوان نماد برنامه خود قرار دهید.

یک نماد برنامه ایجاد کنید که مشخص کند چه راه حلی ارائه می‌دهد یا چه مشکلی را که حل می‌کند.

اکثر آیکون‌های برنامه از حرف اول نام برنامه خود استفاده می‌کنند.

از تصاویر و متن استفاده نکنید، اینها تأثیری فوری ایجاد نمی‌کنند.

 

نکته شماره 3: استراتژی بهینه‌سازی فروشگاه App (ASO) خود را درست انجام دهید

ASO با بهینه‌سازی، به بهبود قابلیت شناسایی و دید اپلیکیشن شما در فروشگاه‌های برنامه کمک می‌کند.

عوامل کلیدی که نقش حیاتی در افزایش نصب و دانلود برنامه دارند عبارت‌اند از عنوان برنامه، توضیحات، کلمات کلیدی، تصاویر، ویدئوها، رتبه‌بندی‌ها و نظرات .

از بسیاری جهات، شبیه به سئو است و نقش مهمی در استراتژی رشد اپلیکیشن شما ایفا می‌کند. صرف‌نظر از بودجه‌ای که برای جذب کاربر اختصاص داده‌اید.

این نکات را دنبال کنید تا استراتژی ASO خود را درست انجام دهید:

عنوان برنامه‌ای را انتخاب کنید که یادآوری برند را تضمین کند.

ترکیبی از کلمات کلیدی مرتبط را در عنوان برنامه و عنوان فرعی انتخاب کنید که منعکس‌کننده ارزش برنامه و عملکرد واقعی شما باشد.

توضیحات برنامه خود را بهینه کنید – مشکلی را که برنامه شما نشان می‌دهد به‌وضوح برجسته کنید و روی ویژگی‌ها تمرکز کنید.

برای اسکرین‌شات‌های برنامه خود تست A/B انجام دهید.

محلی سازی یک جنبه مهم از شخصی‌سازی است. اگر برنامه خود را فقط برای یک مخاطب جغرافیایی خاص ارائه می‌کند، حتماً آن را بومی‌سازی کنید تا نصب برنامه در آن محل افزایش یابد.

جدیدترین نسخه برنامه را برجسته و بولد کنید. به‌روزرسانی‌های منظم، کاربران را به برنامه شما بازمی‌گرداند و اعتماد بیشتری در کاربران بالقوه ایجاد می‌کند.

نکته شماره 4: در رسانه‌های اجتماعی با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید

رسانه‌های اجتماعی یکی از ارزان‌ترین و مؤثرترین کانال‌های بازاریابی و تبلیغاتی برای اپلیکیشن‌های جدید هستند. این رسانه عالی برای ایجاد ترافیک و بیشتر شدن تعداد نصب برنامه است. لحن برنامه و صدای رسانه اجتماعی باید باشخصیت برنامه شما هماهنگ باشد.

هنگام ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی، به طور مداوم از آن صدا استفاده کنید. هرگز طرف‌داران خود را با زبان بی‌ادبانه تجاری یا تبلیغاتی خسته نکنید.

تمرکز بیشتر بر روی تعامل در مراحل اولیه بازاریابی موبایل بسیار مهم است، آشنا شدن مخاطب با محصول و شروع تعامل منظم با آن اولین قدم برای بالابردن تعداد دانلود برنامه است.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که معمولاً برنامه‌ها بیشترین توجه را از آن‌ها به خود جلب می‌کنند، موارد زیر هستند:

اینستاگرام

فیس‌بوک

توییتر

لینکدین

یوتیوب

پینترست

Reddit

هر پلتفرم رسانه اجتماعی شرایط خدمات خاص خود را دررابطه‌با مسابقات، هدایا و تبلیغات درون برنامه‌ای دارد. هنگام جلب‌توجه و ایجاد وفاداری برای برنامه خود، مطمئن شوید که این قوانین را نقض نمی‌کنید.

دانلود برنامه

نکته شماره 5: از کاربران خود بخواهید برنامه شما را رتبه‌بندی و بررسی کنند

طبق نظرسنجی اعتماد جهانی نیلسن در تبلیغات، کاربران بیشتر تمایل دارند به توصیه‌های دهان‌به‌دهان مانند نظرات و رتبه‌بندی برنامه‌ها نسبت به سایر اشکال تبلیغات اعتماد کنند. بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌ها نقش برجسته‌ای در افزایش دانلود اپلیکیشن شما دارند. بررسی‌های مثبت و رتبه‌بندی‌های بالاتر به برنامه شما کمک می‌کند تا رتبه بالاتری در فهرست‌های فروشگاه پیدا کنند.

چند راه برای شروع نظرات و رتبه‌بندی‌ها:

از دستاوردهای درون‌برنامه‌ای به‌عنوان شاخصی برای تعامل کاربر استفاده کنید.

زمانی که برای کاربران بیشترین درگیری با برنامه ایجاد شد و تجربه لذت بخشی داشتند، به آن‌ها اعلان دهید و از آنها بخواهید نظرات خود را ثبت کنند.

زمان‌بندی اعلان بسیار مهم است. از بهینه‌سازی زمان ارسال برای شخصی‌سازی اعلان و تحویل به هر کاربر استفاده کنید که نتیجه آن بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌های بیشتر است.

به نظرات منفی توجه مضاعف کنید و اطلاعات مهمی را که می‌تواند به بهبود برنامه شما کمک کند استخراج کنید

نکته شماره 6:در بازاریابی ارجاعی یا دهان‌به‌دهان سرمایه‌گذاری کنید

امثال اینستاگرام، توییتر، لینکدین، چه اشتراکاتی دارند؟

بازاریابی ارجاعی یکی از مهم‌ترین کانال‌ها برای افزایش دانلود برنامه است.هدف آن تشویق نصب برنامه بر اساس پیشنهادها آشنایان مورد اعتماد است.

نکته شماره 7: کاربران وب‌سایت را به کاربران برنامه تبدیل کنید

داشتن یک وب‌سایت اختصاصی برای شما مهم است. سایت‌ها اولین نقطه تماس با کاربران هستند که از جستجو در گوگل شما را میابند. سئو همچنان یکی از بهترین شکل بازاریابی برای بازاریابان اپلیکیشن است.

هدف قراردادن مجموعه مناسبی از کلمات کلیدی، در واقع می‌تواند به شما کمک کند برخلاف فروشگاه‌های اپلیکیشن، به این کاربران دسترسی پیدا کنید. با استفاده از اعلان‌های تحت وب، می‌توانید بازدیدکنندگان وب‌سایت را برای دانلود برنامه خود تشویق کنید.

فراتر از دانلود برنامه

مهم نیست که استراتژی‌های تبلیغ اپلیکیشن شما چقدر خوب باشد، اگر کاربران را در مرکز توجه قرار ندهید، به‌سختی اپلیکیشن شما وایرال می‌شود. با افزایش رقابت در بین برنامه‌ها، شما باید نیازها و رفتار کاربران خود را درک کرده و مطابق با آنها عمل کنید. هنگامی که دانلودهای اولیه موردنظر خود را به دست آوردید، باید تمرکز خود را بر روی فیدبک این کاربران بگذارید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند به شما در حفظ کاربران خود و افزایش نصب برنامه کمک کند:

نکته هوشمند شماره 1: یک جریان ورودی مؤثر ایجاد کنید

چند لحظه طول می‌کشد تا کاربر تصمیم بگیرد که آیا برنامه شما را حفظ کند یا آن را حذف کند. اولین تعامل کاربر با برنامه و تجربه‌ای که در اختیار او قرار می‌دهید می‌تواند باعث شکست یا موفقیت شما شود.

هرچه کاربر سریع‌تر عملکرد برنامه شما را درک کند و استفاده از آن ساده‌تر باشد، زودتر به هدف خود خواهید رسید.

همچنین می‌توانید با استفاده از گیمیفیکیشن، تخفیف در خریدهای درون‌برنامه، توکن‌های رایگان و غیره، درگیری مناسبی بین کاربران و برنامه ایجاد کنید.

نکته هوشمند شماره 2:رفتار کاربران در برنامه خود را تجزیه‌وتحلیل کنید

برای افزایش نصب اپلیکیشن، تنها کاری که باید دائماً انجام دهید، تجزیه‌وتحلیل نحوه تعامل کاربران با اپلیکیشن شماست. مهم است که قبل از ارائه ایده برای بازاریابی، کاربران خود و انگیزه آنها را درک کنید.

این نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا اقدامات درون برنامه‌ای کاربران خود را درک کنید، بلکه به شما کمک می‌کند تا بفهمید که کاربران بیشتر وقت خود را روی چه چیزی صرف می‌کنند. تجزیه‌وتحلیل برنامه شما همچنین به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که چرا کاربران شما از برنامه دلسرد می‌شوند و در نهایت ریزش می‌کنند. سفر کاربران خود را از نزدیک زیر نظر داشته باشید و مهم‌ترین معیارهای تعامل را اندازه بگیرید تا آنها را بهتر درگیر کنید.

افزایش دانلود برنامه

نتیجه نهایی:

داشتن دانلودهای بیشتر برای برنامه شما همیشه ساده‌ترین کار نیست و تنها چیزی نیست که به آن نیاز دارید. اگر از این نکات استفاده کنید، شاهد افزایش قابل‌توجهی در دانلود اپلیکیشن و بهبود رتبه در فروشگاه اپلیکیشن مثل گوگل‌پلی خواهید بود.

همیشه به یاد داشته باشید که وقتی این استراتژی‌ها را امتحان می‌کنید، شخصیت کاربر خود را در ذهن داشته باشید. یک روش برای همه مناسب نیست. اینکه چه استراتژی برای کاربران برنامه‌های عمومی کار می‌کند ممکن است برای کاربران هدف شما به‌خوبی کار نکند – بنابراین از این نکات استفاده کنید و درعین‌حال علایق کاربران را در نظر بگیرید.

برای اینکه بدانید چگونه می‌توانید تبلیغات درون اپلیکیشنی انجام دهید و از مراحل ارسال پوش نوتیفیکیشن برای کسب‌وکار خود مطلع شوید، همین الان تماس بگیرید.

هم‌اکنون کلیک کنید