تولید محتوا و مدیریت رسانه های اجتماعی

تولید محتوا2

اگر صاحب مشاغل هستید، می دانید که تولید محتوای با کیفیت کلید همه تعاملات آنلاین شما است. شما باید محتوایی تولید کنید که علاوه بر جذب مخاطبینتان آن ها را سرگرم هم بکند. اگر می خواهید در این بازی جزء افراد برتر باشید، محتوا ساخته شده باید محتوایی یونیک و جذاب که طبق اصول تهیه شده است باشد و به طور منظم منتشر شود. به نظر چالش برانگیز است، درست است؟

به همین دلیل ایجاد یک فرآیند تولید محتوا جامع برای زنده ماندن در دنیای آنلاین ضروری است. ما یک راهنمای ساده و بسیار کاربردی که برای تولید محتوای فعالیت های بازاریابی خود نیاز دارید به شما نشان می دهیم.

نوع محتوایی که تولید می کنید، نحوه تولید آن را تعیین می کند. شما می توانید محتوا را با توجه به قالب آن تعریف کنید: مانند یک وبلاگ، یک مقاله، یا یک ویدیو. اما تولید محتوا با توجه به اقدامی که می خواهید مخاطبان شما پس از دیدن آن انجام دهند مفیدتر است. اگر محتوا را براساس نتایج آن تولید کنید، اندازه گیری آن و درک اینکه آیا برای شما کار می کند بسیار ساده تر می شود.

اول از همه، شروع شما باید با تعیین هدف و اطمینان از پیروی آن در کل فرایند تولید، باشد. اگر تازه وارد بازار شده اید، ممکن است هدفتان اطلاع رسانی و معرفی محصول خود به مشتریان احتمالی باشد. هدف باید این باشد که به مردم نشان دهید محصول شما در مورد چیست و چگونه کار می کند (به طور خلاصه). شما باید آنچه را که می خواهید در محتوا قرار دهید مشخص کنید، مطمئن شوید که نقاط قوت فروش منحصر به فرد خود (USP) و دلایلی که باعث می شود برتری نسبت به رقیبان خود داشته باشید ذکر کنید.

در این صفحه انواع مختلف محتوا و سپس موارد زیر را توضیح می دهیم:

 • اهداف تولید محتوا
 • نقشه‌های مورد نیاز برای تولید محتوا ؛
 • قالب‌های تولید محتوا ؛
 • برنامه‌ها
 • و راه‌های حل مشکلاتی که هنگام تولید محتوا با آنها مواجه می شوید.

سه نوع محتوا

سه نوع اصلی محتوا وجود دارد. آنها محتوای بنیادی (سنگ بنا)، محتوای محصور و محتوای در حال تحول هستند.

 • محتوای بنیادی (سنگ بنا) محتوایی است که سعی می کند یک موضوع واحد را به صورت کامل و با قدرت پوشش دهد. تمرکز آنها این است که به جای فروش محصولات، بهترین و کامل‌ترین اطلاعات را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهند. با این وجود، آنها باید تجارت شما را منعکس کنند یا رسالت شما را کاملاً به کاربر توضیح دهند.
 • محتوای محصور محتوایی است که می توان آن را در ازای دادن اطلاعات (مانند پر کردن فرم اطلاعات تماس) و یا اشتراک در سایت دریافت کرد. شما برای ایجاد ارتباط با مخاطبان ، محتوای محصور تولید می کنید.
 • محتوای در حال تحول، جریانی است که در آن محتوا به طور منظم تولید می شود. ممکن است به صورت مجموعه ای از پست های وبلاگ یا گزارش های خبری معمولی یا قسمت های منظم یک برنامه باشد. شما محتوای تکاملی تولید می کنید تا در بین مخاطبان مورد نظر خود، از خود آگاهی ایجاد کنید.

 

بیشتر بخوانیم:

چقدر از هر نوع محتوا باید تولید کنید؟


یک پاسخ کوتاه به این سوال می‌تواند این باشد که شما فقط باید حداقل مقدار محتوای مورد نیاز خود را برای دستیابی به نتایج دلخواه تولید کنید. اما این برای بسیاری از مردم رضایت بخش نیست.
شاید جواب به اینکه هر نوع محتوا چه مقدار زمان و منابع لازم دارد کاربردی تر باشد.

محتوای سنگ بنای باید متفکرانه و معتبر باشد. بنابراین تولید آن زمان زیادی می برد.
از نظر ماهیت آن، محتوای سنگ بنا بیشترین منابع از هر نوع محتوا را می طلبد. این منابع ممکن است زمان یا دانش باشند – اما بهترین نوع آن به هر دو نیازمند است.

برای دستیابی به اهداف، محتوای محصور شده نباید به اندازه محتوای بنیادی قاطع باشد. البته، می تواند باشد. اما از آنجا که هدف محتوای محصور ایجاد ارتباط است. بنابراین می‌تواند محتوای کمتری نسبت به محتوای بنیادی داشته باشد.

محتوای در حال توسعه نیاز به تولید منظم دارد. هدف از تکامل محتوا ایجاد آگاهی است. شما این کار را با ایجاد و توزیع منظم محتوای جدید انجام می دهید. اگر مخاطبان احتمالی شما از انجام این کار آگاه هستند، ممکن است کنجکاو شوند تا درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. پس شما را دنبال می‌کنند.

هدف از تولید محتوا

هدف از تولید محتوا

هدف بازاریابی محتوا ایجاد مخاطب و متقاعد کردن آنها برای خرید چیزی است. اما هدف تولید محتوا بسیار محدودتر است. هدف از تولید محتوا برقراری ارتباط با هر یک از مخاطبان است. محتوای ساخته شده توسط شما میان مخاطبانتان توزیع می‌شود، محتوایی که به علایق، مشکلات و امیدهای مخاطبان شما می پردازد.
راه ارتباط با یک فرد ایجاد محتوای سرگرم کننده، آموزشی، آموزنده یا ترکیبی از هر سه است. محتوای سرگرم کننده با افراد در سطح احساسی ارتباط برقرار می کند. محتوای آموزشی در سطح فکری متصل می شود و محتوای آموزنده در سطح توجه.

 • محتوای احساسی / سرگرم کننده
  اگر هدف شما برقراری ارتباط با مخاطبان در سطح احساسی است، باید محتوایی در مورد افراد تولید کنید. محتوای احساسی اغلب شکل نوعی داستان را دارد (الزاما نه). اغلب شامل بسیاری از زبان‌های توصیفی با استفاده از حواس پنجگانه است. به این دلیل است که ما احساسات را از طریق حواس خود تجربه و ابراز می کنیم. اگر محتوای خود را بر اساس چیزهایی که می بینید، می شنوید، مزه می کنید، لمس می کنید یا بو می کنید توصیف کنید، خوانندگان احساسات مربوط به آن حواس را “احساس” می کنند.
 • محتوای آموزشی / فکری
  اگر هدف شما آموزش مخاطبان است، باید محتوای توصیف کننده فرایندها یا تجزیه و تحلیل داده ها را تولید کنید. این داده ها، شواهد، اسناد و استدلال های ساختارمند است که محتوای آموزشی را از نظر متمایز می کند.
  به هر حال، یک نظر می‌تواند بر اساس تجربه شخصی یا حرفه ای شما باشد. اما بدون داشتن سند و استدلالی برای اثبات ادعایتان، در واقع محتوا، محتوای آموزشی نیست، محتوایی احساسی است که فقط براساس شخص شما و احساساتتان نوشته شده. تفاوت بین یک داستان آموزشی و یک داستان سرگرم کننده، عینیت در برابر ذهنیت است.
 • مطالب آموزنده / قابل توجه
  محتوای آموزنده به دلیل ارزش، تازگی و ارتباط مورد توجه خوانندگان قرار می گیرد. اخبار یک مثال عالی از محتوای آموزنده است. اخبار روزانه درباره مواردی است که اخیراً اتفاق افتاده است (تازگی). در اسرع وقت گزارش می شود (ارز). اگر بتوانید محتوای آموزنده ای که مربوط به مخاطبان است را در کیفیت و سرعت قابل توجه ای ارائه دهید، جواب آن را هم به راحتی خواهید گرفت.

ادامه مطلب تولید محتوا (قسمت دوم) 


برای تولید محتوا در حوزه کاری خود می‌توانید با تیم ادتواپ در تماس باشید

 

نویسنده

pegah

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید محتوا و مدیریت رسانه های اجتماعی

 

با توجه به افزایش اهمیت روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی در توسعه و پیشرفت کسب و کارها، موضوع تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی امروزه برای کسب و کارها تبدیل به یک چالش بزرگ شده است.

تیم ادتواپ با بهره گیری از به روز ترین متد و افراد متخصص در این زمینه همراه شما خواهد بود. تا بتوانید محتوای با کیفیت و موثر در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید. علاوه بر آن با ساز و کارهایی که در نظر گرفته شده به راحتی می توانید مدیریت شبکه های اجتماعی خود را به ما سپرده و تمرکز خود را بر روی افزایش درآمد و توسعه کسب و کار خود بگذارید.

فرایند تولید محتوا یک فرایند بسیار مهم و تخصصی در دیجیتال مارکتینگ است. در هر یک از کانال های وب، سوشال مدیا، اپلیکیشن، و … محتوا نقشی مهم و ضروری را ایفا می کند. موفقیت یک کسب و کار از نظر افزایش رتبه بندی در موتور های جستجو و یا همان سئو کاملاً به نوع و کیفیت محتوایی است که در آن منتشر می شود.

ما در ادتواپ به کمک متخصصین با تجربه و خلاق خود در حوزه تولید محتوا به شما کمک می کنیم که در تمام نقاط حضور خود در فضای آنلاین و نقاط اتصال خود با مشتریان بهترین و با کیفیت ترین محتوا را ارائه دهید. این محتوای با کیفیت به شما کمک می کند که از مخاطبان خود مشتریان بالقوه و از مشتریان خود مشتریان وفادار بسازید.

اهمیت تولید محتوای متنی مرتبط و با کیفیت همچنین در مورد شبکه های اجتماعی شامل کپشن نویسی در اینستاگرام، کپشن پست های تلگرامی، کپشن برای ویدیو های منتشر شده در سرویس های اشتراک ویدیویی، توییت در توییتر، تولید محتوای پادکست و غیره نیز نمایان می شود.

از طرفی محتوا می تواند اشکال دیگری از قبیل، بنر یا تصاویر استاتیک، ویدیو، موشن گرافی، تیزر، استاپ موشن، پادکست و غیره داشته باشد.

تیم خلاقیت و ایده پردازی ادتواپ با بهره گیری از متخصصین این حوزه و جدیدترین تکنولوژی و متد ها به شما کمک می کند که محتوای تصویری و صوتی بسیار با کیفیتی را به مخاطبان خود ارائه دهید.

در مورد مدیریت رسانه های اجتماعی نیز باید بدانیم که منظور از مدیریت رسانه های اجتماعی، صرفاً انتشار پست در این رسانه ها نیست. این موضوع نیز به تخصص و قدرت تجزیه و تحلیل و البته صرف زمان قابل توجهی نیاز دارد.

سوشال مدیای شما یکی از مهمترین نقاط اتصال شما با مشتریان و مخاطبان است. بنابر این باید بسیار در مورد بهینه سازی و افزایش تعامل با مخاطبان خود کوشا باشید.

شما به عنوان یک کسب و کار می بایست بیشتر تمرکز خود را بر روی بهبود کیفیت محصولات و خدمات خود به مشتریان بگذارید. ولی همانطور که میدانید با توسعه کسب و کار همواره نیازمند زمان بیشتری برای تعامل با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی خود هستید. این امر ممکن است باعث شود که شما تمرکز خود را از رسالت اصلی خود یعنی کیفیت محصولات و خدمات از دست بدهید.

همچین در فرایند مدیریت رسانه های اجتماعی بسیاری از پارامتر هایی که ممکن است شما از آنها اطلاع نداشته باشید اهمیت فراوانی دارند. پارامتر هایی از قبیل زمان ارسال پست، نحوه پاسخگویی به کامنت ها، استراتژی های هشتگ گذاری، نحوه پاسخگویی به دایرکت ها و … .

از این رو تیم ادتواپ به شما کمک می کند که با صرف کمترین هزینه از وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیر به کسب و کار خود جلوگیری کرده، در رسانه های اجتماعی حضور پر رنگ و با کیفیت داشته و به بهترین شکل ممکن با مشتریان فعلی و بالقوه خود در تعامل باشید. این کار علاوه بر افزایش درآمد شما منجر به ایجاد حس اعتماد در مشتریان و افزایش وفاداری در آنها خواهد شد.

 

برای استفاده از خدمات فوق از راه های زیر با ما تماس بگیرید:


1- تماس و ارتباط از طریق واتساپ با شماره پشتیبان تبلیغات  > 09120189861

3- ارتباط  واتساپی مستقیم از طریق لینک مقابل > https://wa.me/989338844662

4- ارتباط تلگرامی مستقیم از طریق لینک مقابل > t.me/adtooappteam

5- پر کردن فرم زیر (همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت)

دقت کنید برای دریافت پاسخ از سمت ما، لطفا ایمیل حقیقی خود را وارد نمایید.

 

 

  Author

  pegah