02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

11 روش نوشتن عنوان جذاب برای افزایش ترافیک تا 438٪ + یک نکته طلایی

عنوان

نوشتن مقالات با بهترین کلمات کلیدی باکیفیت، زمان زیادی می‌برد اما متأسفانه بسیاری از مقالاتی که حتی فوق‌العاده نوشته شده‌اند حتی خوانده نمی‌شوند. به گفته کپی بلاگر، از هر 10 نفر 8 نفر عنوان‌ها را می‌خوانند اما از هر 10 نفر فقط 2 نفر روی عنوان کلیک می‌کنند و مقاله را می‌خوانند.

برای به حداکثر رساندن اثربخشی وبلاگ نویسی یا بازاریابی محتوا، واقعاً باید عناوین شگفت انگیزی بنویسید که مردم احساس کنند مجبور به کلیک کردن بر روی آن‌ها هستند و با کلیک نکردن شانس زیادی را از دست خواهند داد. یادگیری کپی رایتینگ یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارت در تیترنویسی است. کپی‌رایترها خودشان را آموزش می‌دهند که محتوای ویروسی بنویسند تا مردم را متقاعد کنند که برای محصولی که می‌خواهند، پول خرج کنند.

آیا می‌خواهید تیترهای کشنده بنویسید؟

در این مقاله، نمونه‌هایی از تکنیک‌های مختلف کپی رایتینگ را به شما نشان می‌دهیم که می‌توانید از آن‌ها برای نوشتن تیترهای جذاب و حتی در تولید محتوا استفاده کنید.

1- برای هر مقاله چندین عنوان بنویسید

باید سعی کنید برای هر مقاله حداقل 5 عنوان بنویسید و ​​سپس بهترین را انتخاب کنید. بسیاری از وبلاگ‌نویسان و ویراستاران حرفه‌ای انجام این کار را توصیه می‌کنند و قطعاً به شما کمک می‌کند که تیترهای بهتری بنویسید .

هیچ فرمولی برای نوشتن یک تیتر عالی در مقاله نویسی وجود ندارد، بنابراین باید چندین تیتر بنویسیم تا ایده‌ها را ایده‌آل کنیم.

2- اعداد خاص را در تیتر قرار دهید

سرفصل‌ها و عناوین زمانی بهترین کارایی را دارند که بسیار خاص باشند و یک راه ساده برای خاص بودن این است که اعداد را به تیتر خود اضافه کنید. در واقع، یک مطالعه توسط Conductor نشان داد که مردم عناوین حاوی اعداد را به سایر تیترها به مقدار قابل توجهی ترجیح می‌دهند.

به‌عنوان‌مثال، کدام یک از عناوین زیر قانع کننده‌تر است؟

چگونه لیست ایمیل خود را افزایش دهیم؟

5 تاکتیکی که برای افزایش 142 درصدی لیست ایمیل خود در 3 ماه استفاده کردم.

بیشتر مردم تیتر دوم را جذاب‌تر می‌دانند زیرا عنوان اول بسیار کلی به نظر می‌رسد در حالی که عنوان دوم حاوی اعداد خاصی است که نشان می‌دهد نویسنده در مورد موضوع، حرف معتبری زده است.

نکته دیگر برای استفاده از اعداد این است که سعی کنید به جای اعداد زوج از اعداد فرد استفاده کنید. مطالعه‌ای که توسط Outbrain و Hubspot انجام شد نشان داد که عناوین با اعداد فرد 20٪ بیشتر از عناوین دارای اعداد زوج کلیک می‌خورند.

اما اگر مقاله شما دارای تعداد زوج باشد چه؟ در اینجا چند راه حل ساده وجود دارد … .

ضعیف‌ترین مورد را از لیست حذف کنید.

آخرین مورد را به عنوان جایزه تبدیل کنید. به عنوان مثال، اگر فهرستی از 7 نکته نوشتن دارید، می‌توانید به جای اختصاص دادن یک عدد، نکته هشتم را به عنوان «نکته جایزه» ارائه دهید.

هدلاین سرفصل

ایده‌ها و مزایای گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

تا جای امکان فقط از یک عدد فرد در عنوان استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر فهرستی از 22 نکته داشته باشم، ممکن است در عوض آن را به عنوان «بیش از 21 نکته بازاریابی برای کسب و کار شما» بنویسم. نوشتن عنوان به صورت گفته شده به شما این امکان را می‌دهد که بعداً پست را گسترش دهید تا موارد بیشتری را شامل شود.

3- از پرانتز یا براکت استفاده کنید

یکی از راه‌های ایجاد عناوین جذاب‌تر، استفاده از پرانتز در عنوان خود است. برخی از معتبرترین کپی‌رایترهای جهان از پرانتز در سرفصل‌های خود و همچنین درون کپی‌رایت خود استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، Outbrain  و Hubspot مطالعه‌ای بر روی بیش از 3.3 میلیون لینک پرداخت شده انجام دادند و دریافتند که عناوین دارای براکت 38 درصد بهتر از عناوین بدون آن هستند.

نویسندگان می‌توانند از پرانتز یا براکت برای جدا کردن جملات در یک عنوان استفاده کنند. در مثال‌های زیر می‌بینید که چگونه پرانتزها تنوع بصری ایجاد می‌کنند. می‌توانید از پرانتز برای جذاب‌تر کردن تیترها از چند طریق استفاده کنید.

ارجاع به پاداش‌های اضافی

یکی از راه‌های استفاده از پرانتز ذکر امتیاز اضافی یا ارائه دلیل دیگری برای کلیک کردن به خوانندگان است.

مثال: 7 روش برای نوشتن سرفصل‌های قابل کلیک (قالب عنوان رایگان در داخل مطلب)

ایجاد کنجکاوی

استفاده دیگر از پرانتز اضافه کردن به یک عبارت کوتاه است که کنجکاوی ایجاد می‌کند. سایت‌هایی مانند Buzzfeed و Upworthy زمانی که شروع به کار کردند از این تاکتیک استفاده زیادی کردند.

مثال: 9 روش برای نوشتن سرفصل‌های قابل کلیک (شماره 3 فروش من را دو برابر کرد)

افزایش اعتبار

یک راه عالی برای استفاده از پرانتز این است که یک تقویت کننده اعتبار به تیتر خود اضافه کنید. فوراً به خوانندگان دلیلی بدهید که شما را به عنوان یک مرجع ببینند و احتمال اینکه روی مقاله شما کلیک کنند و بخوانند بسیار بیشتر خواهد شد.

مثال: 7 روش برای نوشتن سرفصل‌های قابل کلیک (که فروش من را 12000 دلار افزایش داد)

4- خط تیره و کولون نیز نرخ کلیک را افزایش می‌دهند

مطالعه Outbrain همچنین نشان داد که استفاده از خط تیره و کولون می‌تواند نرخ کلیک را به طور متوسط ​​9٪ افزایش دهد. مانند پرانتز و براکت، خط فاصله و دو نقطه نیز تنوع بصری ایجاد می‌کند و شما را تشویق می‌کند که تیترهای جالب‌تری بنویسید.

یک فرمول ساده برای استفاده از خط تیره و دونقطه این است که در ابتدا از عبارت کلمات کلیدی SEO خود استفاده کنید و بعد از آن یک عنوان قانع کننده اضافه کنید.

در اینجا یک مثال آورده شده است:

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی: 7 روش اثبات شده برای به دست آوردن اشتراک‌های اجتماعی بیشتر برای محتوای خود

تحقیقات وبلاگ Mailchimp در مورد طول تیتر که در آن 12 میلیارد عنوان ایمیل را مطالعه کردند نشان داد، طول عنوان تفاوتی در نرخ کلیک ندارد.

و در اینجا مثال دیگری از SmartBlogger است که در آن مجموعه‌ای فوق‌العاده از کنجکاوی را در قالب هدیه برای نویسندگان گردآوری کردند:

بهترین هدایا برای نویسندگان: بیش از 60 ایده برای هر بودجه (حتی شما)

5- عنوان خود را هنگام A/B تست بهبود دهید

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای بهبود مهارت‌های تیترنویسی خود انجام دهید این است که هنگام ارسال ایمیل به لیست خود در مورد یک پست وبلاگ جدید، تیترهای خود را تقسیم کنید. اکثر ابزارهای ایمیل مارکتینگ مانند Mailchimp به شما این امکان را می‌دهند که ایمیل‌های خود را به دو یا چند گروه تقسیم کنید و هر قالب موضوعی که نرخ بازشوندگی بیشتری داشت را به مابقی تعمیم دهید.

شاید تعجب کنید اگر بدانید کدام عناوین بهترین کارایی را دارند. گاهی اوقات عناوین کوتاه‌ و ساده‌تر می‌توانند از عناوین طولانی و دقیق‌تر بهتر عمل کنند (تحقیقات میل‌چیمپ به‌صورت کلی است و این را با A/B تست می‌توانید برای خود شخصی‌سازی کنید).

در هر صورت، تیترهای تست شده به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را بهتر درک کنید و به شما این امکان را می‌دهد در آینده تیترهای بهتری بنویسید.

6- استفاده از سؤالات را در نظر بگیرید

تاکتیک دیگری که می‌تواند افراد را برای کلیک روی تیتر شما شرطی کند، پرسیدن یک سؤال است. سؤالات می‌توانند کنجکاوی ایجاد کنند و افرادی که می‌خواهند پاسخ سؤال را بدانند، روی تیتر شما کلیک کرده و مقاله را می‌خوانند.

اطمینان حاصل کنید سوالی که مطرح می شود به راحتی قابل پاسخ نیست، بلکه فکر را برانگیخته و کنجکاوی ایجاد می‌کند.

مثال: آیا شما مرتکب هر یک از این 7 اشتباه رایج در وبلاگ نویسی هستید؟

اگر یک وبلاگ‌نویس هستید، ممکن است کنجکاو باشید که حداقل ببینید 7 اشتباه وبلاگ نویسی چیست. سؤالات راه بسیار خوبی برای ایجاد سرفصل‌هایی هستند که روی آن‌ها کلیک می‌شود.

7- به دنبال کلمات کلیدی SEO باشید تا جستجوگران بتوانند محتوای توزیع شده شما را پیدا کنند

بسیاری از وبلاگ‌نویسان می‌دانند که باید برای یافتن کلمات کلیدی که مردم واقعاً به دنبال آن هستند، باید تحقیق انجام دهند، اما بسیاری از وبلاگ‌نویسان این مرحله را نادیده می‌گیرند. با این حال، اگر می‌خواهید ترافیک طولانی مدت سئو را به مقالات وبلاگ خود جذب کنید، کلمات کلیدی مهم هستند.

ایجاد سرفصل‌هایی که بهینه‌سازی‌شده برای سئو هستند می‌تواند به افراد کمک کند تا محتوای شما را پیدا کنند، بنابراین اگر زمان و منابعی را برای تولید محتوا سرمایه گذاری می‌کنید، ارزش آن را دارد که برای این کار وقت بگذارید.

از تقویم محتوایی برای انجام این کار می‌توانید استفاده کنید.

8- مقالات دیگر در مورد موضوع خود را در گوگل جستجو کنید (برای دیدن عنوان رقبا)

یکی دیگر از تمرین‌های خوب هنگام نوشتن تیتر این است که مقالات گوگل در این زمینه را ارزیابی کنید و ببینید با چه تیترهای دیگری رقابت می‌کنید. نگاه کردن به تیترهای دیگران ممکن است ایده‌های خوبی برای نوشتن عنوان به شما بدهد.

به این فکر کنید که چگونه می‌توانید عنوانی ایجاد کنید که بهتر از مقالات رقیب باشد یا چگونه می‌توانید عنوانی ایجاد کنید که چیز متفاوتی را ارائه دهد.

تیتر

9- از فرمول‌های تیتر برنده در مقالات گذشته استفاده کنید

اگر در گذشته مقدار زیادی وبلاگ نویسی انجام داده‌اید، بهترین کار این است که از فرمول‌ تیترهایی که در گذشته برای شما مفید بوده است استفاده کنید.

Looper  یک سایت سرگرمی است که مقالات و اخبار مربوط به فیلم‌ها و افراد مشهور را ارائه می‌دهد. اگر آنها را در YouTube جستجو کنید، این عناوین را به تکرار می‌بینید.

  • چرا هالیوود دیگر توبی مگوایر را انتخاب نمی‌کند (7 میلیون بازدید)
  • چرا هالیوود دیگر آلیسون هانیگان را انتخاب نمی‌کند (2.5 میلیون بازدید)
  • چرا هالیوود دیگر تام ولینگ را انتخاب نمی‌کند (2.5 میلیون بازدید)

آیا الگو را می‌بینید؟

اگر در گذشته عنوانی نوشته‌اید که واقعاً خوب بوده است، از همان فرمول برای نوشتن عنوان برای مقالات آینده استفاده کنید.

رفتار مصرف کننده؛ علم متقاعدسازی و چگونگی تاثیر گذاری بر آن

10- عنوان منفی را تست کنید

Outbrain مطالعه‌ای بر روی 65000 عنوان آگهی انجام داد و دریافت که عناوین حاوی کلمات منفی مانند “هرگز” یا “ممنوع” 30٪ بهتر از عناوین بدون آن‌ها هستند.

آن‌ها همچنین دریافتند که عناوین با حروف برتر مثبت مانند «بهترین» 29 درصد بدتر از عناوین بدون آن‌ها عمل کردند. دلیل اینکه عناوین با کلمات مثبت عملکرد بدتری دارند، احتمالاً استفاده بیش از حد از این تیترها است.

بنابراین زمانی که به یک تیتر خوب رسیدید، به نوشتن یک نسخه از دیدگاه منفی فکر کنید.

به‌عنوان‌مثال، به جای “5 روش شگفت‌انگیز برای کاهش وزن”، می‌توانید از عنوانی مانند “5 چیزی که برای جلوگیری از افزایش وزن باید از آن اجتناب کنید” استفاده کنید.

11- برای کانال‌های مختلف تیترهای مختلف بنویسید

لازم نیست عنوان مقاله وبلاگ شما با عنوان SEO یا عنوانی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید یکسان باشد. اگر در یک وبلاگ با ترافیک بالا مقاله می‌نویسید، ممکن است بخواهید به نوشتن سرفصل‌های مختلف برای هدف قرار دادن کانال‌های مختلف فکر کنید.

سایتSlate.com از این رویکرد برای ایجاد عناوین با هدف کانال‌های مختلف استفاده می‌کند.

  • عنوان مقاله: چرا به کاشت جینکوهای بدبو ادامه می‌دهیم؟
  • عنوان سئو: چرا هنوز درختان جینکوی بدبو می‌کاریم؟
  • عنوان رسانه اجتماعی: درختان جینکو بوی استفراغ می‌دهند. چرا آن‌ها را در سراسر شهرهایمان می‌کاریم؟

عنوان رسانه‌های اجتماعی هیجان‌انگیزتر است و احتمالاً منجر به بحث و اشتراک‌گذاری بیشتر در رسانه‌های اجتماعی می‌شود. عنوان مقاله کوتاه و مستقیم است، اما حاوی کلمات کلیدی مانند عنوان SEO نیست.

12- نوشتن عنوان‌های فرعی مختلف (از جمله پاراگراف پایانی) را تمرین کنید (نکته طلایی مورد 12 عدد فرد، به خاطر دارید؟)

روش دیگر برای بهبود مهارت‌های تیترنویسی این است که نوشتن سرفصل‌های مختلف را در مقاله خود تمرین کنید. برخی از وبلاگ‌نویسان مدتی را روی عنوان مقاله صرف می‌کنند، اما در طول مقاله زیاد به عنوان‌های فرعی فکر نمی‌کنند.

سعی کنید سرفصل‌های فرعی را بازنویسی کنید تا هر کدام یک عنوان جذاب باشند و خوانندگان را به خواندن هر بخش وادار کنند.

همچنین می‌توانید یک زیر تیتر منحصر به فرد برای بخش نتیجه گیری ایجاد کنید. اکثر مردم به سادگی از «نتیجه‌گیری» یا «جمع بندی» استفاده می‌کنند، اما با کمی تفکر، می‌توانید سرفصل فرعی بهتری برای بخش آخر خود پیدا کنید.

جدای از جذاب‌تر کردن مقاله‌تان، بازنویسی سرفصل‌های فرعی راهی عالی برای تمرین مهارت‌های نوشتن عنوان شماست.

چگونه واقعاً در عنوان نویسی تسلط داشته باشیم

این نکات به شما ایده‌هایی در مورد نحوه نوشتن سرفصل‌های قانع کننده را می‌دهد تا افراد روی آن کلیک کنند. نوشتن عنوان‌های عالی یکی از مهارت‌هایی است که به شما امکان می‌دهد پست‌های مهمان خود را در وبلاگ‌های پرطرف‌دار مانند ویرگول و بلاگر در جایگاه نخست نمایان کنید. همچنین مقاله‌هایی در وبلاگ خود ایجاد کنید که بیش از هزار بار به اشتراک گذاشته می‌شوند.

به یاد داشته باشید که نوشتن سرفصل مهارتی نیست که بتوانید یک شبه به آن مسلط شوید. این چیزی است که باید تمرین کنید و البته ادتواپ را دنبال کنید تا در آن بهتر شوید.

هم‌اکنون کلیک کنید