02166703497

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
021-66703497

توزیع محتوا چیست؟ 13 کانال بی‌نظیر برای توزیع محتوا

توزیع محتوا

محتوای عالی که برای مشتریان شما جذاب باشد، کلید موفقیت شماست. با این حال،اغلب بازاریابان اهمیت به اشتراک گذاری و توزیع محتوای خود را فراموش می‌کنند. در نهایت قرار نیست که مخاطب هدف به طور تصادفی با محتوای شما روبرو شود ، با زمینه‌سازی، حمایت و رعایت قوانین می ‌توانید به قیف محتوا منجر شوید.

برای اینکه محتوای شما کارآمد باشد، باید آن را به مخاطبان هدف خود تحویل دهید. آنچه به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را با موفقیت به دست مخاطبان خود برسانید، استراتژی توزیع محتوا است. استراتژی توزیع محتوا برنامه عملی شما برای تبلیغ محتوای خود به مخاطبان هدف از طریق کانال‌های بازاریابی مختلف است.

هنگامی که به استراتژی محتوای مارک‌دار رسیدید، کانال‌هایی را برای توزیع مؤثر محتوای خود انتخاب کنید. به گفته HubSpot ، کانال‌های توزیع محتوا کانال‌هایی هستند که از طریق آن‌ها محتوایی را که ایجاد می‌کنید به اشتراک گذاشته و تبلیغ می‌کنید. مجموعه کانال‌ها برای توزیع محتوای شما بسته به نوع مخاطبان و بودجه شما متفاوت است.

اکثر کانال‌های توزیع را می‌توان به سه نوع اصلی تقسیم کرد: کانال‌های متعلق به شما (Owned Media)، تحت‌تأثیر شما یا اکتسابی (Earned Media) و پولی (Paid Media). شما می‌توانید از یک کانال‌ یا همه آن‌ها برای افزایش اثربخشی و رسیدن به اهداف شرکت خود استفاده کنید.

بیایید به 13 کانال توزیع محتوا نگاهی بیندازیم و بهترین روش‌ برای جذب ترافیک و کمک به بهبود بازاریابی محتوای خود را انتخاب کنیم.

روش‌های توزیع محتوا

کانال‌های رسانه‌ای متعلق به شما یا Owned Media

رسانه‌های متعلق به شما کانال‌هایی هستند که شرکت شما مالک آن است. به بیان ساده، این‌ها کانال‌هایی هستند که متعلق به شما هستند، بنابراین شما محتوای منتشر شده خود را کنترل می‌کنید. این کانال‌ها شامل وب سایت، وبلاگ شرکت، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیل و سایر محتوای متعلق به شرکت شما می‌شود. حتی می‌تواند اپلیکیشن موبایل شما هم باشد.

کانال‌های متعلق به شما ساده‌ترین شکل توزیع محتوا هستند؛ زیرا به تلاش کمتری نیاز دارند. با این حال، همان‌طور که قبلاً گفتیم، اگر مخاطبان شما از وجود سایت و دارایی‌های محتوای شما مطلع نشوند، برند شما را پیدا نمی‌کنند؛ بنابراین یکی از اصلی‌ترین و ساده‌ترین راه‌های جذب مشتریان برای خواندن محتوای شما همان کانال‌های رسانه‌ای متعلق به شما است و ابزاری که برای تولید محتوا و مدیریت آن می‌توان استفاده کرد تقویم محتواست.

رسانه متعلق به ما

شماره 1 وب سایت / وبلاگ

وب‌سایت یا وبلاگ شما یکی از کانال‌هایی است که می‌تواند محتوای شما را به دست مخاطبان برساند. اما در نظر داشته باشید برای اینکه سایت شما بتواند محتوای شما را به مخاطبان هدف نشان دهد باید رتبه خوبی در نتایج جست‌وجوی گوگل داشته باشد. همچنین این کانال می‌تواند با کانال توزیع محتوای پولی (که در ادامه به آن می‌پردازیم) ادغام شود، به این صورت که با پرداخت مبلغی به گوگل ادز در صدر نتایج جست‌وجو پیدا شود.

همچنین بخوانید: چگونه در ۵ مرحله یک پست وبلاگ مانند پدرخوانده بازاریابی محتوا بنویسیم

شماره 2 خبرنامه ایمیل

خبرنامه‌ ایمیل یکی دیگر از کانال‌های رسانه‌ای متعلق به شما هستند که می‌توانید از آن برای توزیع محتوای خود و ایجاد رابطه با مخاطبان خود استفاده کنید. اگرچه برخی از بازاریابان محتوا در مورد اثربخشی بازاریابی ایمیلی بحث می‌کنند، اکثر شرکت‌ها از آن به عنوان ابزاری برای ارائه محتوای خود به عنوان بخشی از استراتژی توزیع محتوا استفاده می‌کنند. چه به صورت دستی ایمیل ارسال کنید یا از خدمات ESP برای ارسال ایمیل استفاده کنید، این یک راه مستقیم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و اخبار با کسانی است که از قبل با برند شما آشنا هستند.

اگر می‌خواهید مخاطبانتان آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند، خبرنامه‌های جذاب ایجاد کنید. هیچ کس دوست ندارد ایمیل‌های خسته کننده را به اشتراک بگذارد، بنابراین در اینجا چند ایده برای متمایز کردن ایمیل‌های شما آورده شده است:

خبرنامه‌های معمول خود را با فیلم‌ها، تصاویر، گیف‌ها و اینفوگرافیک غنی کنید.

مطمئن شوید که به ایمیل‌های خود سابجکت‌ها، موضوعات و سرفصل‌های معنادار و جذاب اختصاص می‌دهید که باعث جلب توجه خوانندگان می‌شود.

می‌توانید از تصاویر یا GIFهایی برای لینک دادن به سایت خود استفاده کنید. حتماً سعی کنید برای مخاطبان پیام‌های شخصی‌سازی شده بفرستید. از اسپمینگ خودداری کنید و در قسمت فرستنده اطلاعات کاملی از خود ارائه دهید تا نرخ باز شدن ایمیل افزایش پیدا کند. با انجام A/B تست سعی کنید بهترین تنال ویس و لحن ارتباط با مخاطبان خود را پیدا کنید.

شماره 3 کتاب الکترونیکی

کتاب‌های الکترونیکی برای توزیع محتوا و جذب مخاطب عالی هستند. یک تحقیق اخیر توسط برایان دین ثابت می‌کند که محتوای طولانی مانند کتاب‌های الکترونیکی هم برای شرکت‌ها و هم برای خوانندگان ارزشمند است: تخصص عمیق در مورد یک موضوع و ارائه اطلاعات کاربردی نقش مهمی در ترویج محتوا دارد. اگر کتاب‌های الکترونیکی به درستی نوشته شوند، ابزاری مؤثر برای جذب خوانندگان، جمع‌آوری سرنخ‌های جدید و دستیابی به مخاطبان بیشتری می‌شوند. همه این‌ها برای استراتژی توزیع محتوای شما بسیار مهم است.

همچنین کتاب‌های الکترونیکی به افزایش آگاهی از برند شما کمک می‌کنند و به برند شما اعتبار می‌بخشند. آمار نشان می‌دهد که 63 درصد از مشتریان فقط از یک برند معتبر خرید می‌کنند؛ بنابراین ایجاد یک کتاب الکترونیکی که اطلاعات مفیدی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد و موضوع، موضوع مورد توجه آن‌ها است، باعث افزایش اعتماد مخاطبان به برند شما می‌شود.

اگرچه ایجاد یک کتاب الکترونیکی ممکن است کاری طاقت‌فرسا باشد، اما ارزش آن همه زحمت را دارد. یک کتاب الکترونیکی آماده این امکان را برای شما فراهم می کند تا محتوای خود را به روشی هوشمندانه ارائه دهید، آن را با ویدئوها یا تصاویر غنی کنید، و حتی با استفاده از فرم جذب مشتری، سرنخ‌های جدید را جمع آوری کنید. اگر از آن در کتاب الکترونیکی خود استفاده کنید، دستاوردهای زیادی خواهید داشت:

فرم را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید: برخی از فیلدهای از پیش تنظیم شده را انتخاب کنید یا آن را ایجاد کنید. به‌عنوان‌مثال، از سرنخ‌های خود بخواهید نام، شماره تلفن و شهر محل اقامت خود را ارسال کنند.

فرایند اشتراک گذاری را ساده کنید. نیازی به ایجاد صفحات فرود برای کتاب الکترونیکی شما نیست. خوانندگان شما ایمیل و نام خود را در یک پاپ آپ ارسال می‌کنند و می‌توانند بلافاصله به محتوا دسترسی داشته باشند.

شماره 4 اینفوگرافیک

آیا می‌دانید 93 درصد از تمام ارتباطات انسانی از طریق محتوای تصویری انجام می‌شود؟ جای تعجب نیست که اینفوگرافیک در بازاریابی خیلی خوب عمل می‌کند. اینفوگرافیک‌ها به عنوان شکلی از محتوای بصری به راحتی قابل اشتراک گذاری هستند که آن‌ها را به یک کانال توزیع محتوای عالی تبدیل می‌کند. ابزارها و پلتفرم‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما در ایجاد اینفوگرافیک برای سرگرم کردن خوانندگان کمک کنند. خوانندگان اینفوگرافیک‌ها، محتوای شما را دوست خواهند داشت؛ زیرا هضم و درک آن‌ها آسان است و همچنین مملو از اطلاعات ارزشمند هستند.

می‌توانید اینفوگرافیک خود را بر اساس یک مقاله منتشر شده قرار دهید. آمار را در مورد موضوعی که در مورد آن نوشته‌اید به اشتراک بگذارید و محتوای خود را منحصر به فردتر کنید. اینفوگرافیک‌ها همچنین در رسانه‌های اجتماعی به خوبی وایرال می‌شوند.

علاوه بر این، اینفوگرافیک‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا آمارها را خوانا کنید. در غیر این صورت درک و به خاطر سپردن آن‌ها دشوار است و با اینفوگرافیک‌ها، می‌توانید اعداد را به تصاویری تبدیل کنید که پردازش، به‌خاطر سپردن و تجسم آن آسان است.

بیشتر بخوانید: ۶ طرح رایج اینفوگرافیک؛ چرا باید از آن‌ها استفاده کرد

ویدئو شماره 5

ویدئوها به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. آیا می‌توانید روز خود را بدون تماشای ویدئو سپری کنید، حالا چه در مورد یک موضوع حرفه‌ای یا در مورد کلیپ سرگرمی در اینستاگرام باشد؟

500 میلیون کاربر اینترنت هر روز ویدئوها را به صورت آنلاین تماشا می‌کنند. از این مزیت استفاده کنید و پست‌های خود را به ویدئو تبدیل کنید و فراموش نکنید که دعوت به اقدامی (کال تو اکشن CTA) را اضافه کنید که مخاطبان هدف را به وب‌سایت شما هدایت کند.

همچنین، پخش ویدئوها از طریق پلتفرم‌های مختلف ویدئویی مانند Vimeo یا یوتیوب و آپارات بسیار آسان است. هنگام ایجاد یک ویدئو، چند توصیه اساسی را در نظر داشته باشید:

اهداف خود را از ساخت ویدئو مشخص کنید: آنچه می‌خواهید در ویدئو نشان دهید را واضح بگویید.

نوع ویدئوی خود را انتخاب کنید: بررسی محصول، آموزش، درباره برند یا چیز دیگر.

از قبل در مورد قالب فکر کنید. هر پلتفرم رسانه اجتماعی دارای الزامات یا محدودیت‌های خاصی برای یک ویدئو است. آن‌ها می‌توانند فنی باشند، مانند کیفیت ویدئو، یا به‌اندازه و مدت‌زمان ویدئو اشاره کنند.

ویدئوی شما باید روی دستگاه‌های تلفن همراه نیز به خوبی کار کند. به‌عنوان‌مثال، 93٪ از بازدیدهای ویدئویی توییتر در تلفن همراه اتفاق می‌افتد. محبوبیت ویدئو در اینستاگرام نیز صدق می‌کند: بیش از 70 درصد از کاربران اینستاگرام روزانه محتوای ویدئویی را در قالب استوری موبایل تماشا می‌کنند.

همچنین بخوانید: بازاریابی ویدئویی و نکات مهم در ساخت آن

کانال‌های رسانه‌ای به دست آمده یا اکتسابی (Earned Media)

کانال‌های به‌دست‌آمده، کانال‌های «اشتراک‌گذاری شده» نیز نامیده می‌شوند، یعنی این رسانه شامل افرادی است که محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند. این محتوا می‌تواند به شکل پست‌های مهمان، منشن‌ها و UGC و موارد دیگر باشد. نکته کلیدی این کانال‌ها این است که هر کسی که محتوای شما را به اشتراک می‌گذارد این کار را به صورت رایگان انجام می هد.

تبلیغ و توصیه از طریق رسانه‌های اکتسابی یکی از سخت‌ترین چیزها برای دستیابی است. اگرچه به دلیل اعتبار و مخاطب محور بودن آن، یکی از ارزشمندترین رسانه‌ها به شمار می‌آید.

چه محتوای شما توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود یا توسط برندهای همکار، به رونق کسب و کار شما کمک زیادی می‌کند. میزان اعتمادی که افراد به این توصیه‌ها دارند بسیار زیاد است.  اکثر افراد برای خرید آنلاین مثلاً از دیجی‌کالا، به بخش نظرات آن توجه زیادی دارند.

رسانه اکتسابی

شماره 6 وبلاگ نویسی مهمان

اگرچه باورهایی در مورد کاهش اثربخشی وبلاگ نویسی مهمان وجود دارد، اما در واقع هنوز روشی مؤثر برای توزیع محتوا است. با پست‌های مهمان، می‌توانید به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید و آگاهی از برند را افزایش دهید. علاوه بر این، وبلاگ نویسی مهمان می‌تواند به شما کمک کند تا با متخصصان این صنعت همکاری‌های طولانی مدت قوی ایجاد کنید.

برای به دست آوردن بهترین نتایج از وبلاگ نویسی مهمان، روی وب‌سایت‌های معتبر مرتبط با موضوعات تخصصی و مرتبط با محتوای خود تمرکز کنید. اگر از این کانال توزیع محتوا به درستی استفاده شود، می‌تواند به شما کمک کند تا سرنخ‌های واجد شرایط ایجاد کنید، اشاره‌های مربوط به شرکت خود را افزایش دهید و همچنین ترافیک ریفرال و ارجاعی به وب‌سایت خود را افزایش دهید. ریپورتاژ آگهی یا وبلاگ نویسی مهمان نقش مهمی در سئو سایت شما دارد.

شماره 7 بیانیه‌های مطبوعاتی PR

آیا چیزی ارزشمند برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ انتشار یک بیانیه مطبوعاتی را در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن اخبار و به‌روزرسانی‌های شرکت خود با مخاطبان است. می‌توانید یک شرکت روابط عمومی استخدام کنید یا خودتان یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کنید. از طریق این کانال، می‌توانید اخبار، اطلاعیه‌ها، رویدادهای شرکت خود را بین مخاطبان مختلف، در صنایع خاص، مکان‌های جغرافیایی و موارد دیگر توزیع کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر محصولات/خدمات جدیدی راه اندازی می‌کنید، از یک هدف بزرگ حمایت می‌کنید یا نام برند خود را تغییر می‌دهید (ری برندینگ مثل فیس‌بوک به متا)، بیانیه‌های مطبوعاتی عالی کار می‌کنند. اگر بخواهید پست‌های معمولی خود را تبلیغ کنید، این کانال اثربخشی کافی را ندارد.

شماره 8 گروه‌های رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی قدرتمندترین شکل بازاریابی و تحقیقات بازار هستند. شرکت‌های بزرگ زمان و تلاش زیادی را صرف ارتقا جایگاه خود در آنجا می‌کنند. اما وقتی صحبت از توزیع محتوا در رسانه‌های اجتماعی می‌شود، برخی از بازاریابان محتوا انتشار آن در گروه‌های تخصصی فیس‌بوک و لینکدین را فراموش می‌کنند.

گروه‌های فیس‌بوک، به‌ویژه آن‌هایی که بر موضوعات محبوب متمرکز هستند، هزاران فالوور دارند. (یکی از بهترین رسانه‌ها برای شرکت‌هایی است که به ایرانیان یا افراد خارج از کشور خدمات می‌دهند). چند گروه مرتبط با موضوع فعالیت خود پیدا کنید و محتوای خود را در آنجا به اشتراک بگذارید. یک عنوان جذاب بنویسید و مشتریان خود را ترغیب کنید تا محتوای شما را مطالعه کنند.

لینکدین یک شبکه حرفه‌ای است. در گروه‌های لینکدین، هزاران نفر جمع می‌شوند تا در مورد موضوعات خاص صحبت کنند و آخرین دستاوردهای صنعت خود را به اشتراک بگذارند.

پلتفرم‌های QA شماره 9

پلتفرم‌های QA مانند Quora و Reddit یا نی‌نی سایت و انجمن‌های ایرانی می‌توانند در اشتراک‌گذاری محتوا به شما کمک کنند. مردم به دنبال پاسخ هستند، پس چرا شما به آن‌ها پاسخ ندهید؟ اما به خاطر داشته باشید که این روش توزیع محتوا نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد.

ایده اصلی پشت  انجمن‌ها و Quora این است که افراد می‌توانند سؤالات خود را بپرسند و به سؤالات دیگران پاسخ دهند. این وب‌سایت دارای دسته‌های متفاوتی است. مجموعه‌هایی را انتخاب کنید که مربوط به حوزه کاری شما باشند. در کنار پاسخی که می‌دهید اسم سایت خود را در کنار دیگر منابع معتبر قرار دهید. برای افزایش اصالت و آگاهی از برند خود، پاسخ‌های متنوع و انسانی بدهید. اگر مردم پاسخ‌های شما را دوست داشته باشند، احتمالاً آن‌ها را در صفحات خود یا منابع دیگر به اشتراک می‌گذارند. پاسخ‌های مشابه و ربات گونه را پست نکنید زیرا برند شما را غیرقابل‌اعتماد نشان می‌دهد و قوانین پلتفرم را نقض می‌کند.

Reddit ، یکی دیگر از این پلتفرم‌ها است. اعضای ثبت‌نام‌شده می‌توانند محتوای خود را به سایت ارسال کنند، سپس توسط سایر اعضا رأی مثبت یا منفی می‌گیرند. پست‌ها بر اساس موضوع در تابلوهای ایجاد شده توسط کاربر به نام subreddits سازماندهی می‌شوند. آن‌ها موضوعات مختلفی از اخبار گرفته تا عکس حیوانات خانگی را پوشش می‌دهند. Reddit به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر و پیوندهایی را به پاسخ‌های خود اضافه کنید، اما باید مراقب آن باشید؛ چراکه فقط روی پیوندهای بسیار مرتبط کلیک می‌شود. پاسخ‌های نامربوط رأی منفی داده می‌شوند و به‌عنوان هرزنامه علامت گذاری می‌شوند. با این حال، اگر برای پاسخ خود رأی مثبت دریافت کنید، پست شما مهم‌تر می‌شود و افراد را به وب‌سایت شما می‌آورد.

با استفاده از پلتفرم‌های پرسش و پاسخ اطلاعات بیشتری در مورد برند خود در اختیار مخاطبان هدف خود قرار می‌دهید و اعتبار خود را بهبود می‌بخشید.

شماره 10 پلتفرم آنلاین اشتراک گذاری محتوا

پلتفرم‌های آنلاین برخی از نویسندگان، متفکران و داستان‌سرایان جهان را جذب می‌کنند. وب سایت‌هایی مانند Medium و  ویرگول می‌توانند راهی عالی برای تبلیغ محتوای شما باشند.

ویرگول بستری است که در آن می‌توانید محتوای خود را به عنوان یک فرد یا شرکت منتشر کنید. شما می‌توانید مقاله‌های مستقلی را در آنجا ایجاد کنید یا چیزی شبیه به یک وبلاگ راه اندازی کنید. این پلتفرم روزانه هزاران خواننده دارد و رتبه سئو خوبی دارد، بنابراین محتوای شما توسط افراد زیادی دیده خواهد شد در این پلتفرم و پلتفرم های مشابه باید از بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

شماره 11 پادکست

در یک دهه گذشته پادکست‌ها به اندازه امروز محبوب نبودند. آمار نشان می‌دهد که بیش از 850000 پادکست فعال در سراسر دنیا وجود دارد.

پادکست مجموعه‌ای از محتوای صوتی ضبط شده است که به طور مرتب منتشر می‌شود. این کانال در سال‌های اخیر به سرعت در حال رشد بوده است. چهار مزیت پادکست:

پادکست‌ها در ترند هستند. طبق آمار، پادکست‌های فارسی روزانه تا 300 هزار بار شنیده می‌شوند.

ساخت آن بسیار ساده است. برای ضبط پادکست نیازی به آموزش خاصی ندارید. برای ضبط صدا می‌توانید با تجهیزات ارزان قیمت شروع کنید و با استفاده از ابزارهای ویرایش آنلاین، برش و حذف نویز را انجام دهید.

از یک محتوا می توانید چندین بار استفاده کنید. فرض کنید شما مصاحبه‌ای را با یک متخصص ضبط می‌کنید. چرا آن را به شیوه‌های مختلف توزیع نکنید؟ می‌توانید ابتدا از آن در پادکست خود استفاده کنید، سپس آن را در وبلاگ منتشر کنید و همچنین یک ویدئو از آن بسازید .

در پادکست‌های مختلف شرکت کنید. شما نه تنها می‌توانید کارشناسان را به پادکست خود دعوت کنید، بلکه خودتان نیز می‌توانید در برخی از آن‌ها شرکت کنید. با این کار شما به مخاطبان جدیدی دست پیدا می‌کنید و محتوای خود را راحت‌تر منتشر می‌کنید.

کانال‌های توزیع پولی (Paid Media)

کانال‌های پولی رسانه‌هایی را پوشش می‌دهند که برای توزیع محتوا نیاز به پرداخت هزینه دارند. به طور معمول، آن‌ها شامل تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، محتوای تأثیرگذار پولی، محتوای حمایت شده و تبلیغات اجتماعی یا اینفلوئنسر مارکتینگ هستند.

به طور کلی، اعتماد به رسانه‌های اکتسابی بیشتر از کانال‌های توزیع پولی است. با این حال، این موضوع بستگی به جایگاه و اهداف کسب و کار شما دارد. برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند کانال‌های توزیع پولی را به‌عنوان روش اصلی توزیع محتوا انتخاب کنند، در حالی که برخی دیگر به کانال‌های رسانه‌ای به‌دست‌آمده پایبند هستند.

رسانه پولی

شماره 12 تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC).

پرداخت به ازای کلیک (PPC) هر بار که کاربر روی یک تبلیغ یا یک پیوند کلیک می‌کند، نیاز به پرداخت دارد. به این ترتیب، تبلیغ‌کننده هنگام تعامل کاربران با تبلیغات، هزینه پرداخت می‌کند. اگر با یک استراتژی SEO همراه شود، می‌تواند موفقیت شما را در کوتاه مدت و بلندمدت تضمین کند.

یکی از رایج‌ترین انواع PPC، تبلیغات در موتورهای جستجو است که بیشتر در گوگل رایج است. به همین دلیل است که برای انتشار تبلیغات خود به پلتفرم Google Ads نیاز دارید. تبلیغات جستجو به کلمات کلیدی خاصی نیاز دارند که توسط مخاطب هدف شما قابل سرچ باشد. همچنین باید دارای محتوای جذاب و متن CTA قوی باشد تا کاربران را برای کلیک کردن ترغیب کند. فراموش نکنید که کلمات کلیدی را طوری تعیین کنید که با استراتژی محتوای شما، مخاطبان هدف و برند شما مطابقت داشته باشند. هرچه تبلیغات شما دقیق‌تر و مرتبط‌تر باشد، نتایج بهتری برای تلاش‌های خود به دست خواهید آورد.

شماره 13 اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ همان به‌کارگیری افراد تأثیرگذار و شناخته شده یک حوزه برای پروموت و ارتقای برندتان است. اینفلوئنسرها درباره برند شما به مردم می‌گویند و تجربه شخصی خود را با آن به اشتراک می‌گذارند. این کار به افزایش آگاهی از برند، افزایش ترافیک وب سایت شما و ارائه محتوای شما به مخاطبان هدف کمک می‌کند. اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند پیام برند شما را در کانال‌های مختلف هدایت کند و نه تنها به مخاطبان هدف شما برساند، بلکه آن را گسترش دهد و منجر به کسب سرنخ‌های جدید شود. از آنجایی که مردم اکثراً به برندهای قابل اعتماد اعتقاد دارند، بازاریابی تأثیرگذار در حال محبوبیت است: مشتریان ترجیح می‌دهند به افرادی که قبلاً آن‌ها را تحسین کردند اعتماد کنند تا شرکت‌هایی که محصولات و خدماتی را می‌فروشند و برای محصولات خود تبلیغاتی ارائه می‌دهند.

از کانال‌های مختلف برای یافتن اینفلوئنسرها استفاده کنید. الزاماً همه اینفلوئنسرها در اینستاگرام نیستند. ابتدا مشخص کنید که مخاطب هدف شما بیشتر وقت خود را در کجا می‌گذراند. بر اساس این اطلاعات، می‌توانید اینفلوئنسرها را از شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها یا رسانه‌های مختلف انتخاب کنید. اگر با جستجو مشکل دارید، به رقبای خود نگاهی بیندازید: اینفلوئنسرهایی که با آن‌ها همکاری کرده‌اند ممکن است برای شما هم نقش مفیدی داشته باشند.

یکی دیگر از رویکردهای محبوب، همکاری با تأثیرگذاران مشهور یا سلبریتی‌ها است. با یک استراتژی خوب، چنین همکاری می‌تواند به شما کمک کند تا برند خود را به طور مؤثرتری تبلیغ کنید. به‌عنوان‌مثال، نسپرسو با جورج کلونی، یک سلبریتی مشهور، همکاری کرد. در نتیجه، جورج کلونی بیش از 50 میلیون بازدید کلی برای Nespresso در یوتیوب به ارمغان آورد.

همچنین بخوانید: محتوای ویروسی و ۶ راه عالی برای ساخت آن

محتوای خود را به طور مؤثر توزیع کنید

ایجاد محتوای شگفت‌انگیز تنها اولین قدم کوچک است. برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود به طور مؤثر، کانال‌های توزیع محتوا را انتخاب کنید و مخاطبان خود را درگیر کنید. کانال‌های توزیع محتوا اگر به درستی انتخاب شوند، آگاهی از برند شما را افزایش می‌دهند، به شما کمک می‌کنند فالوورهای وفادار پیدا کنید و خوانندگانتان را تشویق می‌کنند که کلیک کنند و در نهایت مشتری شما شوند. ادتواپ به شما کمک می‌کند تا بهترین رسانه‌های توزیعی محتوا را برای رشد حداکثری کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

هم‌اکنون کلیک کنید